Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Nagets
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:39
Gramofon: Dual 1246

Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

#1

Post autor: Nagets »

Witam, zastanawiam się nad kupnem pierwszego gramofonu i wkładki gramofonowej. Mocno myślę o Dualu 604 jako pierwszym gramofonie, także skoro gramofon mam już tak jakby wybrany to czas na wybór wkładki gramofonowej. Tak jak wymieniłem w temacie myślę o tym "Szczurku", lubię jak w dźwięku jest trochę ciężaru i jest zaakcentowany bas (oczywiście bez przesady, miło by było jakby wszystko zabrzmiało na zadowalającym poziomie), a wysokie nie wiercą mi dziury w głowie a M97xE ma właśnie chyba taki charakter, a i nawet słychać troszkę szczegółów także myślę że to będzie wybór całkiem OK, a jak ktoś zna coś lepszego w podobnym przedziale cenowym to z góry dziękuje za propozycje! Chociaż z tego co się orientuje Audio-Technica gra całkiem jasno i może nie trafić w moje gusta, może jakiś Ortofon? Szczerze nie mam pojęcia, miło by było jakby ktoś mi doradził 8-). Jeszcze raz z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

#2

Post autor: Wojtek »

Shure jest OK.

Może pierw poczekasz aż gramofon dojdzie i posłuchasz jak gra wkładka z którą zastaniesz gramofon? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Nagets
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2016, 19:39
Gramofon: Dual 1246

Re: Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

#3

Post autor: Nagets »

Hmm, może... Może się zdziwię w końcu dla mnie nawet przyjemnie brzmiał jakiś tam MFka, którą kumpel ma we Fryderyku. Nie jest to chyba oryginalna wkładka, która siedziała we Fryderyku. Z tego co pamiętam, to miał jakąś nówkę po ojcu nieużywaną gdzieś w szufladzie i jej właśnie używa, nie pamiętam niestety oznaczenia, ale brzmi całkiem analogowo, przyjemnie i dynamicznie. Mam nadzieje, że zaraz nikt mnie nie zwyzywa tutaj od nie wiadomo kogo albo że mówię tak tylko z sentymentu :D. A właśnie, jak ocenić czy oryginalna Dualowska wkładka (jeśli dostanę 604 z taką) jest w dobrym stanie? Nie mam żadnego mikroskopu :roll:. Da się tak na "ucho"? A może wystarczy lupa :lol:?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Wkładka jest zawsze w dobrym stanie, igła zawsze nadaje się do wymiany.
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Re: Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

#5

Post autor: valv »

Nagets pisze: Mocno myślę o Dualu 604 jako pierwszym gramofonie, także skoro gramofon mam już tak jakby wybrany to czas na wybór wkładki gramofonowej
Witaj,
jak mieszkasz w okolicach Lublina, lub wybierasz się tu kiedyś, to zapraszam. U mnie na Dualu 604 wisi AT-120E. Jak dla mnie rewelacja.
Wcześniej był Shure 75, który owszem, grał cieplej, ale jednocześnie ciemniej i zdecydowanie mniej szczegółowo. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że 75ka to nie tak klasa co 97ka, ale też oddaje charakter Shure...
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15164
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Shure M97xE a może jakaś inna wkładka?

#6

Post autor: darkman »

E-tam 75ka jest OK, można ja bardzo fajnie upgrejdować i tu jest pies pogrzebany. Starsza konstrukcja z niegdyś bdb opiniami, tylko trzeba trochę się zagłebić w temat, co można z nią zrobić.
Chętnie odkupię.
ODPOWIEDZ