DUAL CS 505-4 audiophile concept - igła/wkładka

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
michal.k
Posty: 16
Rejestracja: 10 maja 2016, 07:33

Re: DUAL CS 505-4 audiophile concept - igła/wkładka

#16

Post autor: michal.k »

darkman pisze:No niezupełnie. Ma też serie JT i parę innych
Rozumiem, że ciężko kupić tą wkładkę w kraju. Z dostępnością oryginalnych igieł także może być krucho.
darkman pisze:Właśnie u części kolegów występował. Pisałem o tym nieco wyżej, ale jeśli słyszałeś wiele pozytywnych opinii, to musiały pochodzić od osób wiarygodnych dla Ciebie jak sądzę, skoro się nimi zasugerowałeś. W tym wypadku dla mnie stopień ryzyka byłby zdecydowanie mniejszy.
Dość ważne jest by wiedzieć czego się oczekuje po zmianie wkładki, dlatego warto gdzieś jej posłuchać lub wybór traktować jako eksperyment. To też jest OK.
Dobrego wyboru zatem, życzę.
Słyszałem pozytywne opinie o brzmieniu (jakość dźwięku / cena), między innymi na tym forum. Przydźwięk spowodowany brakiem ekranu to już osobna historia, zależy on od gramofonu. Dlatego pytam czy używał ktoś tej wkładki z Dualem CS 505-4.
darkman pisze:Ale słyszałem tę wkładkę. Mnie nie przypadła do gustu. W mojej opinii jest wolna i muląca.
Dziękuję za opinię. Choć nie ukrywam, jest ona dla mnie dość zaskakująca.
Mi w OM10 przeszkadza to, że wkładka brzmi dość "ostro" i "chłodno" strasznie analitycznie, choć do jakości dźwięku nie mogę się przyczepić. Cena także jest OK. Liczę, że GB będzie bardziej przyjemna w odbiorze.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: DUAL CS 505-4 audiophile concept - igła/wkładka

#17

Post autor: darkman »

michal.k pisze: kupić tą wkładkę w kraju.
Bywają używane.
michal.k pisze: oryginalnych igieł także może być krucho
Są dostępne i za małe pieniądze.
michal.k pisze: Choć nie ukrywam, jest ona dla mnie dość zaskakująca.
Moim zdaniem się nie przejmuj zupełnie. To wkładka dla Ciebie i Tobie ma się podobać.
Powodzenia w wyborze i zakupie.
ODPOWIEDZ