Zakup wkładki do drugiego headshella

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dukeozw
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2015, 09:55
Gramofon: Technics sl 200k

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#106

Post autor: dukeozw »

Wojtek pisze:
dukeozw pisze:Jednak martwi mnie informacja jaką wyczytałem na jednym ze sklepòw , iż igła wkładki shure jest do odtwarzania płyt 78RPM.
Co za stek bzdur :D Chyba pomyliłeś modele :) Jest coś takiego jak Shure M78S, z igłą pod szelaki.
Wszystko się wyjaśniło... W sklepie internetowym z ktòrego kupowałem, był błąd na stonie, ale już poprawili.
Shure zakupiony, jestem w trakcie odsłuchòw. Powiem szczerze, jest nie wielka ròżnica w stosunku do oryginalej wkładki technics epc 270c . Shure ma mniej gòry za to trochę bardziej uwydatniony jest wokal.
Mam jeszcze do was pytanie, czy dobrze doczytałem, że podatność dynamiczna shure wynosi 25 ? Epc ma ok 15 ciekawe jak to się będzie miało do masy efektywnej ramienia ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#107

Post autor: darkman »

Kupiłeś M97xE, bo nie bardzo wiem na co się zdecydowałeś?
Powinna dać nieco więcej basu, zdjąć troche wysokie tony w Twoich kolumnach i tyle: tzn ma grać w sposób zrównoważony i nieco mułowaty, jednak w pozytywnym znaczeniu, jakby ciężej ale zupełnie nie męcząco.
W Twoim pytaniu pierwotnym zrozumiałem, że właśnie chciałeś mieć. Nie oczekuj, że zmiana to będzie rewolucja totalna.
I jeszcze taka drobna uwaga, paręnaście płyt trzeba przegrać. Wkładka jak wszystko musi się trochę "ułożyć" i niejako "wygrzać", potem będzie dobrze.

p.s. w razie niezadowolenia, ustawiam się do rezerwacji w kupnie (wezmę dla córki albo i dla siebie)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#108

Post autor: darkman »

@dukeozw sprawdź sobie najpierw ustawienia geometrii - overhanging:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1032
Co do podatności to inny temat, możemy pogadać w stosownym miejscu. Masz tabele "wagowe dopasowania" :o itd.. ale potrzebujesz trochę parametrów swojego ramienia i wkładki najpierw.
Awatar użytkownika
dukeozw
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2015, 09:55
Gramofon: Technics sl 200k

Zakup wkładki do drugiego headshella

#109

Post autor: dukeozw »

darkman pisze:Kupiłeś M97xE, bo nie bardzo wiem na co się zdecydowałeś?
Tak kupiłem M97xE
darkman pisze:Powinna dać nieco więcej basu, zdjąć trochę wysokie tony w Twoich kolumnach i tyle: tzn ma grać w sposób zrównoważony i nieco mułowaty, jednak w pozytywnym znaczeniu, jakby ciężej ale zupełnie nie męcząco.
Brzmienie, jest dokładnie takie jakie opisujesz z wyjątkiem tego, że bas jest taki sam jak na epc (według mnie akurat w sam raz) no i w moim odczuciu jest jakby ciut mniej dynamiczna.

darkman pisze:W Twoim pytaniu pierwotnym zrozumiałem, że właśnie chciałeś mieć. Nie oczekuj, że zmiana to będzie rewolucja totalna.
Uważam, że twoja rada w stosunku do moich oczekiwań, była jak najbardziej trafna. I za to Ci z góry dziękuje :clap: .Choć nie będę ukrywał,że po cichu liczyłem, że będzie miała lepszą detaliczność lub scenę niż porównywany EPC.
darkman pisze:p.s. w razie niezadowolenia, ustawiam się do rezerwacji w kupnie (wezmę dla córki albo i dla siebie)
Spoko, gdyby coś na pewno dam znać.
darkman pisze:@dukeozw sprawdź sobie najpierw ustawienia geometrii - overhanging:
Nie no co ty... :shock: zanim cokolwiek odpaliłem to najpierw wszystko ustawiłem. Tak to szkoda płyt i igły.
darkman pisze:Co do podatności to inny temat, możemy pogadać w stosownym miejscu. Masz tabele "wagowe dopasowania" :o itd.. ale potrzebujesz trochę parametrów swojego ramienia i wkładki najpierw.
O to chodzi, że sprawdzałem według tabeli i wychodzi mi ok 7Hz - więc trochę mało. Wydawało mi się to trochę podejrzane, dlatego o to wcześniej pytałem. Choć nie mówię, że na pewno dobrze liczę :?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#110

Post autor: darkman »

dukeozw pisze:darkman pisze:
W Twoim pytaniu pierwotnym zrozumiałem, że właśnie chciałeś mieć. Nie oczekuj, że zmiana to będzie rewolucja totalna.

Uważam, że twoja rada w stosunku do moich oczekiwań, była jak najbardziej trafna. I za to Ci z góry dziękuje .Choć nie będę ukrywał,że po cichu liczyłem, że będzie miała lepszą detaliczność lub scenę niż porównywany EPC.
No tak, ale co do detaliczności, to zasadniczo optowałem byś zapoznał się z opinią testową @Zbyszka1982 nt Nagaoka MP110 - tam masz wszystkie niuanse w porównaniu z autopsji, z wkładką o charakterystyce uchodzącej za mocno wysokotonową (materiał znakomity poglądowo i sugestywnie napisany). Moim zdaniem, można od razu skoczyć w MP150, tyle że wówczas wydatek nabiera już rumieńców co nieco.
Shure to muł generalnie, ale jaki!

Co do zagadnień podatności etc, osobiście sprawdzam jedynie jak to się ma do parametrów mojego ramienia, resztą się nie przejmuję. To tak z wygodnictwa, bo moje ramię jest w stanie obsłużyć poprawnie 95% interesujących mnie wkładek na poziomie mojego toru.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup wkładki do drugiego headshella

#111

Post autor: Wojtek »

dukeozw:
Jeśli chcesz zyskać na detaliczności i generalnie mieć wszystkiego "więcej" nie tracąc zarazem charakteru brzmienia wkładki to zbieraj na igłę SAS do swojej M97xE.

Bardzo dobre opinie ma również tańsza alternatywa pod postacią igły N97xVL, dostępnej chyba tylko w sklepie lpgear.com: http://www.lpgear.com/product/SHN097xVL.html
Nie wiem czy ktoś w Polsce miał już okazję ją sprawdzić u siebie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dukeozw
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2015, 09:55
Gramofon: Technics sl 200k

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#112

Post autor: dukeozw »

Po dłuższych odsłuchach jednak twierdzę, że jestem bardzo zadowolony ze ,,Szczura''. Tak jak chciałem jest ciut bardziej utemperowany od EPC, ma bardzo przyjemne brzmienie, przez co mozna go słuchac dłużej nie męcząc uszu.
Oczywiście nie oznacza to, że na tym etapie się zatrzymam... :)
Wojtku zaciekawiłeś mnie tym SASem.Pewnie będe dalej o to pytał, ale to juz w innym wątku.
Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#113

Post autor: darkman »

Mamy już to wytestowane. Kol. Motown -> opisał to w wątku o M97, mozna polegać na tej opinii.
Tanio nie jest, ale to kwestia przyszłości. Na razie myślę, że jest OK.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#114

Post autor: Wojtek »

I niestety jeśli ma być SAS to trzeba się spieszyć, bo została jedynie ograniczona ilość w sklepach trzecich. U JICO już nie zamówimy, przynajmniej dopóki go nie przywrócą.

Niemniej serio proponuję zainteresować się wspomnianą igłą N97xVL.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dukeozw
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2015, 09:55
Gramofon: Technics sl 200k

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#115

Post autor: dukeozw »

Wojtek pisze:I niestety jeśli ma być SAS to trzeba się spieszyć, bo została jedynie ograniczona ilość w sklepach trzecich. U JICO już nie zamówimy, przynajmniej dopóki go nie przywrócą.

Niemniej serio proponuję zainteresować się wspomnianą igłą N97xVL.
No właśnie nie mogłem znaleść na stonie Jico tej igły. :think:
Wojtku... a mógł byś podać namiary na zaufane sklepy w których można zakupić opisywane przez Ciebie igły?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup wkładki do drugiego headshella

#116

Post autor: Wojtek »

Powyżej masz już link do LPGear. W kraju nie dostaniesz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ