Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#16

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze:
kielek pisze:Najtaniej czasami wychodzi upolować gramofon z takim Shure na pokładzie,wymontować wkładkę a gramofon odsprzedać ponownie :)
To prawda, ale nie wiem czy kolega byłby otwarty na takie kombinacje :)
No i warto dodać, że najczęściej jest to wersja LM do Duali, która nie pasuje do części koszyczków ze śrubkami 1/2" (w tym do mojego :()
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#17

Post autor: kielek »

zbyszek1982 pisze:
Wojtek pisze:
kielek pisze:Najtaniej czasami wychodzi upolować gramofon z takim Shure na pokładzie,wymontować wkładkę a gramofon odsprzedać ponownie :)
To prawda, ale nie wiem czy kolega byłby otwarty na takie kombinacje :)
No i warto dodać, że najczęściej jest to wersja LM do Duali, która nie pasuje do części koszyczków ze śrubkami 1/2" (w tym do mojego :()
Niekonecznie
http://allegro.pl/rewelacyjny-gramofon- ... 54553.html

Za samą wkładkę wyciagnie się 300 zł minimum ;)
Gramofon uzbroić w coś innego i te 400 zł jest do odzyskania.
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#18

Post autor: Radzio80 »

zbyszek1982 pisze:
Wojtek pisze:Tak dla pewności, Ty masz tam ramię TP 28, tak?
Będą jaja, jak się okaże, że to sam napęd :morda:
Aż taki zielony nie jestem:))))
Jest ramię TP 28:) napęd sprawny, wszystko działa:) stan wizualny bdb klapa tylko poobcierana.
Więc Nomos ma wymienic kable rca i ramienia.
Jedyna zagwozdka z tą wkładką:)
Czegoś nie rozumiem, najpierw na pytanie co polecacie w Wawie była odpowiedź, że Nomos a teraz odradzacie?:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#19

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Czegoś nie rozumiem, najpierw na pytanie co polecacie w Wawie była odpowiedź, że Nomos a teraz odradzacie?:)
Czytaj ze zrozumieniem. Serwis jest dobry bo znają się na rzeczy, ale są znani z kombinowania i żerowania na niewiedzy klientów, stąd te nasze uwagi.
Serwis zachodnich gramofonów to nie jest coś popularnego, więc w skali całej Polski nie ma zbyt wiele firm, które się tym faktycznie zajmują. Ciesz się, że w ogóle masz do kogo to zanieść.

Gdyby Thorens nie miał zewnętrznego zasilacza to Pan Artur pewnie z marszu by zarekomendował instalację gniazda zasilania zamiast wystającego standardowo przewodu zasilania, bo wg jego szkoły daje to wielką różnicę. A w praktyce nie daje to nic poza tym, że możesz sobie odpinać kabel zasilania :) No i byłbyś o stówkę czy ile tam lżejszy za modyfikację.
To tylko przykład. Paru forumowiczów już to przeszło. Zgodzili się bo serwisant nalegał. Co mieli mu powiedzieć? Też byli zieloni wtedy :)
Radzio80 pisze:Jedyna zagwozdka z tą wkładką:)
Nie ma zagwozdki. Zapytaj co konkretnie są oni w stanie Tobie zaoferować i za ile. Ile za wkładkę i ile za igłę, jaką, eliptyczna to za mało, pytanie o producenta, jeśli powiedzą że producent "dobry, japoński" to to też za mało, pytaj o nazwę firmy. Jak wyczujesz w tym momencie kręcenie i smęcenie to sam już chyba załapiesz na czym ta zabawa polega ;)

Może mają dobre ceny za dobre wkładki? A może mają marżę 100%? Ja tego nie wiem bo nie jestem ich klientem i nie patrzę im w cennik, ale Ty nim jesteś więc masz prawo się tego dowiedzieć.
Szczególnie że przecież będziesz płacił za rachunek ;)

Jak wyjdzie że przesadzają to najwyżej pomożemy Tobie dobrać jakąś fajną wkładkę z igłą (może tą samą co oferuje Nomos) w dobrej cenie.

Tylko tyle i aż tyle. Jeśli widzisz w tym układzie coś nieuczciwego to powiedz :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#20

Post autor: Radzio80 »

Wojtek pisze:Nie ma zagwozdki. Zapytaj co konkretnie są oni w stanie Tobie zaoferować i za ile. Ile za wkładkę i ile za igłę, jaką, eliptyczna to za mało, pytanie o producenta, jeśli powiedzą że producent "dobry, japoński" to to też za mało, pytaj o nazwę firmy. Jak wyczujesz w tym momencie kręcenie i smęcenie to sam już chyba załapiesz na czym ta zabawa polega ;)

Może mają dobre ceny za dobre wkładki? A może mają marżę 100%? Ja tego nie wiem bo nie jestem ich klientem i nie patrzę im w cennik, ale Ty nim jesteś więc masz prawo się tego dowiedzieć.
Szczególnie że przecież będziesz płacił za rachunek ;)

Jak wyjdzie że przesadzają to najwyżej pomożemy Tobie dobrać jakąś fajną wkładkę z igłą (może tą samą co oferuje Nomos) w dobrej cenie.

Tylko tyle i aż tyle. Jeśli widzisz w tym układzie coś nieuczciwego to powiedz :D
Nie sugerowałem absolutnie nieuczciwego układu. Wiem, że ten temat to Wasza pasja którą szanuję i doceniam. Stąd moje pytania i szukanie dobrych rozwiązań właśnie u Was.
Propozycja NOMOSu pojawi się w tym tygodniu. Zanim cokolwiek zadecyduję chciałbym ją Wam przedstawić i zapytać o opinię.
Tylko tyle i aż tyle :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#21

Post autor: Wojtek »

No to czekamy. Dodam tylko jeszcze że w okolicach 4-6 stów to można już trochę powybierać wkładek, także taki czy inny Shure to nie jest ostateczność :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#22

Post autor: Radzio80 »

Dzień dobry. NOMOS zaproponował wkładkę AT 13E używana. Do tego igła eliptyczna nowa. Taki zestawik ok 200-300zł. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam serdecznie:))))
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#23

Post autor: ISOPHON »

Zapomniałeś dodać...nowa igła..ale zapewne zamiennik,generyk..
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#24

Post autor: Radzio80 »

ISOPHON pisze:Zapomniałeś dodać...nowa igła..ale zapewne zamiennik,generyk..
Mianowicie co zapomniałem dodać?:)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#25

Post autor: kielek »

Między 200 a 300 zł jest spora różnica. Za 200 zł ok.ale 300 zł już nie jest kolorowo,wkładkę można kupić w granicach 50~80 zł ,igłę ok.100 zł(wamatowska wyjdzie pewnie taniej)
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#26

Post autor: Radzio80 »

Rozumiem. Wkładka dokładnie to AT 13EaV.
Jest to dobry sprzęt? Czy lepiej coś droższego wsadzić?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#27

Post autor: kielek »

Miałem ją i to dobra wkładka :-) jedynie mam obawy czy z tanim zamiennikiem igły nie straci swoich walorów( u mnie tak było)
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#28

Post autor: Radzio80 »

kielek pisze:Miałem ją i to dobra wkładka :-) jedynie mam obawy czy z tanim zamiennikiem igły nie straci swoich walorów( u mnie tak było)
Jaką igłę byś polecał?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#29

Post autor: kielek »

Temat wielokrotnie poruszany,ale najlepiej było by chyba z Jico ,choć drogo.
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#30

Post autor: Radzio80 »

Wiem, czytałem. Chciałbym dobrać najlepszy zestaw. Ile taka igła kosztuje?
ODPOWIEDZ