Jakie, jeśli nie Altus...

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#16

Post autor: Martynka »

eferek pisze:
23 cze 2020, 17:21

Poczekam, moze sie trafi.ktos o moim guście i majacy jakies doświadczenie z tym co mnie interesuje👍
Tylko skąd ten ktoś ma wiedzieć co Cię interesuje ?? znaczy się co ?? Miał altusy czy 20 m pokoju ??

I dokładnie jak wyżej i jak ja już pisałem. Idź i posłuchaj, sprzedawca będzie skakał i pokazywał i przekonywał ale wybór należy do Ciebie. Jak kupowałem KEF'y u człowieka z OLX, miał w swoim "studiu" naście par. Przyjechałem po jedne, posłuchałem 10 ciu, kupiłem jeszcze inne. Na tym to polega.

Poza tym sama cena nie gra. Słuchałem ostatnio Tannoy Precision 6.4. Fajna scena, ładne średnie i wysokie ale dołu te pasywne membrany nie dają wcale. Podłączyłem moje klocki i zabiłem Tannoy'e.

Sprawa kolejna, nie masz jeszcze ustalonego źródła a pod to przecież dobierasz głośniki. Chciałem zaproponować jakieś klasyczne Infinity ale z tym co masz teraz, większość z nich nawet nie ruszy tylko będzie sobie buczeć pod maskownicą i będziesz kląć na każdego kto powie ile to ma basu a jaką górę daje wstęga.

Jak dotąd masz roszczenia i pretensje a wiemy tylko że miałeś altusy przy których wszystko zagra lepiej.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#17

Post autor: eferek »

jogurteq pisze:
23 cze 2020, 17:28
tylko posłuchać sprzętu ;).
Podpowiesz jakiś konkretny zestaw ?
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#18

Post autor: eferek »

@Martynka
Ja mam pretensje😲
W pierwszym moim poście opisałem, mysle ze wystarczająco to co potrzebne, z wyjątkiem ceny, bo ta akurat wg mnie jest najmniej istotna do momentu wskazania czegoś co forumowicze na podstawie swojego doswiadczenia sa wstanie podpowiedzieć.
Moze sie okazać, jak już wielokrotnie w zyciu mialem, ze jadac po promocję, wybierałem towar z całkiem innej półki...
Wstawiając cenę ograniczam sobie możliwość wyboru, bi niestety wiekszosc nią sie wlasnie sugeruje, jak w przypadku admina...
Jesli wyczytałeś gdzies złośliwość w moich postach, no to sorry jeśli Cię uraziłem. Naprawdę cena w przypadku gdy kierujemy sie gustem to rzecz bardzo subiektywna.
Jeszcze jedno. Chcąc kupować w salonie za dziesiątki tysięcy zł, na pewno nie wejdę na forum o to pytać.
Właśnie doświadczyłem tego samego co na forach samochodowych.
Próbując się poradzić grupy osób związanej z tematem, nie ma szans na kupno czego kolwiek.
Z przykrością muszę to stwierdzić że nawet na forum dla hobbystów ta dziwna przypadłość panuje...
Dzięki wszystkim, za zainteresowanie tylko tym, ile jestem wstanie wydać 😁
Zamknij adminie temat bo to widzę nie ma najmniejszego sensu.
Żadnej konstruktywnej odpowiedzi nie otrzyma nikt kto tu po co kolwiek wpadnie, nie mając sprecyzowanego zapytania o A lub B czyli znając sie na wszystkim.

Pozostanę przy czytaniu 😁👍
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#19

Post autor: jogurteq »

eferek pisze:
23 cze 2020, 07:34
Witam
Jak w temacie, jakie jeśli nie Altusy 110.
Salon obecnie 20m² (ma mieć jakieś 45)
Muzyczne spektrum bardzo szerokie.
Z wyjątkiem jazzu, heavy metal, blues mało, poważnej wyjątki, reggae trochę najwięcej rocka lata 70-90, disko też ten okres, elektroniczna i pop.
Sprzęt jaki mam to Dual 1228, obecnie przez amplituner Philipsa.
Już za chwilę ma być Dual cv1400 lub CV1600, a jak sie nie dogadam to może WS 704 diory.
Obecnie mam pożyczony Universum 2500, który niestety z Altusami brzmi za twardo, góra za ostra dół słaby a środka prawie wogóle. Próbowałem wieku ustawień i nic, bez zmian.
W latach 80 ch na Danielu i amplitunerze Radmora, ze zwykłymi kolumnami Unitry lepszy efekt mialem - chyba 😉, bo to już lata wstecz i może nostalgia działa.
Zależy mi na ciepłym brzmieniu, ale tak by było słuchać górę z delikatnym podbijaniem dołu a środek cieplutki i słyszalny.
Po pierwsze co to za amplituner Philips?
Pokój 20m², a ma mieć jakieś 45? Chyba lepiej poczekać jak będzie już ten 45m²(ze względu na zmienioną kompletnie akustykę). Planujesz go jakoś wygłuszyć panelami? Meble będą? Pusto?
Nawet sprzęt za miliony "pesos" nie zagra dobrze, jeżeli nie będzie spełnionych podstawowych warunków.
Zależy Ci na ciepłym brzmieniu, ale tak by było słychać górę z delikatnym podbijaniem dołu, a środek cieplutki i słyszalny - troszkę masło maślane.

Altus 110 - to jest sentyment. Podejrzewam, że jak podpiąłeś Universum to w końcu dostały trochę mocy i efekt twardego grania kiedyś wręcz był pożądany ( jak teściu puszcza w piwnicy swoje Altusy to ja już jestem w drodze do domu ). Niski skok membran, papier który widział już więcej niż ja, a co żyje w środku tych kolumn :D to nie chcę wiedzieć. Kolumn... heh...

Wracając do pierwszego pytania co to za tajemniczy Philips? :D
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#20

Post autor: Martynka »

Ale czy gdzieś pisał ktoś o nowym sprzęcie ze sklepu ??
Jest wiele miejsc prowadzonych przez pasjonatów, którzy mają doświadczenie a przy okazji zarobią sobie. Dla Ciebie jest plusem to że masz dostęp do sprzętu od paru zł do parudziesięciu tysięcy złotych. Salon ze sprzętem używanym w czasach Altusów nazywał się komisem. I uwierz mi że nie sprecyzowałeś nic oprócz tego że miałeś Altusy. Nie ma odnośni do innego sprzętu, nie wiemy czy wolisz nisko czy wysoko, czy szybko i precyzyjnie czy ciepło i spokojnie, bo nie wiem co juz Ci pasowało i jak juz mówiłem nawet źródła nie ma. Coś masz, coś będziesz miał a coś pożyczyłeś.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2020, 19:07 przez Martynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#21

Post autor: jogurteq »

eferek pisze:
23 cze 2020, 18:46
@Martynka
Ja mam pretensje😲
W pierwszym moim poście opisałem, mysle ze wystarczająco to co potrzebne, z wyjątkiem ceny, bo ta akurat wg mnie jest najmniej istotna do momentu wskazania czegoś co forumowicze na podstawie swojego doswiadczenia sa wstanie podpowiedzieć.
Moze sie okazać, jak już wielokrotnie w zyciu mialem, ze jadac po promocję, wybierałem towar z całkiem innej półki...
Wstawiając cenę ograniczam sobie możliwość wyboru, bi niestety wiekszosc nią sie wlasnie sugeruje, jak w przypadku admina...
Jesli wyczytałeś gdzies złośliwość w moich postach, no to sorry jeśli Cię uraziłem. Naprawdę cena w przypadku gdy kierujemy sie gustem to rzecz bardzo subiektywna.
Jeszcze jedno. Chcąc kupować w salonie za dziesiątki tysięcy zł, na pewno nie wejdę na forum o to pytać.
Właśnie doświadczyłem tego samego co na forach samochodowych.
Próbując się poradzić grupy osób związanej z tematem, nie ma szans na kupno czego kolwiek.
Z przykrością muszę to stwierdzić że nawet na forum dla hobbystów ta dziwna przypadłość panuje...
Dzięki wszystkim, za zainteresowanie tylko tym, ile jestem wstanie wydać 😁
Zamknij adminie temat bo to widzę nie ma najmniejszego sensu.
Żadnej konstruktywnej odpowiedzi nie otrzyma nikt kto tu po co kolwiek wpadnie, nie mając sprecyzowanego zapytania o A lub B czyli znając sie na wszystkim.

Pozostanę przy czytaniu 😁👍
Pozdrawiam
Muszę się z Tobą nie zgodzić. Po 5 postach kupiłem gramofon :). Jest genialny. I jestem wdzięczny temu forum, dlatego zostałem tu na dłużej :D.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#22

Post autor: Martynka »

A ja na forum sprzedałem juz parę par kolumn i każde mogę Ci opisać jak brzmią i czy będą Ci pasowały... gdy wiesz co chcesz a nie widzę tej świadomości.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2388
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#23

Post autor: dale »

Nie strzelaj focha - robisz piruecik i wychodzisz, jak jest nie po twojemu.
Bo żyjesz w przekonaniu że "kasa może wszystko". Trochę to mało poważne.
Nie wiesz też o czym piszesz, bo oczekujesz że ktoś będzie na tyle arogancki w swej boskiej, audiofilskiej nieomylności że utrafi w twój gust.
\Chłopie przy budżecie rzędu 500 pln można w ciemno polecić jakieś okazjonalne zakupy bo tak są różnice typu "grają - nie grają".
Przy kwotach 10 000 pln już wchodzimy w niuanse na poziomie właściwego kąta i odległości od miękkiego mebla, że nie wspomnę o przewodach i tak podstawowym sprzęcie jak wzmacniacz czy wkładka. A mimo to obrażasz ludzi.
Fajnie się pisze "kup to czy tamto", a jak się nie spodoba, to pewnie dlatego że masz złą instalację elektryczną w domu i wpada ci w rezonans.
A prawda jest taka, że tu otrzymasz konkretne informacje, jak zadasz konkretne pytanie, a i tak najlepiej samemu sprawdzić.
Zobacz, wielu ludzi ma po kilka kompletów kolumn i używa ich zamiennie. Połaź trochę po salonach, popytaj kto z forum mieszka koło ciebie, jaki sprzęt ma, może uda się posłuchać. Będziesz miał jakiś punkt odniesienia.
Nikt poważny nie weźmie odpowiedzialności za twoje pieniądze, wskazując co ci się spodoba.
Rozumiesz o co nam chodzi?
Ktoś może ci obiektywnie wskazać wydajne kolumny, z większym lub mniejszym basem, detalem czy dynamiką, ale sam musisz wiedzieć czego chcesz.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2404
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#24

Post autor: Lukasz31 »

eferek pisze:
23 cze 2020, 16:00
Ponieważ bez podania kwoty widze ze nic nie wskóram to budżet tak ok 10tyś
Może być? Wystarczy?
Kolego nie wydawaj tych pieniędzy bo nie masz odpowiedniego wzmacniacza który z nimi będzie współpracować. Za te 10 tys to sobie kup lepszy gramofon , fajna wkładkę,pre,kolumny i wzmak.
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#25

Post autor: Martynka »

Ale przecież to już kolejny post z tym samym przesłaniem... jak widać wielka prośba się rodzi do szanownego Admina, @Wojtek zamiast w serwer zainwestuj w szklaną kulę co by wszystkich userów zadowolić.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#26

Post autor: Myszor »

Lukasz31 pisze:
23 cze 2020, 22:13
eferek pisze:
23 cze 2020, 16:00
Ponieważ bez podania kwoty widze ze nic nie wskóram to budżet tak ok 10tyś
Może być? Wystarczy?
Kolego nie wydawaj tych pieniędzy bo nie masz odpowiedniego wzmacniacza który z nimi będzie współpracować. Za te 10 tys to sobie kup lepszy gramofon , fajna wkładkę,pre,kolumny i wzmak.
:clap:

Ten post jest z dupy.
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#27

Post autor: eferek »

Ja pierdziele ...
Ludzie, jak ja se studio muzyczne bede budował, to zatrudnię odpowiednią ekipę do tego a nie będę na forum szukał porad.
Jaki Philips? A jakie ma to znaczenie ?
Zmienić gramofon? Dlaczego? Bo gdybyś mial 10 tysiakow to byś to zrobił dla zaspokojenia swojego ego?
Poczekać na rozbudowe salonu, bo sie akustyka zmieni? Czy ja gdzieś pisałem ze jestem audiofilem ze zmanierowanym ego szukającym świętego grala?
Czy na prawdę ciężko jest odpowiedzieć na banalnie proste pytanie jakie zadalem?
Czytam tylko beeee altus. Szajs, złom do wywalenia i jedyny argument bo to sieczka...
No to proste pytanie co jak nie altus.
Gatunek muzyczny jaki lubię podalem. Na czym odtwarzam również, dwa duale, 1228 i cv1700
Dlaczego to a nie coś innego?
No bo mam taki kaprys.
Jak pisalem poprzednio.
Po zadaniu na jakim kolwiek forum, nie tylko tu, szanse na jaką kolwiek sensowną poradę są żadne.
Z reguły usłyszy się o niespełnionych marzeniach, jakie forumowicze mają a nie prostej porady...
Tak kręce własnie pirueta i dziękuję za poświęcony czas i żadnej, ale to totalnie żadnej konstrukcyjnej odpowiedzi...
Tyle w tym temacie.
Dziękuję i pozdrawiam.
PS
Dwie strony pieprzenia o niczym, że też się wam chciało :doh:
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#28

Post autor: eferek »

Martynka pisze:
23 cze 2020, 19:04
uwierz mi że nie sprecyzowałeś nic oprócz tego że miałeś Altusy. Nie ma odnośni do innego sprzętu, nie wiemy czy wolisz nisko czy wysoko, czy szybko i precyzyjnie czy ciepło i spokojnie, bo nie wiem co juz Ci pasowało i jak juz mówiłem nawet źródła nie ma. Coś masz, coś będziesz miał a coś pożyczyłeś.
Może czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem a nie z nastawieniem na :
"jestem mondry, mojom mondrościom siem popiszem".
Proponuję raz jeszcze na spokojnie przeczytać vo napisałem i już sie nie silić na odpowiedź, bo dla mnie temat zamknięty. Nie interesują mnie pańskie marzenia o tym co Pan by chciał mieć.
:hand:
eferek
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:31
Gramofon: dual 1228

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#29

Post autor: eferek »

W uzupełnieniu, po jutrze cv1700 jest u mnie, wlasnie kupilem 😁
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Jakie, jeśli nie Altus...

#30

Post autor: Martynka »

A teraz może czas być odrobinę samokrytycznym i domyślić się " dlaczego na żadnym forum nie dostałem odpowiedzi ??? ".

A co do mnie, nie zaproponowałem nigdy nikomu czegoś czego nie miałem i nie poznałem i nie wypowiadałem się na tematy których nie doświadczyłem ( jak zresztą większość osób tutaj ) bo to nie gimnazjum a widzę po poziomie odpowiedzi, że tam powinny to pytanie trafić.

Życzę wiele radości z odsłuchów tego Duala, choć to wzmacniacz nie najwyższych lotów to powinien jakoś brzmieć z Altusami, i radzę ich nie zmieniać, ich "bylejakość" i brak wysublimownia idealnie pasuje do obecnego właściciela.

Uszanowanie.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
ODPOWIEDZ