Igła do Philips FP 9300

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
gwozdziu
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2014, 17:11

Igła do Philips FP 9300

#1

Post autor: gwozdziu »

Witam. Proszę o pomoc.
Nie mam pojęcia jaką igłę kupić do gramofonu Philips FP 9300.
Jak znaleźć jaka igła pasuje do tego headshellu czy może każda pasuje albo jak znaleźć odpowiedni headshell?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Igła do Philips FP 9300

#2

Post autor: Wojtek »

Igła Sanyo ST-05D powinna pasować.
Nie zmienisz wkładki w tym gramofonie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gwozdziu
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2014, 17:11

Igła do Philips FP 9300

#3

Post autor: gwozdziu »

A tak zapytam, odpowiadasz z doświadczenia? :)
Bo chodzi mi o to żeby na przyszłość wiedzieć żeby ewentualnie komuś pomóc w wyborze czy mając inny gramofon żebym mógł sam znaleźć igłę to jak jej szukać? Skąd wiadomo że ta będzie pasować?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Igła do Philips FP 9300

#4

Post autor: Wojtek »

gwozdziu pisze:A tak zapytam, odpowiadasz z doświadczenia? :)
Można tak powiedzieć, choć nie posiadałem akurat tego sprzętu. Upewniłem się w sieci.
gwozdziu pisze:Bo chodzi mi o to żeby na przyszłość wiedzieć żeby ewentualnie komuś pomóc w wyborze czy mając inny gramofon żebym mógł sam znaleźć igłę to jak jej szukać? Skąd wiadomo że ta będzie pasować?
Może opowiem jak do tego doszedłem.
Po zdjęciu zauważyłem, że jest to jeden z tych tanich gramofonów co mają ramię dostosowane do fabrycznej wkładki, więc nie ma opcji na wymianę na cokolwiek innego. Z tą wiedzą, mogłem założyć że pasująca igła to tylko taka która pasuje do fabrycznej wkładki, czyli w praktyce do modelu gramofonu. Wpisałem więc w google "stylus Philips FP 9300" i trafiłem na oferty sprzedaży pasującej igły, wraz ze zdjęciem.
Ja poznałem po zdjęciu że to Sanyo, bo mieliśmy już z pytaniami o tą igłę do czynienia na forum, ale nawet jakbym tego nie wiedział wcześniej to znalazłem oznaczenie modelu fabrycznej igły, Philips CZ800. Wpisując to w google, szybko się upewniłem że to to samo co Sanyo ST 05 D.

Tyle zabawy detektywistycznej :)
gwozdziu pisze:Skąd wiadomo że ta będzie pasować?
Wyjmij igłę ze swojego gramofonu i oceń czy wygląda identycznie jak ta na zdjęciu w sieci.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ