Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#46

Post autor: Wojtek »

A za sam przegląd (już dokonany, z tego co zrozumiałem) ile będziesz płacił? Brakuje mi cen składowych w tym rozrachunku, w sensie że nie wiemy jaką częścią tej ceny jest cena wkładki :)
Tak jak napisałem wcześniej, lepiej kup od nich samą wkładkę jeśli cena za nią nie będzie większa niż 200 złotych. Jeśli koszt wkładki bez igły wyniesie np. 100 złotych to tym lepiej dla Ciebie.
W przeciwnym wypadku odpuść i zapłać za sam przegląd.

Dobry stan starej igły to pobożne życzenie, a zamienniki lepiej wybierać samemu, dlatego w ogóle odpuściłbym kwestię zakupu wkładki z igłą od nich.

Dodam może jeszcze że przy zakupie samej wkładki nie widzę przeszkód by Nomos nie zrobił Tobie przeszkolenia z kalibracji czy też dokonał jednego z jej elementów, jakim jest montaż wkładki i ustawienie przesięgu (choćby przy pomocy starej oryginalnej igły, która i tak pewnie w tej chwili siedzi w tej wkładce). To oczywiście już zależy od polityki/podejścia samego Artura :) Może odmówić. Ba! Może nawet nie chcieć Tobie sprzedać wkładki bez igły :D Wtedy odpuszczasz i po temacie. Dla niego sprzedaż wkładki to i tak w praktyce jest czysty zysk.

Jednak nie będzie wymiany okablowania sygnałowego?

Wciąż rozbawia mnie to "około" :P
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#47

Post autor: Radzio80 »

Dzień dobry,
Dawno mnie nie było- taka praca:(
Gramofon skompletowany, przygotowany na długie godziny słuchania.
Odpuściłem sobie własnoręczne montowanie wkładki i igły. wolę słuchać niż obsługiwać sprzęt. Czasu mam na to mało i każda wolna chwila ma sporą wartość... Stąd ta decyzja- za wszelką wcześniejszą pomoc baaardzo dziękuję:)
Sprzęt brzmi bajecznie:) porównałem z Thorensem TD 166 na tej samej wkładce. Mój grał znacznie większą dynamiką. Nie wiem skąd różnica...Kwestia gustu- mi odpowiada.
Teraz resztę wolnego czasu poświęcam na tworzenie oddzielnego toru audio pod analog. Cyfrowy zestaw kina domowego skazałem na nagłaśnianie tv i blueray'a;)
Sam zaznajamiam się z marką Sansui i Marantz. No i jeszcze z torem dwóch monobloków:) bardzo wciągające:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#48

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Odpuściłem sobie własnoręczne montowanie wkładki i igły.
Czyli wziąłeś to co NOMOS proponował? Przewidywalne, biorąc pod uwagę ile było z tym stękania.
Radzio80 pisze:wolę słuchać niż obsługiwać sprzęt.
Inaczej. Wolisz być sierotą niż się czegoś nauczyć :) Wolny wybór.
Radzio80 pisze:Nie wiem skąd różnica
Te gramofony jednak się różnią.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#49

Post autor: Bacek »

Radzio80 pisze:Nie wiem skąd różnica...
Może by wiele powodów, zaczynając od tego co wspomniał Wojtek a kończąc na tak prozaicznych jak inaczej zamontowana wkładka.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#50

Post autor: Radzio80 »

Wojtek pisze:
Radzio80 pisze:Odpuściłem sobie własnoręczne montowanie wkładki i igły.
Czyli wziąłeś to co NOMOS proponował? Przewidywalne, biorąc pod uwagę ile było z tym stękania.
Radzio80 pisze:wolę słuchać niż obsługiwać sprzęt.
Inaczej. Wolisz być sierotą niż się czegoś nauczyć :) Wolny wybór.
Radzio80 pisze:Nie wiem skąd różnica
Te gramofony jednak się różnią.
Rozumiem:) skoro pasjonują mnie np auta to znaczy, że powinienem je sam serwisować bo inaczej jestem sierotą:) aha....
A jak lubię śledzie w oleju to muszę je sam łowić i zbierać rzepak na olej....;) no, zrozumiałem:)
Moja kasa moja decyzja;)
Raczej o coś innego mi chodziło;)
Wiem, że te gramofony się różnią. Ale w zasadzie na tym samym osprzęcie różnica jest mocno słyszalna. Większa jest jednak słyszalna we wzmacniaczach i to było raczej meritum mojej wypowiedzi:)
Czy teraz przenieść dyskusję do zakładki wzmacniacze?
Bardzo chciałbym wymienić się poglądami na ten temat:)
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#51

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Rozumiem:) skoro pasjonują mnie np auta to znaczy, że powinienem je sam serwisować bo inaczej jestem sierotą:) aha....
A jak lubię śledzie w oleju to muszę je sam łowić i zbierać rzepak na olej....;) no, zrozumiałem:)
Złe analogie. Nie zrozumiałeś.

Rzucę bardziej odpowiednią:
Brakuje Tobie płynu do spryskiwaczy w samochodzie. Zamiast podjechać byle gdzie, kupić i uzupełnić to podjeżdżasz do ASO i płacisz mechanikowi by to zrobił za Ciebie.

Innymi słowy, świadoma ucieczka od postaw, które warto ogarniać.

Mam tylko nadzieję, że przynajmniej ustawiłeś sobie ramię w domu i nie założyłeś, że raz ustawione w serwisie będzie ustawione wszędzie (pisaliśmy już o tym) :)
Radzio80 pisze:Czy teraz przenieść dyskusję do zakładki wzmacniacze?
Bardzo chciałbym wymienić się poglądami na ten temat:)
To zależy o czym chcesz rozmawiać i czy są jakieś pytania :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#52

Post autor: Radzio80 »

Wojtku, nie jestem totalnym ignorantem:) ramię ustawiłem sam. I to nie raz:) potestowałem troszeczkę:) a analogie służyły wyłącznie rozładowaniu napięcia:)
Liczyłem się z takimi spostrzeżeniami i oczywiście się nie zawiodłem;)
Jeśli zaś chodzi o wzmacniacze to chciałem podjąć dyskusję na temat które wg Was posiadają najlepszy preamp gramofonowy. Taki wbudowany. Chodzi mi o doświadczenia typu stare vs. nowe, marka przeciw marce. Amplituner vs. monobloki. Itd:)))
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#53

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Jeśli zaś chodzi o wzmacniacze to chciałem podjąć dyskusję na temat które wg Was posiadają najlepszy preamp gramofonowy. Taki wbudowany. Chodzi mi o doświadczenia typu stare vs. nowe, marka przeciw marce. Amplituner vs. monobloki. Itd:)))
Wybacz, ale raczej nikt nie chce pisać książki na forum :) Nie ma czegoś takiego jak najlepszy preamp, tak samo jak pojęcie "najlepsza wkładka" czy kolumna to rzeczy bardzo abstrakcyjne.
Radzio80 pisze:Chodzi mi o doświadczenia typu stare vs. nowe
To akurat jest proste. Dzisiaj ładuje się najbardziej bazowe preampy gramofonowe do wzmacniaczy zintegrowanych. Kiedyś starano się bardziej, bo winyl był głównym źródłem jakościowej muzyki.

Krótko mówiąc, rozejrzyj się po forum, a potem pytaj już o konkrety, zamiast o ogólniaki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#54

Post autor: buzz_astral »

Witam,

pozwolę sobie odświeżyć wątek. Chciałbym wymienić wkładkę w Thorens TD 318 MKII, ramię TP 28.
Powodem wymiany jest fakt, że do wkładki, którą posiadam (Stanton 500 MKIII) nie jestem w stanie znaleźć nowej igły. Widziałem jeden patent z przycinaniem obudowy igły Stanton D 5100 E, ale finalnie to i tak powoduje problem z geometrią, a poza tym takie rozwiązanie nie daje satysfakcjonujących, brzmieniowych rezultatów. Może jedno wynika z drugiego, ale ja nie chcę sobie komplikować życia.
Na oku mam Shure V15 type IV i moje pytanie brzmi czy nie będzie z wymianą żadnych problemów typu niepasująca wkładka do headshella lub inne typy styków niż te, które pasują do Stantona. Czy z wyborem igły też będą problemy czy przy V15 nie jest to już problem?
Rozważam także Nagaoka JT-555 tylko na rynku wtórnym jest ich mniej niż na lekarstwo, a nowa na razie jest poza moim zasięgiem, bo razem z igłą to wyjdzie z 1000 zł.

W tej chwili korzystam z phonostage'a swojego przedwzmacniacza Rotel 990BX, ale docelowo będę miał CA 640 P lub Pro-ject Phono Box SE, zależy co się uda wyrwać. A słucham rock, soul, okazjonalnie jazz.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#55

Post autor: Pawelec »

buzz_astral pisze: Na oku mam Shure V15 type IV i moje pytanie brzmi czy nie będzie z wymianą żadnych problemów
nie nie będzie problemów. Piny mogą mieć inną średnicę ale zawsze można je troszkę dopasować
buzz_astral pisze: Czy z wyborem igły też będą problemy czy przy V15 nie jest to już problem?
nie będzie, wszystko będzie zależało od zasobności portfela
buzz_astral pisze: Rozważam także Nagaoka JT-555
Co dobre zawsze kosztuje i trudno zdobyć.
Dobra igła do V15 IV też może kosztować ok 200 dolków więc nie będzie tania.
Napisz czego oczekujesz od wkładki to może koledzy coś jeszcze zaproponują. JT-555 i Szczur to dobry wybór choć trochę inne granie :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#56

Post autor: darkman »

buzz_astral pisze: (Stanton 500 MKIII) nie jestem w stanie znaleźć nowej igły.
Poszukaj sobie tutaj:
https://www.lpgear.com/category/OPSN.html
Kategorie - Stanton i Pickering,
Przycinanie nasadki bez sensu skoro da się kupić igłę do mk3. Zwykle robi się tak gdy ktoś kupił igłę omyłkowo do innego korpusu S/P.

A intencja Twoja dla ww wkładek, OK. nie licz jednak na to, że dobra igła do type IV będzie tańsza jakoś niż do III. JT-555 fajny szlif.. obecnie i osobiście doskładałbym do MP-150 jeśli już się bawić sensowniej w zakresie MM.
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#57

Post autor: buzz_astral »

Przeszukałem, dla takiego żółtodzioba jak ja to najlepsza jest kategoria Stanton by Cartridge. Niestety pod mój cartridge nic nie ma. Na mojej igle jest oznaczanie "E III" i nic takiego nie widzę. Napisałem już do lpgear i może pomogą mi w doborze.
A intencja Twoja dla ww wkładek, OK. nie licz jednak na to, że dobra igła do type IV będzie tańsza jakoś niż do III. JT-555 fajny szlif.. obecnie i osobiście doskładałbym do MP-150 jeśli już się bawić sensowniej w zakresie MM.
Wyczytałem gdzieś, że IV będzie lepsze od III choć to pewnie kwestia gustu.
MP-150 na niemieckim ebayu to jakieś 1400 zł, więc może za rok kiedy będę już przekonany, że winyl to mój kierunek, a nie chwilowa fanaberia :).

Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2017, 09:07 przez buzz_astral, łącznie zmieniany 1 raz.
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Wkładka do Thorens TD 318 Mk2

#58

Post autor: buzz_astral »

nie nie będzie problemów. Piny mogą mieć inną średnicę ale zawsze można je troszkę dopasować
dla mnie to już problem ;).
Dobra igła do V15 IV też może kosztować ok 200 dolków więc nie będzie tania.
no cóż, mam nadzieję, że uda się złapać igłę do Stantona.
Napisz czego oczekujesz od wkładki to może koledzy coś jeszcze zaproponują. JT-555 i Szczur to dobry wybór choć trochę inne granie :)
To trudne pytanie, bo jeszcze system nie jest skompletowany. Póki co poluję na phonostage (CA 640P lub Pro-ject Phonobox SE), bo ten z Rotela 990BX jest tak mizerny, że po podłączeniu gramofonu i porównaniu odsłuchu pomiędzy tymże, a streamingiem ze Spotify przez Audioboxa lekko się rozczarowałem.
Lubię jak jest bas, ale nie przesadzony, nie lubię jednak też się go doszukiwać w nagraniu, nie lubię natarczywej góry, no i środek ma wypełniać to co pomiędzy tak aby nie przysłaniać tego co w górze i dole.
ODPOWIEDZ