Zakup wkładki do drugiego headshella

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zakup wkładki do drugiego headshella

#91

Post autor: dev »

Wojtek pisze:Nie wiem dlaczego myślisz, że igła z naciskiem na poziomie 3 albo 4g byłaby tutaj rozwiązaniem.
Ależ broń Boże 3-4g ! Nigdy tak nie twierdziłem. Wystarczy zakres 1-2g.

Na AT95E przy nacisku 1,9 jest dużo lepiej - po tym wnoszę.
Wojtek pisze:Zacznijmy może od tego dlaczego myślisz, że tak. Nie chciałbym odpowiadać za Ciebie
Opierając się na głosach z forów na temat tego eliptyka oraz możliwości zwiększenia VTF, co daje u mnie widoczny efekt w walce z sykiem.
Wojtek pisze:Z lektury wynika: jedni mają problem, ale na innych igłach niż N44G, inni problemu nie mają, jeszcze inni problem rozwiązali regulacją ustawień wkładki lub zmianą preampa.
Właśnie najczęściej jest to N44G, stąd ten mój cały (być może niezrozumiały albo irracjonalny, nie mówię, że to prawda objawiona) upór w stronę wypróbowania innej igły.
Oczywiście, że niektórzy rozwiązali problem tak czy inaczej, to dowodzi tylko tego, że u nich powodem był właśnie Overhang, preamp czy VTA. U mnie nie.
Wojtek pisze:Tak jak pisałem: możliwe że to co słyszysz dzisiaj pod AT-95E to zupełnie normalna sprawa.
Dlatego wracam do AT95E z igłą eliptyczną, być może nie jest moja ulubiona charakterystyka dźwięku, ale wolę już to, niż to całe "shuranie" mi po uszach :lol:

Do szczura wrócę jeszcze gdy będę miał eliptyka. Jak dalej będzie źle to zmieni właściciela i tyle.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#92

Post autor: Wojtek »

dev pisze:Na AT95E przy nacisku 1,9 jest dużo lepiej - po tym wnoszę.
AT-95E jest sztywniejsza i ma zalecany nacisk na poziomie 2g, tak więc 1.9g jest jeszcze poniżej optimum.
Poza tym jest to jednak inny szlif, inna wkładka, inny poziom sygnału wyjściowego.

Twój CEC raczej nie ma ciężkiego ramienia, więc nie obstawiałbym na kwestię złego spasowania.
dev pisze:Opierając się na głosach z forów na temat tego eliptyka oraz możliwości zwiększenia VTF, co daje u mnie widoczny efekt w walce z sykiem.
Czytać to jedno, a rozumieć o czym mowa to drugie. Z tym drugim jest problem póki co.

Jak wiesz lepiej i chcesz próbować to próbuj. Może akurat trafisz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zakup wkładki do drugiego headshella

#93

Post autor: dev »

Wojtek pisze:AT-95E jest sztywniejsza i ma zalecany nacisk na poziomie 2g, tak więc 1.9g jest jeszcze poniżej optimum.
Wiem, dlatego właśnie upieram się na igłę do Shure, którą można bardziej obciążyć.
Wojtek pisze:Czytać to jedno, a rozumieć o czym mowa to drugie. Z tym drugim jest problem póki co.
Cytując klasyka: "nie wydaje mnie się" :D

Ale mimo wszystko jeśli tylko pozwolisz, spróbuję zrozumieć, czego i dlaczego nie rozumiem :)

Chodzi o to, że według Ciebie szukanie sposobu na zwiększanie nacisku nie usunie problemu, a jedynie go zamaskuje, tak?

Czy naprawdę w takim razie usunięcie problemu wiąże się z zakupem SL-Q3? (bez obaw nie mam takiego zamiaru ;) )
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Zakup wkładki do drugiego headshella

#94

Post autor: Obywatel »

dev pisze:Czy naprawdę w takim razie usunięcie problemu wiąże się z zakupem SL-Q3? (bez obaw nie mam takiego zamiaru ;) )
Broń Boże nie sugerowałem tego :) Każdy gramofon spełniający normy Hi-Fi - jeśli jest sprawny - można tak skalibrować, żeby grał poprawnie - również gramofony Unitry.

Miałem na myśli to, że czasami prościej jest odpuścić i zmienić sprzęt. No bo jeśli zmieniłeś wzmacniacz (a więc i pre-amp - bo SONY zdaje się ma wbudowany), a sybilanty dalej kłują po uszach, to będzie to wina gramofonu, wkładki/igły lub ustawienia. Aż jestem ciekaw jak mój gramofon poradziłby sobie z tym SHUREm.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zakup wkładki do drugiego headshella

#95

Post autor: dev »

Obywatel pisze:również gramofony Unitry
Tym bardziej CEC, ale jak widać nie jest to takie proste (przynajmniej dla mnie)
Obywatel pisze:a więc i pre-amp - bo SONY zdaje się ma wbudowany)
ma i to całkiem rozbudowany - dwa rodzaje ustawień dla MC i jedno dla MM, więc chyba pre nie zostało potraktowane po macoszemu w tym modelu
Obywatel pisze:to będzie to wina gramofonu, wkładki/igły lub ustawienia
Taki płynie z tego wniosek. Niestety nie daję rady przełożyć go na praktykę. Już prawie wszystkiego próbowałem.

Zdaję sobie sprawę, że w tym wątku doszliśmy do ściany, co więcej stał się on już nieco męczący i nielogiczny przez nagromadzenie zbyt wielu informacji i zmiennych mających wpływ na stan faktyczny.

Ja mam swoje teorie, ale mądrzejsi i bardziej doświadczeni użytkownicy mają trochę odmienne zdanie, co powinno dać mi do myślenia.

Przyjmijmy, że swoją lekcję tu dostałem, nauczyłem się paru przydatnych rzeczy, ale jak ktoś wcześniej słusznie napisał winyle to gra kompromisów.

Jeśli jakimś cudem uda mi się poprawić sytuację to na pewno dam tu znać.

Poza tym w chwili wolnego może wrzucę nagranie wprost z gramofonu jak to brzmi na Shure.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#96

Post autor: Bacek »

Dev,
A może w twojej okolicy mieszka ktoś zadowolony ze swojego systemu do kogo mógł byś się wprosić ze swoimi płytami .
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zakup wkładki do drugiego headshella

#97

Post autor: dev »

Czas chyba na epilog tego wątku, będę się streszczał:

1. kupiłem igłę eliptyczną do Shure M44G (na początek najtańszy zamiennik Stylus Japan N44 E)

- sybilanty zniknęły w 100% - Thriller ma lekko podkreślone "s", ale tylko tyle, taki jej urok, zero kłucia po uszach
- ma nieco gorszy tracking niż oryginalny sferyk - mniejszy wstrząs wystarczy, by zgubiła rowek

więcej różnic nie dostrzegłem / nie usłyszałem

2. stara wkładka AT95 E była jednak walnięta - nie wzmacniacz. Dostałem z powrotem płyty "testowe", sprawdziłem i rzępoliło soprany w lewym kanale. Kupiłem nową AT95 E do drugiego headshella i jest czysto.

Wniosków wyciągać nie będę, bo nie wiem dlaczego oryginał Shure gra gorzej niż marna podróba z alledrogo.

Po prostu cieszę się, że wszystko jest w końcu ok i mogę spokojnie słuchać ulubionych płyt :D
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#98

Post autor: Wojtek »

Cieszę się :) Przyznaję się do porażki w swoich osądach ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Zakup wkładki do drugiego headshella

#99

Post autor: ISOPHON »

Oryginał SHURE..to już nie za bardzo to co kiedyś.Meksykańska produkcja..I kiepsko wykonane igły..ot co.A ta marna "podróbka" igły(brązowa obsadka) to to samo co u Tkakkera z dopiskiem JICO.
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Zakup wkładki do drugiego headshella

#100

Post autor: dev »

Tak, dokładnie to ta igła z brązową obudową... No, ale to chyba nie jest to samo co JICO raczej... Chyba, że chodzi Ci o to, że u Thakkera to raczej jest "JICO" a nie JICO :twisted:
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
dukeozw
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2015, 09:55
Gramofon: Technics sl 200k

Zakup wkładki do drugiego headshella

#101

Post autor: dukeozw »

Witam
Zbieram się z zamiarem zakupu nowej wkładki do drugiego head shella.
Zależy mi, aby wkładka złagodziła wysokie częstotliwości kolumn Monitor Audio BX5, kolumienki grają z Luxman L410 który jet przyjemnie ocieplony, co bardzo mi odpowiada, jednak czasem soprany nieco męczą, podczas słuchania rockowych kawałków , gdy dużo sie dzieje.
Obecnie posiadam wkładkę technics EPC 270c z igłą eliptyczną od Wamata... gramofon technics sl 220.
Myślałem nad ortofon om10 z nieco cięższym head shellem lub jakiś shure?
Co byście doradzili.... co by pasowało do mojego gramiaka ? budżet do 500zł
Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#102

Post autor: darkman »

około tej ceny:
Łagodna - Shure M97xE, dobra do BX5 - mnie się podobały w tym brzmieniu,
Zbalansowana dobrze, cokolwiek to znaczy: Nagaoka MP-110 / jeszcze da się dostać w zakładanej cenie/ - na forum masz opinie kolegi z ostatniego miesiąca.
Awatar użytkownika
dukeozw
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2015, 09:55
Gramofon: Technics sl 200k

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#103

Post autor: dukeozw »

darkman pisze:około tej ceny:
Łagodna - Shure M97xE, dobra do BX5 - mnie się podobały w tym brzmieniu,
Zbalansowana dobrze, cokolwiek to znaczy: Nagaoka MP-110 / jeszcze da się dostać w zakładanej cenie/ - na forum masz opinie kolegi z ostatniego miesiąca.


Dzięki za pomoc.
Jednak martwi mnie informacja jaką wyczytałem na jednym ze sklepòw , iż igła wkładki shure jest do odtwarzania płyt 78RPM.
Ja będe używał jedynie prędkości 33 lub 45 RPM . Czy będzie miało to jakiś wpływ na pogorszenie brzmienia?
Podpowie ktos ,czy shure podejdzie pod moje ramię.
http://www.vinylengine.com/library/tech ... -220.shtml

Z gòry dziękuje.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Zakup wkładki do drugiego headshella

#104

Post autor: Michal35 »

dukeozw pisze:Jednak martwi mnie informacja jaką wyczytałem na jednym ze sklepòw , iż igła wkładki shure jest do odtwarzania płyt 78RPM.
Co to za sklep takie rzeczy wypisuje :o
dukeozw pisze:Czy będzie miało to jakiś wpływ na pogorszenie brzmienia?
Nie
dukeozw pisze:shure podejdzie pod moje ramię.
Tak
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#105

Post autor: Wojtek »

dukeozw pisze:Jednak martwi mnie informacja jaką wyczytałem na jednym ze sklepòw , iż igła wkładki shure jest do odtwarzania płyt 78RPM.
Co za stek bzdur :D Chyba pomyliłeś modele :) Jest coś takiego jak Shure M78S, z igłą pod szelaki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ