Kolumny do 200 złotych

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Re: Kolumny do 200 złotych

#91

Post autor: Riczi »

Niestety nie mam możliwości aby w inny sposób sprawdzić "jak one śpiewają" :( .Szkoda tylko że te duale nie mają maskownic,pisałem do gościa czy wyśle za pobraniem ale na razie cisza,niestety olx nie gwarantuje bezpiecznych transakcji.Na twoje oko wydaje się że wszystko z tymi dualami w porządku,może znalazłeś coś ciekawego w moim bardzo skromnym budżecie na alledrogo to daj znać.Trochę się denerwuje bo kasę za gramofon już wysłałem a pan aczkolwiek całkiem miły nie odpisuje :think:
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Re: Kolumny do 200 złotych

#93

Post autor: Riczi »

Myślałem że masz może coś nowego na oku.Na które byś się osobiście zdecydował z tych trzech modeli.Wiem że zawracam głowę ale nigdy nie miałem nic innego jak miniwieże.Luknij jak masz czas do działu wzmacniacz do 200zł bo właśnie szukam tez do tych kolumn wzmacniacza a nie bardzo wiem za czym się rozglądać.Dzięki ;)
pandawidek
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2014, 07:43

Re: Kolumny do 200 złotych

#94

Post autor: pandawidek »

Może komuś przyda się ten link

http://allegro.pl/kolumny-canton-gle-50 ... 80235.html

wydaje mi się, że za 200zł to warto je kupić. Ja zwiększam swój budżet, więc podsyłam do weryfikacji czy warto i jak tak to niech ktoś z forum je weźmie :)
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kolumny do 200 złotych

#95

Post autor: misienka2008 »

Z pewnością warto.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 200 złotych

#96

Post autor: Wojtek »

Riczi pisze:słuchałem tych Heco w internecie i wydały mi się trochę malo basowe,wiem to tylko internet ale co zrobić ;)
Myśleć.
Riczi pisze:czy wyśle za pobraniem
Dlaczego za pobraniem? W ten sposób odstraszysz wszystkich :)

Ustrzel Cantony, Riczi ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Re: Kolumny do 200 złotych

#97

Post autor: Riczi »

Wojtek pisze:
Riczi pisze:słuchałem tych Heco w internecie i wydały mi się trochę malo basowe,wiem to tylko internet ale co zrobić ;)
Myśleć.
Riczi pisze:czy wyśle za pobraniem
Dlaczego za pobraniem? W ten sposób odstraszysz wszystkich :)

Ustrzel Cantony, Riczi ;)
Drogi Wojtku jeżeli nie mam możliwości by odsłuchać owe kolumny bezpośrednio to posiłkuje się tym czym mogę więc w jakiś sposób myślę,wiem że to nie jest dobry pomysł ale coś za coś.
Co do pobrania,z zasady ufam ludziom ale co to za różnica,jest towar jest kasa.Niestety olx nie gwarantuje bezpiecznych transakcji,został stworzony z myślą kupowamia z rąk do rąk.Najwyżej zaryzykuje i wyślę tylko boję się by głośniki z braku maskownic nie uszkodziły się w transporcie.
Może bym i ustrzelił te Cantony ale co mi po dziurawych kolumnach jak będę strzelał seriami ;) a tak na poważnie wolałbym coś w okleinie drewnopodobnej,jakoś nie lubię czarnych sprzętów.Dziękuję Ci za propozycje wzmacniaczy tylko chodziło mi o moc poboru do 200W a tu jak widzę małe elektrownie,jeżeli to tak nie działa jak myślę to naprowadzcie mnie na właściwe tory,mam już niestety trochę lat na karku i to dla mnie czarna magia.Pozdrawiam,Riczi :think:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 200 złotych

#98

Post autor: Wojtek »

Riczi pisze:Drogi Wojtku jeżeli nie mam możliwości by odsłuchać owe kolumny bezpośrednio to posiłkuje się tym czym mogę więc w jakiś sposób myślę,wiem że to nie jest dobry pomysł ale coś za coś.
To nie jest kwestia "coś za coś". To nie jest kwestia "ale co zrobić". To jest kwestia bezsensowności.
Równie dobrze mógłbyś odsłuchiwać je przez telefon komórkowy. Na nic się taki eksperyment nie zda, z wielu względów.

To tak jakbyś zobaczył zdjęcie samochodu i na jego podstawie stwierdził, że za wolno przyspiesza :morda:
Riczi pisze:ale co to za różnica,jest towar jest kasa.
Jest mega niewygodnie (sprzedający musi długo czekać na pieniądze). Dlatego opcja ta nie jest zbyt popularna, nie tylko wśród handlarzy RTV.
Riczi pisze:Niestety olx nie gwarantuje bezpiecznych transakcji
A kto gwarantuje? Na pewno nie Allegro. Program bezpiecznych zakupów to iluzja.
Riczi pisze:tylko boję się by głośniki z braku maskownic nie uszkodziły się w transporcie.
Jak kolumny są dobrze zapakowane to brak maskownic nie robi żadnej różnicy w bezpieczeństwie przesyłki.
Riczi pisze:a tak na poważnie wolałbym coś w okleinie drewnopodobnej,jakoś nie lubię czarnych sprzętów.
To sobie przemalujesz. Nie wiem czy przy tak niskim budżecie jest jeszcze miejsce do wybrzydzania z kolorami, ale jak wolisz.
Riczi pisze:Dziękuję Ci za propozycje wzmacniaczy tylko chodziło mi o moc poboru do 200W a tu jak widzę małe elektrownie,jeżeli to tak nie działa jak myślę to naprowadzcie mnie na właściwe tory,mam już niestety trochę lat na karku i to dla mnie czarna magia.
Yyy... OK. Co prawda odwołujesz się do innego tematu, ale dobra, zaczniemy "od Adama i Ewy". To co znajdziesz na tabliczce znamionowej urządzenia elektrycznego to zwyczajowo nie jest wartość stałego poboru prądu tylko wartość maksymalna. Innymi słowy, wzmacniacz z 500W max poboru może równie dobrze ciągnąć z sieci jedynie 40W przy normalnych warunkach (poziom głośności, jedna para kolumn, itd.).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Re: Kolumny do 200 złotych

#99

Post autor: Riczi »

Dobrze drogi Wojtku z pewnością masz dużo racji w swoich wypowiedziach ale proszę nie jedź już tak po mnie,wszak nie każdy musi być tak obeznany z tematem.
Niestety życia kreśli nam różne scenariusze i mnie niestety nakreśliło taki a nie inny.Mogę wydać na kolumny i wzmacniacz 300zł + przesyłka i tego progu nie przeskoczę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 200 złotych

#100

Post autor: Wojtek »

Riczi pisze:ale proszę nie jedź już tak po mnie,wszak nie każdy musi być tak obeznany z tematem.
Tłumaczę tylko co jest czym. Warto wiedzieć co się robi źle, by sobie samemu nie szkodzić :)
Riczi pisze:Mogę wydać na kolumny i wzmacniacz 300zł + przesyłka i tego progu nie przeskoczę.
To wybieraj z tego co jest Ci polecane, a nie że grymasisz nad kolorem ;) Chyba że wolisz kupić jakiś szajs? To akurat proste jest.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Re: Kolumny do 200 złotych

#101

Post autor: Riczi »

Byłem pewny,że nie odpuścisz.Wojtku przeżyłem już ciężkie czasy prowizorki i pokora nauczyła mnie rezygnować z wielu rzeczy.Dlatego nie chcę i się bawić w lakiernika ;)
Bardzo doceniam waszą pomoc i dziękuję za nią ale jeżeli owe Cantony są lepsze od Duali jestem w stanie to przeżyć,dla mnie i tak dźwięk który wydobędzie się z Duali będzie z pewnością suuuppper.Kochani uwierzcie,że ja potrafię cieszyć z każdej drobnej zmiany na lepsze.Drogi Wojtku mam pytanie dotyczące jeszcze wzmacniacza ale to już w odpowiednim dziale abyś nie narzekał na starego pryka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolumny do 200 złotych

#102

Post autor: Wojtek »

Raczej będą lepsze. Ogółem kolumny Cantona są cenione wyżej od Dualowskich.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Kolumny do 200 złotych

#103

Post autor: Riczi »

Znalazłem coś takiego,co o tym myślicie
http://olx.pl/oferta/kolumny-dual-cl-16 ... 9293d68cf4
Czy będą dobrze działać ze wzmacniaczami z lat90-tych.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Kolumny do 200 złotych

#104

Post autor: misienka2008 »

Czy Ty czytasz w ogóle nasze posty? Może lepiej podaj liczbę linków która zaspokoi Twoje apetyty. 100, 200 ?
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Re: Kolumny do 200 złotych

#105

Post autor: Riczi »

Zapewniam cie że nic innego od tygodnia nie robię,po prostu liczyłem na rzeczowe wyjaśnienie dlaczego coś jest gorsze lub odwrotnie a tu zaraz łup :shock: cios w potylice.Trochę cierpliwości,jak ktoś przyznaje się że nie wie nic na temat który omawiamy to nie kijem tylko marchewką trzeba :mrgreen: Pan od kolumn z linku mówił że bardzo ładnie grały w komplecie z gramofonem i wzmacniaczem lampowym to pomyślałem zapytam mądrzejszych a tu od razu sprowadzenie do parteru :?
ODPOWIEDZ