Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#1

Post autor: kijek »

Hej.
Właśnie nabyłem swój pierwszy gramofon (urządzenia gramofonopodobnego z podpisu nie liczę)! Jest to Pioneer PL-112D z wkładką Shure M75ED. Planuję zakupić wkładkę do 500 zł, zależy mi jednak na ciemnym brzmieniu, a przynajmniej niezbyt jasnym (ale to brzmi... :D). Co byście mi polecili?
Oczywiście w tym miesiącu nie chcę już szaleć z zakupami, choć czeka mnie zakup myjki i specyfików do mikstury forumowej :) Stąd pytanie - co sądzicie o wkładce Shure M75ED i czy polecacie igły Wamatu? :)
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#2

Post autor: kielek »

kijek@ 46 stron o M 75 :pray: i pewnie drugie tyle o igłach z Wamatu. W skrócie powinna być lepsza od AT 91 wypróbuj i sam oceń czy CI to pasuje a wtedy będziemy się martwić,igły od Wamatu są akceptowalne do odtwarzania,ale nie są górnych lotów,można dużo lepiej. Zerknij czy north.pl ma takowe i czy nie są to Stylus Japan,bo jeśli tak to to samo co Wamat,jeśli inny producent to powinno być lepiej,jeśli nie, to pozostaje ebay lub coś innego na zachodzie.
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#3

Post autor: kijek »

Faktycznie, trochę leń ;) Wczoraj zamówiłem już tą z Wamatu, zobaczymy jak się spisze. Na obecną chwilę wystarczy, by nie miała negatywnego wpływu na płytę. Jak już pisałem - w następnym miesiącu planuję zakupić jakąś lepszą wkładkę. I tu rozważam Shure M97xE. Czy jest coś innego interesującego w tej cenie? Poza AT120E :)
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15187
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#4

Post autor: darkman »

kielek pisze: czy north.pl ma takowe i czy nie są to Stylus Japan,bo jeśli tak to to samo co Wamat
Kielku, Tonadel ale to też zasadniczo to samo. Prawdopodobnie różni je tylko konfekcjonowanie. Wamat, North i Thakker mają te same igły, które dajmy na to produkuje "tonadel dla sylus japan lub stylus japan dla tonadela lub to ta sama korporacja".
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12 ... 52#p135352
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#5

Post autor: kielek »

darkman pisze:
kielek pisze: czy north.pl ma takowe i czy nie są to Stylus Japan,bo jeśli tak to to samo co Wamat
Kielku, Tonadel ale to też zasadniczo to samo. Prawdopodobnie różni je tylko konfekcjonowanie. Wamat, North i Thakker mają te same igły, które dajmy na to produkuje "tonadel dla sylus japan lub stylus japan dla tonadela lub to ta sama korporacja".
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12 ... 52#p135352
Być może masz li TY rację ;) Moja opinia na temat igieł od w/w sprzedawców bierze się z tego,że zamawiałem u jednego i u drugiego te same igły do różnorakich wkładek i różnice w odsłuchu bywały znaczne zazwyczaj na korzyść igieł z north.pl. Fakt,że bywało to już jakiś czas temu i nie wiem skąd na obecną chwilę zaopatrują się ów sprzedawcy i dlatego napisałem jak napisałem ;) Obecnie jeśli nie biorę igieł Jico od japońca to staram się szukać zamienników z tzw. epoki. Wiem,że czas powoduje,że igły takowe mają już nieco inną podatność,ale mimo wszystko uważam to i tak za lepszą alternatywę niż igły z Wamatu,north.pl a o słynnym Thakkerze nie wspomnę ze względu,że zawsze miałem z nim i jego towarem złe wspomnienia :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#6

Post autor: Wojtek »

North ma różnych dostawców, za to Thakker większość swoich zamienników igieł ciągnie z tego samego miejsca co Wamat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#7

Post autor: kijek »

Dzięki za garść cennych informacji :) Wracając jednak do tematu - czy jest coś innego wartego uwagi w tej cenie? W sumie Grado Blue mogłaby być ciekawym konkurentem. Co o tym myślicie?
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#8

Post autor: kielek »

Najpierw sprawdź czy Grado nie brumi z Twoim gramiakiem.
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Wkładka o ciemnym brzmieniu do 500 zł, igła do Shure M75ED

#9

Post autor: kijek »

Grado Black podobno nie brumi, a skoro wkładki różnią się tylko igłami, to chyba nie powinno być problemu.
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
ODPOWIEDZ