Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
bucek
Posty: 12
Rejestracja: 07 paź 2012, 18:34

Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#1

Post autor: bucek »

Witam!
Po dłuższej przerwie na forum,chciałbym zasięgnąć porady na w/w temat.
Od czasu krótkiego jestem posiadaczem SONY PS-X50,ramię ów narzędzia należy raczej do ciężkich,zamontowana AT 440 MLA,gra za jasno i płasko(jak CD),AT 95 bardziej analogowo,ale za mało szczegółowo
i beznamiętnie,AT-13AEx (igła oryginalna,ale używana nie wiem ile)ładną średnicą,lecz wycofaną górą i dominującym basem,podłączone to pod CS-blue-słucham raczej wszystkiego,oprócz hałaśliwych bandów.
Szperałem trochę w necie,są propozycje na DENONA(ale to MC) no i niektóre propozycje się wykluczały,wiem,że "ahaja" proponował Ortofona Bronze,ogólnie chodzi o zamontowanie czegoś z małą podatnością.
Jeżeli ktoś z forumowiczów,posiada lub siadał takie ustrojstwo,proszę o konkretne wskazówki,oraz wszystkich znających się na rzeczy.
z góry dziękuje
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#2

Post autor: MISSE »

zawsze można kupić Nagaokę 555
Maciej71
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:22

Re: Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#3

Post autor: Maciej71 »

Witam,
Mam ten sam gramofon i ten sam problem. Dostałem z wkładką Pickering vx 15, ale igła to D400 (powinna być 625D). W mojej opinii drogi są dwie:
1. dobra wkładka MM ale nie więcej niż za 1000 zł bo powyżej tej kwoty nie ma to sensu,
2. wkłada MC np. Audio-Technica AT-OC9ML/II lub Audio-Technica AT-OC9ML/III, ale to wymaga dobrego preampa bez tego nie ma sensu inwestować w MC.
Reasumując ja zamawiam igłę D625, zbieram na dobrego preampa i wkładkę MC .

Pozdrawiam
Sony PS-X50, wkładka Pickering XV-15, Roksan Kandy K2, Sony CDP-333ESD, Sony TC-K700ES, DAT Pioneer D-05, Aune Xs-1, kolumny DIY
bucek
Posty: 12
Rejestracja: 07 paź 2012, 18:34

Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#4

Post autor: bucek »

Witam!
Jeśli NAGAOKA,to może MP-110,dlaczego MM do 1kzł,skoro AT-O9ML,to jakieś 2 kzł,bardziej interesuje mnie jaka wkładka,konkretnie będzie dobrze zgrywać się z tym ramiączklem,nie musi być za 2 tysiące,ale że by grało to z klasą.
Maciej71
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:22

Re: Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#5

Post autor: Maciej71 »

AT-OC9ML to wkładka MC
Sony PS-X50, wkładka Pickering XV-15, Roksan Kandy K2, Sony CDP-333ESD, Sony TC-K700ES, DAT Pioneer D-05, Aune Xs-1, kolumny DIY
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#6

Post autor: MISSE »

Co oznacza z klasą???


to dlaczego nie MP500???

Skoro wiesz jakie masz ramie i ile ono waży to łatwo dobrać wkładkę o odpowiedniej podatności

Czy to będzie Nagaoka czy coś innego to raczej już sam zdecydujesz
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Jaka wkładka do ramienia PUA-7 SONY

#7

Post autor: ahaja »

Dobry napęd i świetne ramię.
Z Ortofonem 2MBlack grało bardzo dobrze - z lekkim headshellem Ortofona. Dość duży łączny koszt ...
2MBronze gra w bardzo zbliżony sposób.

Z ATOC9 II i cięższym headshellem ... pokazało ile w tyle zostaje MMka , mimo że droższa.
Mina właściciela po zmianie na MC ... ;-)
ODPOWIEDZ