Grundig PS-8000 pomoc przy wyborze wkładki

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
olo77
Posty: 39
Rejestracja: 12 wrz 2014, 18:01
Gramofon: GRUNDIG PS 8000

Re: Grundig PS-8000 pomoc przy wyborze wkładki

#16

Post autor: olo77 »

Witam serdecznie.

Wczoraj montowałem zakupioną wkładkę AT-12XE. Próbowałem ją ustawić według szablonu. Dałem na początek wkładkę na środku kosza i chyba mi to wszystko nie wychodzi. W koszu Dual-owskim otwory mają dość krótki zasięg regulacji i wkładka dość wystaje poza front kosza. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale według szablonów igła idzie w punkty najpierw A później B a czoło wkładki ma równolegle z liniami przecinającymi się na szablonie? Czy mam wkładkę maksymalnie cofnąć na koszu do tyłu na ostatnie miejsca prowadnic kosza? Wiem że na forum już ktoś miał problem z montażem innej wkładki na koszu Duala. Nie chce nic źle zamontować aby nie uszkodzić nowej igły i wkładki na którą wydałem całe moje oszczędności. Bardzo proszę o pomoc. Prosiłbym też o radę jak w miarę poprawnie ustawić AS. Wcześniej miałem ustawione jedną podziałkę mniej od ustawienia które nie pozwalało automatyce przy zakończeniu płyty przywrócić ramienia na stopkę. Nie wiem czy przy prostym ramieniu jest to ok?

Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość. Robię to po raz pierwszy. Bardzo się cieszyłem jak wylicytowałem przez Pana Wojtka polecaną wkładkę. Teraz chciałbym żeby dobrze odbierała i długo służyła.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Grundig PS-8000 pomoc przy wyborze wkładki

#17

Post autor: Obywatel »

olo77, na początek spróbuj tak ustawić nową wkładkę, żeby ostrze igły było w takiej samej pozycji (względem jakiegoś punktu bazowego) jak w przypadku oryginalnej igły. Jeśli ustawienie fabryczne okaże się być poza zakresem regulacji, to to zwiastuje problemy i konieczność kombinowania.

Antiskating ustawiasz proporcjonalnie do nacisku.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Grundig PS-8000 pomoc przy wyborze wkładki

#18

Post autor: Wojtek »

Na pewno da się dobrze ustawić pozycję wkładki w koszyku (overhang), tyle że szablon z geometrią Baerwalda może być problematyczny.
Przy takim ramieniu i dość wąskim zasięgiem regulacji, lepiej sprawdza się Stevenson.

http://www.vinylengine.com/cartridge-al ... tors.shtml
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
olo77
Posty: 39
Rejestracja: 12 wrz 2014, 18:01
Gramofon: GRUNDIG PS 8000

Re: Grundig PS-8000 pomoc przy wyborze wkładki

#19

Post autor: olo77 »

Rozumiem. Mam jednak jeszcze jedną mała prośbę. Ponieważ nie jestem na tej stronie zarejestrowany czy nie dało by się mi go przesłać jako załącznik na email? Mój email: kinomaniak1977@gmail.com Będę próbował dalej to ustawić, aczkolwiek i tak muszę najpierw zamówić dłuższe śruby do kosza. Mam orginalne od kosza DUAL, które mają 10mm i ledwie łapią wkładkę. Myślę że jak kupię 15mm powinny być dobre.
Jeszcze raz dziękuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Grundig PS-8000 pomoc przy wyborze wkładki

#20

Post autor: Wojtek »

A nie lepiej będzie jeśli po prostu zarejestrujesz się na VE? Bardzo przydatny serwis i warto mieć tam konto do ściągania materiałów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ