Jaka wkładka do Kenwood KD-850?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
perszing
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2016, 22:34

Jaka wkładka do Kenwood KD-850?

#1

Post autor: perszing »

Witam,
Stałem się posiadaczem gramofonu Kenwood KD-850. Jest to mój początek historii z analogiem, więc na razie jestem zielony. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniej wkładki. W tej chwili jest zamontowana AT-35X i igła nadaje się raczej do wymiany, ale nie wiem czy warto się w to bawić - czy nie lepiej od razu zainwestować w nową wkładkę? Ta która jest teraz to coś takiego: http://www.hifido.co.jp/KW/G0308/E/2600 ... -63215-00/. Jeżeli polecacie żeby zainwestować w nową wkładkę to tak: budżet do ok 800 zł, muzyka: rock, jazz, klasyka, blues. Na ten moment gramofon będzie podłączony do wzmacniacza HK980 więc wchodzi w grę raczej wkładka MM. Najchętniej kupiłbym jakąś lepszą używaną w super stanie niż nową, ale to pewnie będzie trudne.

Z góry dziękuję za porady,
Piotr
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Jaka wkładka do Kenwood KD-850?

#2

Post autor: MISSE »

to wiekowe body za rok będzie miało 50 LAT

więc można kupić igłę np. ATS 12S i to max co można z tego wycisnąć, ale ze względu na wiek raczej proponuje oddać do muzeum

Nowa zawsze można.

Patrząc po twoich upodobaniach to raczej coś naturalnego

Ortofon Blue pasuje w twoim budżecie ale dozbieraj trochę i celuj raczej w Bronze
perszing
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2016, 22:34

Re: Jaka wkładka do Kenwood KD-850?

#3

Post autor: perszing »

Dziękuję za podpowiedź. A czy ewentualnie warto się rozejrzeć za czymś używanym? - te ortofony na rynku wtórnym to chyba rzadkość.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Jaka wkładka do Kenwood KD-850?

#4

Post autor: MISSE »

Można popatrzeć za serią OM , serią 5XX , VMS

Cenowo podobnie, a złośliwi twierdzą że przetworniki te same od lat tylko body inne
ODPOWIEDZ