Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#31

Post autor: kielek »

Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#32

Post autor: Radzio80 »

A Jico jaki to koszt?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#33

Post autor: kielek »

Nie przesadzaj ;) google masz i możesz sprawdzić .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#34

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Taki zestawik ok 200-300zł. Co o tym sądzicie?
Nie rozumiem. Przy jakim układzie płacisz za wkładkę 200, a przy jakim 300 złotych?
Czy chodzi o to że Nomos sam jeszcze nie wie ile ostatecznie krzyknąć za towar? :)

Tak czy siak: 200 złotych OK, 300 złotych drogo (za komplet razem z jakąś igłą).

Jest cały długi wątek o AT-13EaV gdzie mowa była między innymi o igłach do niej, więc nie widzę sensu by się w tej kwestii powtarzać: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1055
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#35

Post autor: Radzio80 »

kielek pisze:Nie przesadzaj ;) google masz i możesz sprawdzić .
Sprawdzałem i nic mi to nie mówi. Tzn. chodzi mi o to która igła jest optymalna. I tyle. Tego nie mogę znaleźć. Nawet czytając temat poświęcony tej wkładce. Więc bardziej pytam o doświadczenie. Nie zawsze droższe oznacza lepsze?
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#36

Post autor: Radzio80 »

Wojtek pisze:
Radzio80 pisze:Taki zestawik ok 200-300zł. Co o tym sądzicie?
Nie rozumiem. Przy jakim układzie płacisz za wkładkę 200, a przy jakim 300 złotych?
Czy chodzi o to że Nomos sam jeszcze nie wie ile ostatecznie krzyknąć za towar? :)

Tak czy siak: 200 złotych OK, 300 złotych drogo (za komplet razem z jakąś igłą).

Jest cały długi wątek o AT-13EaV gdzie mowa była między innymi o igłach do niej, więc nie widzę sensu by się w tej kwestii powtarzać: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12&t=1055
Czytałem ten wątek. Niewiele mi wyjaśnia. Różnica między 200-300 zł pewnie dotyczy igły. Na razie zaproponowali mi konkretną wkładkę. Igła- myślę, że jeszcze sami nie wiedzą:)
Tak się jeszcze zastanawiam - skoro to japońskie produkty to może warto samemu przywieźć? Będzie pewnie taniej? Będę wiosną w Japonii. Poszukam. Tylko do tego czasu chciałbym używać gramofonu....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#37

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Czytałem ten wątek. Niewiele mi wyjaśnia.
W takim razie chyba szkoda słów.
Radzio80 pisze:Różnica między 200-300 zł pewnie dotyczy igły.
Jak ja uwielbiam to każdorazowe wspólne zgadywanie... :)

Jeśli sprzedadzą samą wkładkę za 200 złotych to można brać, igłę załatwisz sobie sam. Jeśli będą wymuszali komplet za 300 złotych to odpuść. Za niewiele więcej jesteś w stanie kupić nową AT-120E.
W sumie to za 100 euro można dostać nową nieśmiganą AT-13EaX z oryginalną igłą: http://www.ebay.de/itm/Stylus-Nadel-Car ... 418d74a73e
Radzio80 pisze:Tak się jeszcze zastanawiam - skoro to japońskie produkty to może warto samemu przywieźć?
To zależy co masz na myśli. Nowe wkładki? Spoko. Stare wkładki? Raczej nie znajdziesz sklepu. Igły JICO? Również raczej nie znajdziesz sklepu stacjonarnego. Chyba że wszystko byś załatwiał wysyłkowo.
Choć w przypadku igieł JICO to zaoszczędzisz co najwyżej na wysyłce.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#38

Post autor: Radzio80 »

Pan Artur jest na urlopie i sam tak gdybał. Ja tylko powtarzam. Zadzwonię do Nomosu jutro i zobaczę co powiedzą.
Jeśli chodzi o wątek dotyczący wkładki to nie zauważyłem konkretnej odpowiedzi. Bo pewnie takiej nie ma?
Wiem, że wielu z Was przerobiło tą wkładkę być może nawet z Thorensem więc pytam.
W Tokio niedaleko miejsca do którego jeżdżę jest gigantyczny sklep ze sprzętem. Pamiętam dział z gramofonami- jest większy niż całe euroAGD:)) tam mogą być ciekawe produkty i ceny. Tym bardziej ze też mają tam używki...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#39

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Jeśli chodzi o wątek dotyczący wkładki to nie zauważyłem konkretnej odpowiedzi. Bo pewnie takiej nie ma?
To zależy jakie jest pytanie. Sam nie wiem np. jak rozumieć hasło "optymalna igła" :)
Omówiono tam już na pierwszych stronach wszystkie sensowne opcje zamienników igieł, a także wspomniano o igłach oryginalnych. Napisano również wprost co jest lepsze, a co gorsze.
Linki do ofert sklepowych są w większości nadal aktualne.

Czeka Cię sporo czytania o wkładkach zanim wyjedziesz do Tokio :) Nie wyobrażam sobie stania w sklepie i wybierania wkładki "na ślepo". Może nawet wrócisz z gramofonem :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#40

Post autor: Radzio80 »

Znam dobrze Japończyków:) tzn. jak zapytam pana w sklepie co kupić to on się przygotuje do tego zadania:))) taka ich natura. Zresztą zrozumiała. Nikt nie robi w konia i nie wciska kitu. Więc zakupy tam są baaaardzo bezpieczne.
Rozumiem Twą odpowiedź Wojtku o wyborze igły. Zastosuję się do wskazań:)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#41

Post autor: kielek »

Skoro jedziesz do Japoni to możesz śmiało się tam obkupić w igły i wkładki a póki co na start kup sobie tani zamiennik z north.pl i po kłopocie :)
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#42

Post autor: Radzio80 »

Niecierpię półśrodków:( do maja mogę nie wytrzymać z byle czym;)))
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#43

Post autor: kielek »

Ale to nie jest byle co. Powtarzam się,ale zamienniki z north.pl prezentują się całkiem nieźle. Nie jest to klasa Jico,ale miałem od nich kilka zamienników do paru wkładek i uważam je za bardzo przyzwoite,wiele z nich to produkcja Pfeifer'a
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#44

Post autor: Wojtek »

Dokładnie tak jak napisał kielek. Radzio, z całym szacunkiem, ale Ty póki co nie wiesz co piszesz i nie do końca wiesz co czytasz jak piszemy o zamiennikach, szlifach itd., ale to nie Twoja wina. Po prostu jeszcze nie masz obycia z tematem.

AT-13Ea za 200 złotych od Nomosa + samodzielny dobór igły (Pfeifer z north.pl albo import z JICO albo "na bogato" oryginalna stara igła EaX) to najsensowniejsze (lub, jak kto woli, "najbardziej optymalne" :D) co możesz na tym etapie zrobić poza zakupem całkiem nowej wkładki za blisko 5 stów.

Wspominaliśmy o sensowności zakupu igły od Nomosa (co w sumie tyczy się każdego sklepu czy serwisu).
Dostaniesz "jakąś" igłę za "jakąś" cenę, ostatecznie nie wiedząc co tak właściwie masz i z czym to porównać.
Zamienniki igieł nie mają praktycznie żadnych oznaczeń na sobie, więc bardzo łatwo tutaj o kant bądź ukrycie prawdy.

Montaż igły nie jest niczym skomplikowanym. Wsuwasz aż się zaczepi i już po robocie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#45

Post autor: Radzio80 »

Witam Panów ( przepraszam Panie ale jeszcze żadna nie odważyła się odpowiedzieć;)))
Więc wyjaśnił się temat igły. NOMOS zaproponował oryginał używany AT w bardzo dobrym stanie lub zamiennik firmy Tonar. Z poleceniem raczej tej pierwszej. Cena wkładka z igłą plus przegląd sprzętu plus wszystkie kalibracje to ok 350zł.
W przeglądzie wyszło , że wszystko działa prefekt. Tzn miękkie opadanie ramienia, elektromagnes od autostop , pasek napędu. Żadnych dodatkowych kosztów.
Sugestie, opinie?:)
Pozdrawiam bardzo serdecznie:)
ODPOWIEDZ