Co do CANTON Fonum PC210?

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Co do CANTON Fonum PC210?

#1

Post autor: dale »

chciałbym zapytać, kupiłem (jeszcze nie dojechały) kolumny CANTON Fonum PC210 - z przeznaczeniem do nagłośnienia pokoju ok 25 m2 powierzchni, bez w3iększej napinki na hi-endową jakość. Ot, tak do posłuchania płyt przy okazji kawki, gdzies tam w tle podczas rozmowy. Kupiłem bo były niewielkie (relatywnie), miały spory głośnik niskotonowy i były trójdrożne. Dodatkowo będą pasowały mi bez większych inwestycji czasowo-pienięznych do wystroju.
Nie wiem jak grają. (że grają - wiem, wiem też że marka i budowa ich winna napawać optymizmem), ale chciałem zapytać jak takie kolumny oceniacie Wy, jako osoby z większym doświadczeniem.
Temat trochę w styli cappuccino - dużo piany, mało konkretów. Ale nie wiem czego się spodziewać, jakie mogą być słabsze strony kolumn, no i wreszcie najważniejsze...

Nie mam jeszcze do nich wzmacniacza...
A skoro nie wiem jak grają, na co położono nacisk przy budowie ich (jaki rodzaj dźwięku), nie wiem też czego szukać. Wiem że różne marki wzmacniaczy mają różne tendencje. W grę wchodzi też jakiś niedrogi chiński lapmowiec.
Dlatego chciałbym porozmawiać z Wami tym, wiem że to będzie w pewnym sensie teoretyzowanie, ale będę wiedział czego się spodziewać i w którą stronę iść.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#2

Post autor: amrowek »

w jaki przdziale cenowym
olx i a alle czy tylko alle?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#3

Post autor: dale »

Nie tak szybko :) Nie chcę na razie zawracać Wam głowy konkretnym szukaniem, kupować będę za 2-3 tygodnie jak będę wiedział co mi zostanie z klepania samochodów (mały fuckup - 2 samochody w 3 dni... :( ) Najpierw chciałbym wiedzieć w która stronę -
- chińska lampa czy elektronika z epoki, a może jakość kolumn jest tak niska że nawet jak podepnę nowoczesnego grajka, nie będzie różnicy...
Po prostu nie wiem czego się spodziewać.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#4

Post autor: amrowek »

dziek cieply., neutralny chłodny?
do jakiej kwoty?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#5

Post autor: dale »

Na ile to możliwe - neutralny w kierunku ciepłego. W przedziale budżetowym, czyli coś taniego, ale żeby ograniczeniem jakościowym były kolumny a nie wzmacniacz.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#6

Post autor: amrowek »

kwota do ,,,,?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#7

Post autor: dale »

Chciałbym się zmieścić w " tysiącu złotych" przysłowiowym, ale priorytetem dla mnie jest jakość - żeby elementem ograniczającym były kolumny. I ewentualnie wkładka klasy shure 97xe
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#8

Post autor: amrowek »

to pomyśl nad
AKAI 2400/2450 2xxx
Luxman seria L
Hitachi HA 250.270
Palladium NSA7000 ( najlepszy stosunek ceny do jakości i dźwięku)
Scott
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#9

Post autor: dale »

Ok, ale znasz te kolumny, wiesz może jak ten model gra, co jest ich słabą stroną?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#10

Post autor: amrowek »

nie nie znam tych kolumn,ale te amplifiery, graja ciepło albo prawie ciepło powinny sie zgrać
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#11

Post autor: darkman »

dale pisze:
17 wrz 2017, 11:26
W grę wchodzi też jakiś niedrogi chiński lapmowiec.
Dale Mareczku szanowny w około tysiąc to nie ma taniego chińczyka godnego uwagi i szkoda kasy oraz rozczarowań.
2-2.5 to minimum, żeby było sensownie, a i tak nie ma to szans z konstrukcjami od Misse, które masz w wątku giełdowym.
Tu: :arrow:
viewtopic.php?f=59&t=10407
Dodatkowo klocki od Marka możesz dostać na odsłuch i wyrobić sobie zdanie przed wyborem konkretnego.
(ważna, bo na żywca wyglądają znacznie fajniej niż na fotach). W mojej opinii ceny bardzo przystępne i konkurencyjne jak za tej klasy markowe komponenty i klocki.
Na prawdę warto, bo to świetne sprzęty, a wykonawca jest znany jako doświadczony budowniczy i diabelnie dokładny wykonawczo i pomiarowo. Gwarancja, jak to u Marka - dożywotnia w praktyce, konsultacja całodobowa :) .. no i sporo się można nauczyć.
Pisanie zresztą o nich nie ma wielkiego sensu, bo jest czego posłuchać.
W razie czego .. są też dwa phono pre ze wzmiankowanego wątku oparte na bardzo kultowej i znanej architekturze o których ciągle nie mam czasu napisać, ale co tu pisać - są świetne i doskonale opisane w sieci.
Jak coś to wal Pan na PW czy tel.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#12

Post autor: dale »

Darku, widziałem wątek, wiem że te klocki są warte tego, ale nie mój "target".
Mianowicie, myślę że te wzmacniacze warte są równie dopracowanych kolumn, druga sprawa, będą dwa lub trzy źródła dźwięku, no i trzecia kwestia, z racji ustawienia i z uwagi na cel kompletowania zestawu, będzie miał on raczej charakter rekreacyjny niż wyczynowy. Czyli i wygląd i funkcjonalność, nawet kosztem profesjonalności całości :)
Nie ukrywam że chciałbym też poeksperymentować z budową kolumn.

A z Kolegą Misse muszę pogadać pod kątem bufora lampowego :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15176
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co do CANTON Fonum PC210?

#13

Post autor: darkman »

Separator czy jak tam się to nazywa, to Mistrz MISSE Ci może wstawić bez łaski tak BTW. to tylko kwestia miejsca w obudowie.
Co do wyglądu to dekadenckich światełek firmowej lampy o zmroku nic nie zastąpi. Wiem co mówię, bo mam 3 wzmaki lampowe obecnie w shagu.
Kolumny to ścieżka Pawelca :arrow: kopalnia wiedzy! Ja się też zamierzam na szerokopasmowce, ale to kwestia zimowych wieczorów i pewnie jakiś otwarty projekt z gotowców na Sonido.
ODPOWIEDZ