Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
rogaz
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2011, 00:05

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#1

Post autor: rogaz »

Cześć. Mam od prawie 11 lat gramofon wymieniony w tytule tematu. Postanowiłem wreszcie zabrać się do roboty i sprawić, abym mógł na nim słuchać ulubionych płyt. :)
Sprzęt oczywiście działa, uruchamia się, ale nie ma igły. Koszyk jest, stara wkładka też.
Wygląda to tak jak na obrazku:
Koszyk i wkładka
Koszyk i wkładka
Znalazłem na allegro igłę do tego modelu (sprzedawca podaje w opisie, że się nadaje) - http://allegro.pl/igla-gramofonowa-tech ... 21718.html
Wolałbym zakupić cały zestaw (wkładka i igła), zwłaszcza że wkładka nie wygląda na super zadbaną, więc jeśli ktoś posiada namiary na sklepy lub osoby, od których można takie cudo kupić, to byłbym wdzięczny za wskazówki. No i prosiłbym o podanie ile to może kosztować, bo mój budżet jest ograniczony. Mogę oczywiście zaryzykować i kupić igłę na allegro i zamontować do starej wkładki, ale po pierwsze nie wiem czy potrafiłbym to zrobić (proszę o porady ), a po drugie skoro wkładka ma już ileś lat, to może odbić się to znacznie na jakości dźwięku? Może też być uszkodzona.
Jeżeli ktoś dysponuje fotkami całego koszyka z wkładką i igłą, to bardzo proszę o pokazanie, bo nawet nie wiem jak to wygląda "od dołu". :)

Mam nadzieję że nie namieszałem i będziecie w stanie mi pomóc. :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#2

Post autor: Jaskier »

Wymiana igły nie jest skomplikowana, można to zrobić samemu, pamiętaj tylko, żeby zrobić to delikatnie. Żeby uszkodzić wkładkę przy wymianie igły, trzeba mieć talent. :twisted:
Jeśli chcesz wymienić całą wkładkę (choć ta powinna być sprawna, we wkładce nie ma sie specjalnie co zepsuć), przejrzyj dział wkładki i igły, jest tam mnóstwo wiedzy. Nie musisz przecież kupować "fabrycznej", możesz zaminić na jakąś inną, lepszą. Pytanie tylko, jaki budżet chcesz na to przeznaczyć?
Headshell (koszyk) mam mocownie 1/2" więc masz naprawdę spory wybór wkładek.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 22:25 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.
rogaz
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2011, 00:05

Re: Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#3

Post autor: rogaz »

Nie ukrywam, że chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem. Ale skoro mówisz, że wkładka powinna być ok, to zaryzykuję i kupie tę igłę z allegro. 30zł to przecież grosze w porównaniu z samym gramofonem.
Awatar użytkownika
miodowar
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2014, 22:23

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#4

Post autor: miodowar »

hej, podbiję temat :)
dostałam ostatnio na urodziny gramofon technics sl-1900 i przy przenoszeniu gramofonu złamali mi igłę. Jestem mega świeżakiem w temacie i proszę o pomoc. Igła z wkładką wygląda jak na zdjęciach:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

chciałabym kupić coś dobrego do tego sprzętu, tak w cenach nawet do 400zł, ale się na tym nie znam. Może ktoś mi coś zaproponować? :)
nie można zatrzymać zmian, tak jak nie można zatrzymać zachodzącego słońca.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#5

Post autor: Reymont »

Cześć, mnie to ze zdjęcia wygląda na Denona DL110 - samej igły nie dokupisz, bo to wkładka typu MC.
Jeśli chodzi o nową (wkładkę+igłę) to większość z dostępnych na rynku za ok 400zł się nadaje - tutaj temat http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=48&t=4678
PS
Szkoda bardzo tej igły :(
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#6

Post autor: MISSE »

niestety Reymont ma rację to Denon MC HO. Igła niewymienna :cry:

Można ją przeflancować ale koszt podobny do ceny wkładki
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#7

Post autor: kielek »

Szkoda tej wkładki(igły) :( bardzo dobra wkładka i w sumie nie tania...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#8

Post autor: Wojtek »

Jeśli słuchasz przede wszystkim rocka to kup sobie Shure M97xE i powinnaś być zadowolona :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
miodowar
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2014, 22:23

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#9

Post autor: miodowar »

omg... chyba się załamałam :(
zrobiłam szybką obczajkę i macie rację, koszt tego cacka to ok 900zł, ale można ją sprowadzić taniej już nawet od 600zł, więc chyba się szarpnę skoro mówicie, że naprawdę taka dobra :)
nie można zatrzymać zmian, tak jak nie można zatrzymać zachodzącego słońca.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#10

Post autor: ROCHO »

Wojtek ma rację. Shure M97xE to dobra wkładka
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#11

Post autor: Wojtek »

miodowar, lepiej nie szarp się na jakiekolwiek wkładki MC jeśli ma to być początek przygody z gramofonem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mariodoll
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2014, 14:14

Re: Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#12

Post autor: mariodoll »

Witam. Też jestem świeży w te klocki więc wybaczcie jeśli pytania będą tendencyjne. Zakupiłem Technics SL-1900 z igłą Ortofon VMS 20E MkII wkładka nie ma żadnych oznaczeń. Na moje ucho gra to dobrze sprzedawca zapewniał, że igła w bardzo dobrym stanie pokazywał mi jakiś lupo mikroskop, ale powiedziałem żeby sobie darował bo jako laik co mogę stwierdzić. Postanowiłem nabyć jakąś wkładkę z igłą coś na poziomie obecnej, bo nie wiem ile jeszcze pociągnie. Słucham zróżnicowanej muzyki klasyka folk jazz rock itd. Czy byli bylibyście tak mili i coś zaproponowali do tego typu sprzętu ?
Ci którzy nie słyszeli muzyki wzięli tańczących za obłąkanych
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#13

Post autor: Wojtek »

mariodoll pisze:Zakupiłem Technics SL-1900 z igłą Ortofon VMS 20E MkII wkładka nie ma żadnych oznaczeń.
Bo wkładki z tej serii nie mają oznaczeń, ale oryginalne igły miały napisy identyfikujące model :)
Jeśli u Ciebie wkładka z przodu ma "czysty" plastik to jest to zamiennik, a nie oryginał, więc możemy sobie zgadywać co tam właściwie siedzi.

Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup wkładki? Tylko nie pisz że "adekwatnie do modelu gramofonu" i tym podobne, bo nie będę zgadywał co masz w portfelu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mariodoll
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2014, 14:14

Re: Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#14

Post autor: mariodoll »

Na wkładkę z igłą mogę przeznaczyć około 400 zł (lecz może się okazać że nie trzeba wydać takiej kwoty by dobrze grało tylko większą lub niższą :D ) a obecna wkładka jest wąska obudowana metalem z przodu tylko tyle miejsca by wsunąć igłę Ortofon VMS 20E MkII więc nie ma miejsca by zmieścić napis prędzej bym się spodziewał z boku lub od spodu :D
Ci którzy nie słyszeli muzyki wzięli tańczących za obłąkanych
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-1900 - pomoc w doborze/kupnie wkładki

#15

Post autor: Wojtek »

A pasuje Tobie chociaż brzmienie tego Ortofona czy czegoś brakuje?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ