Kolumny do 1000 zł

Tematy związane z zakupem sprzętu nagłaśniającego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 353
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Kolumny do 1000 zł

#1111

Post autor: Ukaniu »

PanTakiOki pisze:
24 kwie 2024, 20:42
Umówiłem się na odsłuch tych T+A z własnym wzmacniaczem, ale jestem enty w kolejce więc swoje szanse widzę słabo.
Także chyba pozostaje mi szukać dalej :(
A te forumowe? Bo jak miałbym brać T+A, z oderwanym fornirem są imho niesprzedawalne dalej jak już Ci się nie spodobają..., to bym zdecydowanie wolał te ąkjo,
viewtopic.php?f=59&t=21620
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
PanTakiOki
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2024, 10:39
Gramofon: Unitra Adam GS 420
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolumny do 1000 zł

#1112

Post autor: PanTakiOki »

Umówiłem się i na TB100 i na T100.
T100 będzie pewnie ciężko, bo już podobno kilka osób wcześniej dzwoniło i się umówiło, także nie napalam się.
A te TB100 (z oderwanym fornirem) to domyślam się że mało jest chętnych.
Ale pojadę, żeby po prostu zobaczyć jak one brzmią, bo chcę mieć chociaż wyznacznik, jakieś porównanie.
A co do oderwanego forniru to według mnie wszystko kwestia ceny. Jeżeli będą dobrze grały z moim Onkyo (a mam tu wątpliwości) i uda się sensownie zejść z ceny to się zastanowię. Wydaje mi się że można je wizualnie naprawić po kosztach jeżeli fronty są w porządku. Ale to zobaczę jeszcze na żywo.

Co do zaproponowanych Onkyo to fajne, ale musiałbym podstawki do nich mieć, więc raczej skłaniam się w stronę podłogowych.

Zobaczę jeszcze bo w okolicy są Mercury M4
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumni-tan ... ZDXUM.html
Cena nie jest szałowa, ale też "do negocjacji" i można odsłuchać z własnym sprzętem.
Jak będą dobrze się komponowały a uda się coś zbić to jest to też (chyba) dobra opcja.

Na razie idę za Waszą radą i spróbuję posłuchać kilku zestawów, żebym miał jakieś rozeznanie.
Bo patrząc na moje aktualne kolumny to pewnie jakby mi ktoś Kruger&Matza postawił zamiast nich to grały by wspaniale :lol:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#1113

Post autor: amrowek »

PanTakiOki pisze:
25 kwie 2024, 15:52
Na razie i
To onkyo sc z forum są nie do pobicia :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
PanTakiOki
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2024, 10:39
Gramofon: Unitra Adam GS 420
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolumny do 1000 zł

#1114

Post autor: PanTakiOki »

Byłem posłuchać te TB100 więc opiszę pokrótce wrażenia i wnioski.

Potwierdziły się niestety (albo właśnie stety) opinie z różnych forów że te kolumny muszą dostać konkretną moc żeby dobrze grały.
Na mojej Integrze (A-8250) brzmiały kiepsko. Testowałem je na bardzo różnych utworach, bo tak pisałem, słucham różnej muzyki.
Na spokojniejszych kawałkach, gdzie było mało linii melodycznych, środek i góra brzmiały nieźle, ale bas był chaotyczny, bez większej kontroli. Środek i góra były na prawdę czyste, ale miałem momentami wrażenie że bas, soprany i alty idą totalnie obok siebie, nie tworzyły całości.
Na szybszych utworach, gdzie działo się więcej, bas robił się już nieprzyjemny, środek i góra już też nie były takie klarowne, a finalnie było bardzo średnio.
Sprzedawca używa tych kolumn w połączeniu z końcówką mocy Onkyo M502 i DACiem i grają dużo lepiej, choć też nie jakoś szałowo.
Korzystając z okazji podłączyliśmy do mojej Integry inny zestaw kolumn (ESTONIA 35AC-021) i grały o niebo lepiej.
Na sprzęcie sprzedawcy to już nawet nie wspomnę. Nie spodziewałem się że takie kolumny mogą tak dobrze grać. Przede wszystkim urzekło mnie dopasowanie poszczególnych głośników. Choć dźwięk były bardzo selektywny to jednak wszystkie ścieżki tworzyły całość, z przyjemnym nienachalnym basem.

Reasumując, dobrze że się wybrałem, przyznaję wszystkim rację że aby kupić kolumny to trzeba wziąć swój sprzęt i podjechać i posłuchać. Inaczej nie ma to sensu.

Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu, bo teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie, a na dodatek mam ochotę sprzedać moją Integrę :(
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#1115

Post autor: amrowek »

PanTakiOki pisze:
26 kwie 2024, 23:24
Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu, bo teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie, a na dodatek mam ochotę sprzedać moją Integrę
I wcale się nie nie dziwię , zmienić rozkład środków na zakup poszczególnych elemntów toru,

zawsze możesz też
https://www.olx.pl/d/oferta/glosniki-ko ... Yr8o7.html
https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-rad ... derIndex=1
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
PanTakiOki
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2024, 10:39
Gramofon: Unitra Adam GS 420
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolumny do 1000 zł

#1116

Post autor: PanTakiOki »

No właśnie liczyłem że kupię lepsze kolumny, jako źródła będę używał telefonu i gramofonu i będzie to fajnie grało.
A w przyszłości jak już posłucham i mi się znudzi to zmienię wzmacniacz.
Niestety jak widać to tak nie działa.
Co gorsza to wczorajsza wycieczka obaliła moją teorię że telefon jest dobrym źródłem dźwięku. Tzn. jest ale jak podłączyliśmy mój telefon bezpośrednio do Integry, a następnie do DACa, a jego do mojej Integry to różnica również była znacząca.
Więc w sumie wygląda na to że oprócz kolumn musiałbym kupić jeszcze DACa pod telefon.
Bo jednak mam wrażenie że gramofon się obroni z tą Integrą, ale tylko tyle.

Chyba będę musiał faktycznie zmienić założenia i kupić na ten moment tańsze kolumny ale bardziej dopasowane do mojego A-8250.
A obok wzmacniacza postawić świnkę skarbonkę do której będę zbierał fundusze na zakup lepszych elementów.
Ech, inaczej to sobie wyobrażałem.
Tzn. wiedziałem że nie osiągnę na tym sprzęcie audiofilskiej jakości (też nie na takiej mi zależało), ale liczyłem że jednak uda się uzyskać dobre efekty.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#1117

Post autor: amrowek »

PanTakiOki pisze:
27 kwie 2024, 10:16
Tzn. wiedziałem że
sprzedaj integrę kup coś innego i... do przodu :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
PanTakiOki
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2024, 10:39
Gramofon: Unitra Adam GS 420
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolumny do 1000 zł

#1118

Post autor: PanTakiOki »

Tylko że ja tę Integrę kupiłem miesiąc temu :lol:
Nie no Integra musi na razie zostać, a kupić muszę kolumny.
Aktualnie najsłabszym ogniwem jest nagłośnienie i to na nim muszę się skupić.
Po prostu na tym etapie waham się czy pozostać przy mojej pierwotnej idei, czyli inwestować w lepsze kolumny, które po potencjalnej wymianie Integry w przyszłości, będą mi dalej służyć. Czy też nie ma to sensu i lepiej kupić gorsze kolumny, ale w przyszłości wymienić i to i to.

Nie wiem czy znalezienie dobrych podłogowych kolumn, które dobrze zagrają z moją Integrą, a jednocześnie będą miały potencjał do wykorzystania z przyszłym sprzętem, jest wykonalne. I czy nie jest zbyt trudne i czasochłonne. :think:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1187
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do 1000 zł

#1119

Post autor: Piterski »

Ja bym poszukał kolumn, które Ci obecnie z tą obecną integrą zagrają. Czasem to nie jest kwestia mocy wzmacniacza ale jego wydajności prądowej w korelacji do przebiegu impedancji podłączanych kolumn. Wzmacniacz łatwiej jest zabrać ze sobą poszukując kolumn niż odwrotnie. Rozważył bym też jednak wybór kolumn typu monitory + podstawki do nich lun wolnostojące słupki ale w konfiguracji 2 - 2,5 drożnej.

PS. Przeżyłem podobne rozczarowanie jak Ty gdy próbowałem napędzić Coplandem CSA28 topowe w tamtym czasie monitory Spendora, ale już z inymi kolumnami jak Proac czy AudioPhysic czy Zoller już sobie radził. Nie wiem jakie masz warunki lokalowe ale dobrze dobrane monitory mogą Ci zapewnić już dobry dźwięk, bardzo przy tym przestrzenny a niedobory basu można zawsze próbować skompensować aktywnym subwoferem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4759
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Kolumny do 1000 zł

#1120

Post autor: Mawis »

Sprobuj do tej integry proponowane wyzej juz Atl 705/707 , one są wysokie, nie za szerokie i maja wypust z przodu. Powinny zagrac z tym Onkyo. Pojedz posluchaj.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1187
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do 1000 zł

#1121

Post autor: Piterski »

Ja bym mierzył w przypadku tej integry w kolumny nominalnie 8 Ohm. Wiem, że to że poległy z T+A TB100 (też nominalnie 4 Ohm) niczego nie przesądza ale może wskazywać na to, że modelu 707 też odpowiednio nie wysteruje.
Ta integra Onkyo ma wszystkiego 70W na 8 Ohm, czyli potrzebuje raczej łatwiejszych do wysterowania kolumn.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolumny do 1000 zł

#1122

Post autor: amrowek »

Piterski pisze:
27 kwie 2024, 16:43
Ta integra Onkyo
dziwne bo raczej w onkio mocy nie brakowało, trafa były w miarę tegez. Ja bym brał pod niego Radiotehniki S50 albo Quinto 510 tudzież Duale CL 620/630/710/720

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-dua ... derIndex=1
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
PanTakiOki
Posty: 36
Rejestracja: 16 mar 2024, 10:39
Gramofon: Unitra Adam GS 420
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolumny do 1000 zł

#1123

Post autor: PanTakiOki »

No nie powiem, trochę się rozczarowałem, ale nie poddam się tak łatwo ;)
Wolałbym mimo wszystko kolumny podłogowe (chodzi o wpasowanie do salonu) ale teraz to już niczego nie wykluczam, byleby fajnie zagrało.
Dzięki wielkie za każdą propozycję. Samemu ciężko mi wstępnie odfiltrować potencjalnie kolumny które mogą zagrać moją Integrą.
Będę rozpatrywał wszystkie.
Jutro poszukam które z powyższych znajdę w okolicy.
Zabiorę Onkyo pod pachę i wyruszę na kolejne odsłuchy.
Czym więcej przetestuję, tym będę miał lepszy obraz.
A Tannoy M3?
Podobno z Onkyo też nieźle grają.
Są też M4 w miarę blisko, ale obawiam się że to za dużo.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1187
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolumny do 1000 zł

#1124

Post autor: Piterski »

Tanoy był chwalony jak się ukazał, miałem M2, i drżały szyby w drzwiach do pokoju. Nie wiem jak Ci się spodobają ale te efekty z szybami świadczyły o ich strojeniu bo już potężne kolumny takich cudów mi w tym samym pomieszczeniu nie robiły. Tak więc powinieneś posłuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ