Jakie, jeśli nie Altus...

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#31

Post autor: jogurteq »

eferek pisze:
23 cze 2020, 22:56
Ja pierdziele ...
Ludzie, jak ja se studio muzyczne bede budował, to zatrudnię odpowiednią ekipę do tego a nie będę na forum szukał porad.
Jaki Philips? A jakie ma to znaczenie ?
Zmienić gramofon? Dlaczego? Bo gdybyś mial 10 tysiakow to byś to zrobił dla zaspokojenia swojego ego?
Poczekać na rozbudowe salonu, bo sie akustyka zmieni? Czy ja gdzieś pisałem ze jestem audiofilem ze zmanierowanym ego szukającym świętego grala?
Czy na prawdę ciężko jest odpowiedzieć na banalnie proste pytanie jakie zadalem?
Czytam tylko beeee altus. Szajs, złom do wywalenia i jedyny argument bo to sieczka...
No to proste pytanie co jak nie altus.
Gatunek muzyczny jaki lubię podalem. Na czym odtwarzam również, dwa duale, 1228 i cv1700
Dlaczego to a nie coś innego?
No bo mam taki kaprys.
Jak pisalem poprzednio.
Po zadaniu na jakim kolwiek forum, nie tylko tu, szanse na jaką kolwiek sensowną poradę są żadne.
Z reguły usłyszy się o niespełnionych marzeniach, jakie forumowicze mają a nie prostej porady...
Tak kręce własnie pirueta i dziękuję za poświęcony czas i żadnej, ale to totalnie żadnej konstrukcyjnej odpowiedzi...
Tyle w tym temacie.
Dziękuję i pozdrawiam.
PS
Dwie strony pieprzenia o niczym, że też się wam chciało :doh:
Kupowanie lepszych kolumn do nieznaczącego wzmacniacza to jak wkładanie silnika z malucha do Solarisa. Ja z tego autobusu wysiadam, bo daleko nie zajadę. Chciałem pomóc, A przedewszystkim uświadomić o podstawach. Ale co ja będę się produkował skoro i tak wiesz lepiej.

Szerokości, tylko uważaj na górki :ugeek:.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2403
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#32

Post autor: Lukasz31 »

https://allegrolokalnie.pl/oferta/hgp-fuga-st-hi-end
Tutaj masz fajne kolumny.
Idealnie się zgraja z twoim dualem. Dual niemiecki i Hgp też Niemcy więc musi grać.
Jak będziesz chciał posłuchać sprzętu A nie obrażać wszystkich na około to zapraszam do Krotoszyna.
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#33

Post autor: grzehu82 »

Lukasz31 pisze:
24 cze 2020, 08:51
https://allegrolokalnie.pl/oferta/hgp-fuga-st-hi-end
Tutaj masz fajne kolumny.
Idealnie się zgraja z twoim dualem. Dual niemiecki i Hgp też Niemcy więc musi grać.
Jak będziesz chciał posłuchać sprzętu A nie obrażać wszystkich na około to zapraszam do Krotoszyna.
Kolego, wszystko fajnie jakby miał 10 tys. na kolumny, to by nie pytał na forum...
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2030
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#34

Post autor: MaciejT »

grzehu82 pisze:
24 cze 2020, 14:24
jakby miał 10 tys. na kolumny, to by nie pytał na forum.
Nie rozumiem, dlaczego nie? Gdybym miał tyle wydać na kolumny to bym pytał na wielu forach, bo w przypadku braku satysfakcji ból większy....
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#35

Post autor: eferek »

Na 33 posty, jedyna konstruktywna odpowiedź ...
co nie znaczy ze zadowalająca. Dlaczego?
Bo dopasowana do kasy, czego wlasnie chcialem uniknąć.
Moje posty nie grzeczne? Obraźliwe?
No fakt...
Jakiś nieznany nikomu człowieczek miał śmiałość być bezczelny i sie postawić towarzystwu wzajemnej adoracji 😁
Nic nie znaczący sprzęt.... co w wykresikach Ci sie nie miesci?
Co trzeba brać, by myśleć iż ktoś kto składa sobie odl time za tylko kilka tysięcy, wyrąbie dziesiątki tysięcy na kolumny?
Napiszcie co bierzecie, ja też bym chętnie tak odleciał jak wy...
Moja teza jest prosta.
Macie marzenia o sw gralu i na tym sie konczy.
Jesli ja kogos obrażalem, to jak nazwac tych co drwili ze mnie, a wlasciwie ze sprzetu jaki posiadam ???
Pytanie pozostanie bez odpowiedzi, bo wy tu tylko leczycie swoje kompleksy po przez chamstwo wobec tych co teorii znają mniej, ale za to są szczęśliwsi od was, nie szukając tego, do czego wy, co najwyzej mozecie sie trochę zbliżyć, bo nigdy wspomnianego grala nie odnajdziecie.
To tyle.
Dziekuje za 3 strony bredni i podśmiechujek, zamiast konkretnej dyskusji, na którą liczyłem.
Zapewniam was, że nie jednokrotnie zajrzę jeszcze w ten wątek by poczytać o tym jak się dowartościowujecie...
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#36

Post autor: ebola1972 »

a po co tyle salaty na kolumny? bierz na przyklad ATL HD 312 za 1/10 ceny tych wyżej. z dualem fajnie grały.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2030
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#37

Post autor: MaciejT »

Twoja opinia jest niesprawiedliwa, koledzy wielokrotnie pomagają w temacie np kolumny do 200 PLN. Po prostu trochę mało danych. Ale co mi tam, ja bym zaproponował dali 450 do 20 m.kw, lub dali 850 do 45 m.kw. Nie wiem czy pomogłem, ale coś na początek masz. Kolumny grają kulturalnie i nijak ich nie można porównywać do Altusów.
Foch niewiele pomoże, spróbuj się zorientować o co kolegom chodzi, chcą pomóc. Obrażając się na forum i obrażając innych wiele nie zwojujesz, to moja rada, zrobisz jak uznasz za stosowne.
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#38

Post autor: eferek »

ebola1972 pisze:
24 cze 2020, 16:07
a po co tyle salaty na kolumny? bierz na przyklad ATL HD 312 za 1/10 ceny tych wyżej. z dualem fajnie grały.
Dzięki, szkoda ze cie predzej nie było 😉
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#39

Post autor: eferek »

MaciejT pisze:
24 cze 2020, 16:10
Obrażając się na forum i obrażając innych wiele nie zwojujesz, to moja rada, zrobisz jak uznasz za stosowne.
Dzięki, za podpowiedź.
Ja do forum nie mam nic, ale "uwielbiam" towarzystwa wzajemnej adoracji co to muszą koniecznie błysnąć.
Może brokat trzeba by im tu podrzucać, efekt duzo lepszy by był 😉
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#40

Post autor: winylowy_luke »

A ja się zastanawiam, czy ten wzmacniacz uniesie kolumny o innej impedancji niż 8ohm?
Dane techniczne wspominają tylko o mocy przy 8ohmach.
Dali są fajne ale to konstrukcje 4ohm - serie 1xx, 4xx i 8xx...
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2030
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#41

Post autor: MaciejT »

A może kupić kolumny w cenie dali (lub dali), i wydać jeszcze parę złotych na wzmacniacz?
Ja bym szedł w tym kierunku, w moim przekonaniu wzmacniacz do wymiany z kolumnami. No ale nie takie było pytanie eferek...
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#42

Post autor: winylowy_luke »

MaciejT pisze:
24 cze 2020, 16:46
A może kupić kolumny w cenie dali (lub dali), i wydać jeszcze parę złotych na wzmacniacz?
No czytając ten post:
eferek pisze:
23 cze 2020, 23:06
W uzupełnieniu, po jutrze cv1700 jest u mnie, wlasnie kupilem
Rozumiem, że wzmacniacz zostaje. Stąd chyba bezpieczniej szukać kolumn 8ohm...
A jakich? W sumie wszystko lepsze niż Altusy więc może jakieś Duale do kompletu?
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#43

Post autor: Martynka »

Mam wrażenie że próbujecie sympatycznego Pana uszczęśliwić na siłę. O źródle mówią wszyscy a mam wrażenie że założyciel posta jest tak dumny z nabycia Duala, że nie przyjmie żadnej krytyki. 10 tys też było na odczep skoro padło pytanie o koszta, żeby nie pomyśleć że chodzi o strefę budżetową. Osobiście uważam że w kolumnach z zakresu 1500 do 4000 można znaleźć niejedno idealne rozwiązanie dla tego wzmacniacza. Tylko na tym forum grają 4 zestawy głośników ode mnie. I żadnego z nich właściciel nie musi się wstydzić, kolejne parę osob czeka grzecznie na coś odpowiedniego dla siebie. Problem jest w tym, że naprawdę mało było danych czy lepsze będą Mission 770 które do mnie jadą czy na przykład Celestion'y które też będę robił a może coś jeszcze innego, a próba sprecyzowania tego okazała się dla założyciela wątku nie do przeskoczenia i za próbę pomocy zostałem tylko obrzucony błotem. Tyle z mojej strony i miło że jeszcze Wam się chce mimo podejścia głównego zainteresowanego.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#44

Post autor: grzehu82 »

Pan gra cwaniaka, z cyklu - wsadzę w kij w mrowisko zobaczymy co będzię działo. Po co doradzać i go uszczęśliwiać na siłę, wszak już jest szczęśliwy ze swojego Duala i Altusów, to po co mu siać niepokój. Z resztą o wzmacniacz nie pytał bo i po co. Tą drogą po co wogóle o kolumny pytać... :roll: Są odpowiednie wątki wg sprzetu i budżetu i większości osób udaje się pomóc. Ale do tanga trzeba dwojga, nie pomożesz jak ktoś się ciska
eferek pisze:
24 cze 2020, 16:01
tu tylko leczycie swoje kompleksy po przez chamstwo wobec tych co teorii znają mniej
Chciałem też spróbować pomóc, ale szczęka mi opadła czytając powyższe...
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#45

Post autor: Regsoft »

grzehu82 pisze:
24 cze 2020, 18:58
Chciałem też spróbować pomóc, ale szczęka mi opadła czytając powyższe...
Jak pewnie większości forumowiczów mających rozeznanie w temacie. Agresja i arogancja oczywiście potrafi rozkręcić dyskusję, ale raczej niewielu z tych, którzy mieliby tu coś wartościowego do powiedzenia :roll:
ODPOWIEDZ