wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
darlon
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2014, 08:46

wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

#1

Post autor: darlon »

Czołem!

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem duala CS 2225Q. wiem, nie high end, ale za 159 zł żal było nie brać :)
gramofon ma zamontowaną wkładkę Duala oryginalną, tzn pewnie odpowiednik OMB10 bo igła to DN165E co wskazuje na 10-kę. Powstaje następujące pytanie – na co to wymienić. Nie testowałem jeszcze jak to gra bo nie chcę sobie zjechać płyty w razie gdyby coś było nie tak z igłą. Zdaję sobie sprawę z tego że trzeba wymienić przynajmniej igłę – tu sprawa prosta – pozostaje nadel 10, raczej nic wyżej. Zastanawiam się też nad wymianą całej wkładki – albo na OMB 10 bo ramie ULM, albo na coś audio techniki, z tych tańszych koło 100 zł – waga koło 6g, powinno być OK. bo ULM toleruje do 8g.

Problem powstaje w momencie gdybym miał wymienić całą wkładkę – trochę się boję zmieniać bo nie wiem czy będę potrafił ustawić ją potem – jak bardzo trudne to jest? Ewentualnie czy jeśli będę chciał zmienić wkładkę potrzebuję jakichś dodatkowych akcesoriów? Typu waga czy coś?

Wiem że pytania głupie, ale może Wojtek się nie będzie denerwował :) z góry dzięki za odpowiedzi

PS. Z tego co wiem to 2225Q to raczej nie jakiś tragiczny model? Nie wiele o nim znalazłem na forum niestety – jakieś opinie?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

#2

Post autor: Wojtek »

Nie wiem co prawda czego słuchasz, ale na tym gramofonie zostałbym przy Ortofonach mimo wszystko.
darlon pisze:Problem powstaje w momencie gdybym miał wymienić całą wkładkę – trochę się boję zmieniać bo nie wiem czy będę potrafił ustawić ją potem – jak bardzo trudne to jest? Ewentualnie czy jeśli będę chciał zmienić wkładkę potrzebuję jakichś dodatkowych akcesoriów? Typu waga czy coś?
Poczytaj może pierw o ustawianiu ramienia lub zerknij chociaż do instrukcji obsługi swojego gramofonu (jeśli jest gdzieś dostępna) :)
Radzę i tak to zrobić, zamiast liczyć na to że poprzedni właściciel miał wszystko OK ustawione i przy transporcie nic się nie rozregulowało ;)
darlon pisze:PS. Z tego co wiem to 2225Q to raczej nie jakiś tragiczny model? Nie wiele o nim znalazłem na forum niestety – jakieś opinie?
Jeden z gorszych sprzętów ery ULM i przejęcia firmy Dual przez Thompsona, ale nie jest to krajalnica. Dlatego też osiąga takie zawrotne ceny :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
darlon
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2014, 08:46

wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

#3

Post autor: darlon »

czego słucham? rock / hard rock - led zeppelin głównie

pewnie zostanę przy zakupie tylko igły skoro ten gramofon to raczej marny zakup... niestety nic innego w sensownych pieniądzach nie da się kupić od dłuższego czasu na allegro...

do wyboru były jeszcze wyłupane 505-2 za okolice 300 zł...

szkoda że jest to jednak marny gramofon :(

zobaczymy co się stanie po regulacji. w każdym razie jakimś ultra audiofilem nie jestem

dzięki za rady po raz kolejny. następnym razem spróbuję może kupić coś tutaj na forum
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

#4

Post autor: Wojtek »

darlon pisze:niestety nic innego w sensownych pieniądzach nie da się kupić od dłuższego czasu na allegro...
Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem :)
darlon pisze:szkoda że jest to jednak marny gramofon :(
Bez przesady. Da Tobie radość ze słuchania. Marny jest głównie z tego względu, że nie jest znany ze swojej solidności, a jak jest sprawny to jest to typowy Dual z ULM ;) W dodatku z kwarcem!
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
darlon
Posty: 11
Rejestracja: 18 cze 2014, 08:46

wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

#5

Post autor: darlon »

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem
OK, nic co by pasowało do moich wymagań :P jak już dobre ramie to brak regulacji obrotów, jak już obroty regulowane to ULM i bez mocowania 1/2". na dodatek jak już jakiś mi pasował to coś zawsze było nie tak - to brak pokrywy, to brak ciężarka balansu bocznego itp :P no i postanowiłem wziąć duala z 1/2" i z kwarcem żeby obroty nie pływały. ot wybór. mam nadzieje że dużo nie przepłaciłem :)

a wracając do tematu - nadel 10 czy nadel 5? bo planuję zostawić wkładkę chyba i zmienić tylko igłę
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wybór wkładki lub igły do Duala CS 2225Q

#6

Post autor: Wojtek »

darlon pisze:nadel 10 czy nadel 5?
Te od Wamatu to jedno i to samo. Oryginalnie lepiej 10.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ