Wkładka do ramienia ADC 1500FG

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ramienia ADC 1500FG

#16

Post autor: Wojtek »

pandywan pisze: Mogę tylko żałować, że wcześniej nie zdecydowałem się na zakup wkładki MC Denona.
Nie zapominaj tylko że Denon jest "ciutkę" droższy od tej Nagaoki czy tego Ortofona ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Wkładka do ramienia ADC 1500FG

#17

Post autor: pandywan »

Oczywiście masz rację Wojtku, ta "ciutka" to w sumie cena 2 Nagaok :)
Prawdę mówiąc nie żałuję, bo co się dowiedziałem/nauczyłem to moje a Nagaoka zawsze się przyda, choćby na sprzedaż ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka do ramienia ADC 1500FG

#18

Post autor: Wojtek »

Dobre podejście do tematu ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Wkładka do ramienia ADC 1500FG

#19

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze: Nie zapominaj tylko że Denon jest "ciutkę" droższy od tej Nagaoki
Trochę zależy od szczęścia i możliwości. Zakup nowej DL-103 poniżej 150 USD nie stanowił większego problemu. Nie każdemu jednak udaje się uniknąć opłat celnych. W Europie chyba jednak jest zbyt wysoko wyceniana :? Nagaoka kosztuje trochę taniej (szczególnie w Japonii) ale nie jest to moim zdaniem różnica porażająca i jak dla mnie warta opłacenia ...

DL-103 nie grzeszy nadmiarem wysokich tonów i połączona z "ciemnym" (dla niektórych "ciepłym" :D ) zestawem wzmak-kolumna daje efekt mało porażający. Ale zawsze potrafi ująć niesamowitą przestrzennością sceny. Żadna inna z dotychczas testowanych wkładem nie daje efektu takiego "otoczenia" przez muzykę. To chyba jej największa zaleta. No a druga to właśnie ... cena. Tylko trochę się trzeba naszukać i naczekać :roll:
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Wkładka do ramienia ADC 1500FG

#20

Post autor: Gramofonik »

6 stówek, za zamulacza "ciepłe analogowe brzmienie" z szlifem stożkowym?
pandywan
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2015, 14:48

Re: Wkładka do ramienia ADC 1500FG

#21

Post autor: pandywan »

Rozumiem Gramofonik, że słyszałeś tą wkładkę?
W moim przypadku dźwięk nie jest zamulony, wysokich tonów nie brakuje (reszta systemu to gramofon Universum F085, Baltlab Epoca 1v3, Cabasse Antiqua i pre Ri-Audio PH-1, interkonekt XLR to Siltech SQ-58, głośnikowe Audioquest Type 6). Dźwięk nie jest przyciemniony, a tak zbliżonych do rzeczywistości blach perkusji jeszcze u siebie wcześniej nie słyszałem (ani na poprzednich wkładkach, ani na CD Rotela RCD-02 (mocno zmodyfikowanym) czy CECu TL 51XR). W końcu dźwięki mają fakturę, słychać że to metal wibruje, a nie szeleści folia aluminiowa. Szczegółów słyszę więcej (może nawet zdecydowanie więcej) niż na Nagaoce z lepszym szlifem. Gitary i głosy to dla mnie bajka. Więc ja zdecydowanie wybieram Denona ze sferykiem niż Nagaokę z eliptykiem - wychodzi mi, że igła / szlif to nie wszystko, gra cała wkładka.
Podsumowując brzmienie nazwałbym raczej bogatym, rozdzielczym niż zamulonym. Proponuje posłuchać, sprawdzić samemu bo można się pozytywnie zaskoczyć (zwłaszcza przy cenach z ebaya - mnie wyniosła, razem z cłem około 850 PLN).
ODPOWIEDZ