Wkładka/igła do elaca miracord 660

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#31

Post autor: oskar2905 »

Nie chce zmienic. Chce miec jeszcze jakies inne wkladki tak jak pisalem wyżej.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#32

Post autor: darkman »

Kolego @oskar2905,rozumiemy to, też tak staramy się mieć. ALE, posiadanie wkładek z tego samego poziomu i podobnej bardzo klasy mija się z celem. Jedynie AT12 da różnicę i to małą dla Twojego sprzętu. Kierunek myślenia masz dobry zasadniczo ale no właśnie to ale.
Pomyśl o czymś innym. Może Nagaoka 441 albo Osawa 101 ze sferykiem (Thakker ma igły NOS i eliptyczne od 201 i 301), kolega nasz właśnie robi zwrot Osawy 301e - warto poczytać również i inne opinie o tej wkładce, bo są różne. Także entuzjastyczne. Zatem chętnie poznamy Twoje zdanie.
Te, które wymieniłem są dostępne w tej chwili na aukcjach i za przyzwoite pieniądze.
Jednak jak chce coś "innego", to kup jedną na początek ale dobry brand i z wyższej półki.

np. linkujesz m.in Shure M44-7, ale trzeba do niej dokupić igłę, która nie jest tania. Taka operacja wyjdzie ci drożej niż nowa wkładka. Gdybyś miał taki korpus już w swojej stajni, to zmienia postać rzeczy, bo wówczas warto kupić lepszą igłę. a tak to bez sensu. Itp..
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#33

Post autor: oskar2905 »

Po prostu nie myślałem że ta moja m95 jest na takim wysokim poziomie ;) .

P.S przez sprzęt chodziło Ci o gramofon czy o cały tor? Tor mam raczej dobry i różnicę (mam nadzieję ;) ) że bym usłyszał :) .
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#34

Post autor: oskar2905 »

Czyli najrozsądniejszym wyborem jeśli bym chciał coś zmieniać to będzie albo kupno czegoś sporo droższego od wcześniej wymienionych albo kupno lepszej igły do m95?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#35

Post autor: darkman »

Nie mam informacji o Twoim torze. M95 nie jest na wysokim poziomie. Jest na poziomie przyzwoitym.
Co do igły, to niespecjalnie jest coś lepszego w sensie usłyszenia diametralnej różnicy. N95HE? Być może, jednak stosunek ceny do możliwości jest tu bardzo słaby (HE jest b.droga).
Warto sprawdzić inną wkładkę, jeśli jesteś w stanie określić co Ci nie pasuje w posiadanej lub co chciałbyś uzyskać w brzmieniu innego.
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#36

Post autor: oskar2905 »

No tak jak pisałem ;) dla mnie m95 to taka wkładka bez dociążenia. Chciałbym coś z większym, mocniejszym dołem, większą ilością średnich (mogą być nawet na 1 planie) i mniej góry niż w m95 z eliptykiem. Teoretycznie igła sferyczna to mogło by być coś co mi odpowiada, ale nie chcę utracić szczegółów w dźwięku jakie zapewnia mi eleiptyk ;) .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#37

Post autor: Wojtek »

"No tak jak pisałem" powiadasz...
Fakt, napisałeś w pierwszym poście czego Tobie brakuje w brzmieniu wkładki.
Aż zerknąłem na początek tego wątku.

Problem w tym, że przy okazji przypomniałem sobie, że konkretnej porady udzieliłem Tobie już w drugim poście.
Pewnie też już zdążyłeś o tym zapomnieć :morda:

Zdanie z marca oczywiście podtrzymuję.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#38

Post autor: oskar2905 »

Czyli dobrą wkładkę podałem...a pisaliście że shure m44 jest nieopłacalne :D : "np. linkujesz m.in Shure M44-7, ale trzeba do niej dokupić igłę, która nie jest tania. Taka operacja wyjdzie ci drożej niż nowa wkładka. Gdybyś miał taki korpus już w swojej stajni, to zmienia postać rzeczy, bo wówczas warto kupić lepszą igłę. a tak to bez sensu. Itp.."
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#39

Post autor: darkman »

oskar2905 pisze: Czyli dobrą wkładkę podałem
Oczywiście. Subtelnie rzecz ujmując to ogóle macie dość wysoki współczynnik własnej zajebistości. ;)
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#40

Post autor: oskar2905 »

No i to się rozumie :D . Tylko że to wszystko i tak teraz h.. strzelił http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46 ... 73#p135873 ostatni post :( .
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#41

Post autor: darkman »

Zepsuło się :cry: Bywa niestety. Padł całkiem? Nie no nie odpuszczaj, da się naprawić zapewne.
Tylko doprecyzuję. Użyłem liczby mnogiej, ale to było tylko do Ciebie. Zgadnij dlaczego? ;)
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#42

Post autor: oskar2905 »

Podobno zart ktory trzeba tlumaczyc to slaby zart ale zgaduje ze chodzi o mnie i moja przyszla wkladke ;) ? A co do duala to tak nie dziala w nim: dzwignia cue, mechanika dziala jak w starej daty polautomacie albo manualu (czyli jedyna rzecz jaka dziala to podniesienie ramienia na koncu plyty), przecial mi sie jeszcze niedawno przewod sygnalowy o aluminiowy panel wzmacniacza, musialbym do niego kupic nowy koszyk. Moim zdaniem jak policzy sie naprawy mechaniki i koszyk (przewod sam moge polutowac) to moge za to kupic inny gramofon. Reszta dziala ;) . Dziala neonowka, silnik, naped, ramie (oprocz cue). Jesli ktos potrzebuje czegos do duala co u mnie dziala to moj jest na olx ;) . Wezcie go na czesci chociaz bo mi dziada szkoda, ale naprawa jest kompletnie nie oplacalna :( .
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15192
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#43

Post autor: darkman »

No tak. Masz Pan rację.

Co do Duala, to jeśli masz go dość, to rozumiem. Zawsze mi szkoda, gdy jakiś gramiak idzie na złom lub części.
Niestety za 2stówki nie spodziewaj się cudów w tej klasie cenowej, choć da się wyszukać coś zadowalającego.
oskar2905
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2015, 13:23

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#44

Post autor: oskar2905 »

Jesli bym mogl prosic to podeslij jakies swoje typy w w/w watku ;) . Co do duala no to niestety...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka/igła do elaca miracord 660

#45

Post autor: Wojtek »

oskar2905 pisze: Czyli dobrą wkładkę podałem...a pisaliście że shure m44 jest nieopłacalne :D : "np. linkujesz m.in Shure M44-7, ale trzeba do niej dokupić igłę, która nie jest tania. Taka operacja wyjdzie ci drożej niż nowa wkładka. Gdybyś miał taki korpus już w swojej stajni, to zmienia postać rzeczy, bo wówczas warto kupić lepszą igłę. a tak to bez sensu. Itp.."
Bo tak jest. Ja pisałem o M44G. Czytaj ze zrozumieniem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ