Wkładka do fishera MT-6320

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Wkładka do fishera MT-6320

#46

Post autor: MISSE »

North i Wamat naprawdę warto.

Ceny naprawdę przystępne. Za kwotę 3-4 razy większa będzie poprawa i to znaczna, ale lepiej górkę wydaj na płyty
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Wkładka do fishera MT-6320

#47

Post autor: Riczi »

Sprawdzałem cenę u Takkera i jest to jak dobrze rozumiem 24,50 euro plus około 3 euro za wysyłkę a w Wamacie koszt to 65 plus wysyłka.
Czy nie warto dołożyć te 50 zł i kupić tę od Takkera,niby to Jico.Może ktoś z was kto robił już zakupy za granicą byłby skłonny mi pomóc. :pray:
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Wkładka do fishera MT-6320

#48

Post autor: ROCHO »

Kupowałem u Takkera igłę. Przelew zrobiłem ze swojego konta bankowego. Robisz tak jak byś kupował w kraju i tyle.
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Wkładka do fishera MT-6320

#49

Post autor: Riczi »

Ale muszę jak się nie mylę mieć chyba konto walutowe i tu jest problem :doh:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do fishera MT-6320

#50

Post autor: kielek »

Radziłbym nie brać najtańszej wysyłki od Thakkera. Jestem po małych perturbacjach z zakupem u niego igły i najtańszej wysyłki... Płaciłem przez PayPal i tylko dzięki temu otrzymałem po miesiącu igłę. Nie wiem po czyjej stronie leżała wina,czyli czy po stronie Thakkera czy poczty,ale igła nie doszła w ciągu trzech tygodni i założyłem sprawę rozszczeniową w PayPal ,który zobowiązał się wypłacić mi zwrot kosztów po 10 dniach i dopiero w wyniku tych działań igła doszła pocztą lotniczą.Wcześniej na moje zapytania mailem dostałem info od Thakkera,że igłę wysłał dzień po wpłacie( co trwało jak wspomniałem 3 tygodnie) i powinna dojść od 3 do max.10 dni roboczych. Nie dowiedziałem się też czy ta co doszła poczta lotniczą była następna czy nie? Czy te thakkerowskie Jico są faktycznie Jico ciężko stwierdzić...Zamiennik z ''epoki'' brzmiał lepiej.
Następnym razem brałbym z north.pl ich zamienniki moim zdaniem są lepsze od Wamatowych i nie gorsze od Thakkera.
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Wkładka do fishera MT-6320

#51

Post autor: Riczi »

Dzięki za info,w takim razie dla spokoju duszy zamówię w north i zabiorę się za słuchanie nowej wkładki :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do fishera MT-6320

#52

Post autor: Wojtek »

Riczi pisze:Ale muszę jak się nie mylę mieć chyba konto walutowe i tu jest problem :doh:
Nie. Jak płacisz kartą zagranicą to bank i firma obsługująca kartę (Visa, Mastercard) robią przewalutowanie.
kielek pisze:Czy te thakkerowskie Jico są faktycznie Jico ciężko stwierdzić...
Zależy o czym mówimy. Nie każdy zamiennik w jego ofercie to JICO.
Jakiś czas temu dostałem info od JICO, że znają Thakkera, że jest to ich hurtowy klient i że to co oznacza w ofercie jako JICO powinno faktycznie być JICO, choć ma prawo stosować własne opakowania igieł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do fishera MT-6320

#53

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:Zależy o czym mówimy. Nie każdy zamiennik w jego ofercie to JICO.
Jakiś czas temu dostałem info od JICO, że znają Thakkera, że jest to ich hurtowy klient i że to co oznacza w ofercie jako JICO powinno faktycznie być JICO, choć ma prawo stosować własne opakowania igieł.
Piszemy o tym o czym mówimy :-)
Opis na stronie sklepu jako Jico,na thakkerowym pudełku też Jico,tylko cholera nie gra jak Jico :-) Oryginalna Jico z Shure V 15 II gra na pewno nie gorzej niż te Jico od Thakkera z Shure V 15 III... Nie wiem może inny szlif mają te jego Jico? Podobną sytuację miałem kiedyś z Audiotechnica ,które też były niby Jico.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do fishera MT-6320

#54

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:tylko cholera nie gra jak Jico :-)
Jeśli masz porównanie typu ta sama igła od Thakkera i bezpośrednio z JICO to możemy o czymś rozmawiać, a tak to możemy tylko dalej spekulować :(
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do fishera MT-6320

#55

Post autor: kielek »

Wystarczy mi porównanie zamiennika z ''epoki'' jakiegos no name,który gra o klasę lepiej od tej thakkerowej Jico,poza tym to chyba sam kiedyś stwierdziłeś,że dwójka nie ma porównania do trójki? I nawet bym się z tym zgodził,gdyby porównywać te dwie wkładki w takim zestawieniu jak pisałem wcześniej, Kończąc offtop różnica w cenie między eliptykiem Jico z Japonii a Jico od Thakkera dla mnie nie jest przypadkiem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do fishera MT-6320

#56

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:Wystarczy mi porównanie zamiennika z ''epoki'' jakiegos no name,który gra o klasę lepiej od tej thakkerowej Jico
A mi nie, jeśli mówimy o dwóch różnych wkładkach :) Oczywiście nie spieram się, że jakiś inny zamiennik może zagrać lepiej od JICO.
kielek pisze:poza tym to chyba sam kiedyś stwierdziłeś,że dwójka nie ma porównania do trójki?
Bo nie ma, ale chyba nie miałem na myśli tego, że jest gorsza czy lepsza. Kwestia ucha.
kielek pisze:Kończąc offtop różnica w cenie między eliptykiem Jico z Japonii a Jico od Thakkera dla mnie nie jest przypadkiem.
A różnica w cenie Wamatu od cen sprzedawców niemieckich (oferujących te same igły oczywiście) też nie? :) Gdyby tylko wiedzieli

Proszę was, nie ciągnijmy już tych teorii spiskowych bez pokrycia. Sam kiedyś wątpiłem w Thakkera, teraz już nie i nie widzę póki co podstaw by twierdzić że Thakker kantuje bądź sprzedaje coś innego pod marką JICO.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Riczi
Posty: 124
Rejestracja: 24 lut 2015, 00:57
Gramofon: Fisher-MT6320
Lokalizacja: Siedleczko,Wągrowiec

Wkładka do fishera MT-6320

#57

Post autor: Riczi »

Witam,pytanie może z gatunku tych śmiesznych ale lepiej wiedzieć niż błądzić ;) Czy zmieniając wkładki posiadając niestety tylko jeden gramofon muszę do każdej z nich kalibrować za każdym razem ramię? Tak informacyjnie do FF zakupiłem sferyka a do M95 eliptyka,obie z North.At95 na razie odpoczywa choć wydaje mi się,że z lepszą igła zagra chyba bardziej detalicznie od FF zwłaszcza ze sferykiem który za to lepiej sprawuje się na gorszych płytach.Numer jeden to na razie M95 :clap: całe instrumentarium stało się wyraźniejsze,no i gitara :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do fishera MT-6320

#58

Post autor: Wojtek »

Riczi pisze:Czy zmieniając wkładki posiadając niestety tylko jeden gramofon muszę do każdej z nich kalibrować za każdym razem ramię?
Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ