wkładka DUAL 1257

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Konrad K
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:18

wkładka DUAL 1257

#1

Post autor: Konrad K »

Cześć,

jakiś czas temu stałem się dumnym posiadaczem Duala 1257. Kupiłem sprzęt z oryginalną wkładką i ostatnio zastanawiam się nad jakims upgradem.

Czy jest jakaś marka wkładek która pasuje właśnie do tej serii? Czym się kierować przy zakupie? I czy tak naprawdę warto inwestować we wkładkę przy starym gramofonie? Obawiam się, że pewnie byłaby droższa niż sam sprzęt?
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

wkładka DUAL 1257

#2

Post autor: Ramirez »

Duala we wkładki wyposażał Ortofon, więc moźe być coś tej firmy. A co do inwestowania we wkładki droższe od gramofonu? Cóż, jest demokracja ;) Jak to mówią: kto bogatemu zabroni? ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka DUAL 1257

#3

Post autor: Wojtek »

Z tego co pamiętam to bez dość trudno dostępnego adaptera nie zamontujesz na tym ramieniu innej wkładki niż Ortofon ULM, a więc co najwyżej możesz rozważać wymianę igły.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś od momentu zakupu gramofonu to warto by było nadrobić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Konrad K
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:18

Re: wkładka DUAL 1257

#4

Post autor: Konrad K »

Wojtek pisze:Z tego co pamiętam to bez dość trudno dostępnego adaptera nie zamontujesz na tym ramieniu innej wkładki niż Ortofon ULM, a więc co najwyżej możesz rozważać wymianę igły.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś od momentu zakupu gramofonu to warto by było nadrobić.
Kiepsko... :cry:

aktualnie faktycznie jest ortofon ULM... mocowanie wygląda jak na obrazku (to akurat zdjęcie z Internetu, nie mam aktualnie swojego gramofonu pod ręką). Zastanwaiałem się nad zakupem Ortofon 2M blue albo red, ale też nie wchodzi w grę?

Jest jakaś nazwa "techniczna" tego adaptera? Czy prościej wymienić cały gramofon?
Załączniki
web-5.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka DUAL 1257

#5

Post autor: Wojtek »

Konrad K pisze: Zastanwaiałem się nad zakupem Ortofon 2M blue albo red, ale też nie wchodzi w grę?
Nie + nie wiem czy wiesz, ale one mają wiele wspólnego z Twoją obecną wkładką :)
Konrad K pisze: Jest jakaś nazwa "techniczna" tego adaptera? Czy prościej wymienić cały gramofon?
To drugie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Konrad K
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:18

Re: wkładka DUAL 1257

#6

Post autor: Konrad K »

Wojtek pisze:
Konrad K pisze: Zastanwaiałem się nad zakupem Ortofon 2M blue albo red, ale też nie wchodzi w grę?
Nie + nie wiem czy wiesz, ale one mają wiele wspólnego z Twoją obecną wkładką :)
Nie wiem, tak naprawdę, jestem kompletnie zielony w tym, trochę poczytałem, że te ortofony nie są bardzo drogie, a dobre.

No i specjalnie nie kupowałem Technicsa, żeby mieć większy wybór wkładek, a tu d**a :violin:

Czyli tak naprawdę 2M tylko lepiej wyglądają, a parametry te same co ULM? I lepiej wymienić igłę?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wkładka DUAL 1257

#7

Post autor: Wojtek »

Konrad K pisze: trochę poczytałem, że te ortofony nie są bardzo drogie, a dobre.
Akurat ta seria jest mocno przereklamowana.
Konrad K pisze: No i specjalnie nie kupowałem Technicsa, żeby mieć większy wybór wkładek, a tu d**a :violin:
Sory, ale coś Ci się pokręciło przy wyborze. Obojętnie jakiego Technicsa byś nie wybrał (T4P czy 1/2'') to i tak miałbyś większy wybór niż przy Dualu z mocowaniem ULM :)
Konrad K pisze: Czyli tak naprawdę 2M tylko lepiej wyglądają, a parametry te same co ULM? I lepiej wymienić igłę?
Inaczej. Wyjaśnię genezę. Wkładki ULM były swoistymi protoplastami do Ortofonów OM. Brzmią bardzo podobnie. W późniejszych gramofonach Dualach z ramieniem ULM kolejnej generacji, firma stosowała właśnie Ortofony OM (tyle że one nie miały już fikuśnego mocowania, a zwykłe 1/2'').

Ortofon 2M to następca serii OM, ale w praktyce igły są te same, tyle że wewnętrzny generator jest inaczej zestrojony. Zrezygnowano z legendarnej neutralności wkładek OM i zastąpiono ją krzywą przypominającą bułę :P Podbite pasmo innymi słowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Konrad K
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:18

Re: wkładka DUAL 1257

#8

Post autor: Konrad K »

Konrad K pisze: No i specjalnie nie kupowałem Technicsa, żeby mieć większy wybór wkładek, a tu d**a :violin:
Sory, ale coś Ci się pokręciło przy wyborze. Obojętnie jakiego Technicsa byś nie wybrał (T4P czy 1/2'') to i tak miałbyś większy wybór niż przy Dualu z mocowaniem ULM :)
No tak. Do tej pory myślałem, że jest tylko rozróżnienie na wkładki T4P i 1/2". Także nauczyłem się dziś czegoś nowego - dzięki. Będę miał na uwadze przy zakupie następnego gramofonu ;-)
ODPOWIEDZ