Jaka wkładka/igła do Omnitronic BD - 1520?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Remo
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2014, 13:54
Gramofon: Omnitronic BD-1520
Lokalizacja: Zgorzelec

Jaka wkładka/igła do Omnitronic BD - 1520?

#1

Post autor: Remo »

Z racji tego, że jestem totalnym laikiem w tym temacie mam kilka pytań i o poradę proszę.
Otóż jestem w posiadaniu gramofonu OMNITRONIC BD-1520 i chciałbym wymienić igłę na lepszą.Powodem mojej decyzji tego jest fakt, że u mnie na kilku płytach igła przeskakuje, a u znajomka na tej samej płycie śmiga jak na łyżwach. Dlatego właśnie sądzę, że to wina igły.
I tu kilka pytań:

:arrow: czy muszę wymienić całą wkładkę czy wystarczy tylko wymiana igły?
:arrow: jaką (typ, marka) powinienem kupić wkładkę/igłę?
:arrow: jakie wkładki pasują do Omnitronic BD-1520?
:arrow: czy mogę kupić jakąkolwiek wkładkę i będzie pasować do tego typu gramofonu?
:arrow: należę do klasy robotniczej, więc nie stać mnie na zakup nie wiadomo jak drogiej wkładki/igły - mogę na to przeznaczyć 100-150 zł. Czy ta kwota wystarczy, aby zakupić jakąś dobrą wkładkę? Wiem, że ceny wkładek dochodzą nawet do kilku tys. zł., ale jak zaznaczyłem jestem working class i nie stać mnie na kosmiczne zakupy ;) Chodzi tylko o to, aby igła spokojnie sobie śmigała po używanych płytach ( choć w jednym przypadku przeskakuje mi na płycie nowej!)
Tu moja oryginalna wkładka: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... ronic.html

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jaka wkładka/igła do Omnitronic BD - 1520?

#2

Post autor: chudy_b »

Przeskakiwanie igły wcale nie musi być spowodowane kiepska igłą. O wiele bardziej prawdopodobne jest złe ustawienie nacisku/antyskatingu. Jak to ustawić - znajdziesz na forum. Gdyby jednak igła była faktycznie uszkodzona, zapewne mozna ją wymienić. Nie wiem jaką wkładke masz wstawioną do tego "gramofonu". Możesz też wymienić całą wkładkę z igłą na lepszą. Masz tam mocowanie 1/2 więc podejdzie prawie wszystko. W podanym przez Ciebie przedziale cenowym polecaną wkładką jest np. AT95E. Jednak ją też musisz po zakupie ustawić.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka/igła do Omnitronic BD - 1520?

#3

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Nie wiem jaką wkładke masz wstawioną do tego "gramofonu".
Dał link. To AT-91.

Jeśli ma być lepiej to kup AT-95E, choć to prawda że problem z przeskakiwaniem płyt może polegać na regulacji ramienia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Remo
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2014, 13:54
Gramofon: Omnitronic BD-1520
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Jaka wkładka/igła do Omnitronic BD - 1520?

#4

Post autor: Remo »

Dzięki za podpowiedź, będę działał.
Mam nadzieję, że to tylko złe ustawienie nacisku igły na płytę, ale gdyby jednak problem z igłą to będę posiłkował się Waszymi wskazówkami.
Dzięki i pozdrawiam...
ODPOWIEDZ