Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#1

Post autor: czaja1965 »

Witam tak jak w tytule jaka wkładka przedział cenowy do 600 zł przynajmniej na poczatek ramię tp90,oraz kolejne pytanie co do wyłaczania sie gramofonu po skończeniu odtwarzania troche dziwne bo nie dotyczy to wszystkich płyt.,trzecie pytanie o waszą opinie odnosnie tej konstrukcji to mój 3 gramofon kiedys zaczynałem w latach 80 start od bernarda potem niestety era cd i gramiak wraz z kolekcja płyt poszedł w odstawkę 3 lata temu znowusz ogarneła mnie mania czarnej płyty i zakup nie przemyslany AT-LP120 USB a teraz od tygodnia Thorens bede wdzięczny za wasze opinie.Pozdrawiam.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#2

Post autor: MISSE »

Odp 1 Zagra z prawie każdym Shurem; polecane: v15 , M 95 , M97 i nowa M97 ale można spróbować wszystkiego jeśli preamp i cała reszta pozwoli
Odp2 Sprecyzuj pytanie 8-)
Odp3 Thorens to Thorens albo się go lubi albo nie. Konstrukcja OK. Możliwość rozbudowy OK. Jakość i wykonanie w normie

z tych trzech to ten jest naj 8-)
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#3

Post autor: czaja1965 »

Powiem tak aktualnie gram na Amplitunerze Technics SA 202 i porównywałem go z pre pro-ject phono box s oraz z grahamem slee se i nie odczułem wielkiej róznicy miedzy ampli a zewnętrznym pre moze spowodowane jest to ze aktulnie do zakupu nowej wkładki gram na wkładce supraphonu 2102 i dlatego nie ma jekiegoś wiekszego skoku,co do wkładki to myslałem o 2mred,goldringu 2100,Tonar jt 555 ,potem oczywiscie chciałbym zmienic wkładke na cos z wyższej półeczki,a co proponujecie jesli idzie o pre oczywiscie warunek dobry stosumnek cena jakość.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#4

Post autor: MISSE »

i tak tego nie zrozumiałem 8-)
czaja1965 pisze:kolejne pytanie co do wyłaczania sie gramofonu po skończeniu odtwarzania troche dziwne bo nie dotyczy to wszystkich płyt.
każda z wkładek jaką rozważasz zagra inaczej
Nagaoka 555 to chyba najciekawsza wkładka w twoich rozważaniach, ale Shibata to ostry szlif i musisz bardzo dokładnie ją ustawić.
Z ramieniem Ortofona A212 gra super, ale czy zagra w Twoim gramofonie to już inna sprawa, a będzie to zależne od wielu czynników

Na płytach w dobrym stanie ostry szlif jest bardzo dobry, ale do kiepskich płyt to pomyłka i prosty sferyk czasami będzie bardziej wskazany
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#5

Post autor: czaja1965 »

,,Z ramieniem Ortofona A212 gra super ,, a ja ani w żab nie zrozumiałem tego ??
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#6

Post autor: czaja1965 »

jeszcze raz podałem pare typów wkładekl do mego gramiaka i chciałem oceny nic pozatym co do płyt to wiadomo pół na pół troche lepszych troche gorszych i jeszcze jedno ile musiał bym wydać na pre który by pobił pre w technolu 202 ? co proponujesz...
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#7

Post autor: MISSE »

Poszukaj sobie schematów Swojego Technics'a i jaka kostka jest sercem przedwzmacniacza. Prosta podmiana kostki może zmienić Twój klocek o kilka klas.

Każda wkładka zagra inaczej i znalezienie tej optymalnej dla Ciebie to długa droga. Możesz zaryzykować AT 120(pomarańczową ) lub Shure M97xe i na pewno będzie wielki skok jakościowy. Poczytaj sobie troszeczkę o tych wkładkach ponieważ to dwie zupełnie inne wkładki.
Każdy Ortofon jest ciepły, muzykalny i przyjemny dla ucha i jest dość neutralny. Najlepszym przewodnikiem będzie Twoje ucho.

Co do przedwzmacniacza to najlepiej coś od naszego kolegi AHAJI, co do ceny to pytanie bardzo złożone

Napisz w odpowiednich wątkach ile chciałbyś przeznaczyć na wkładkę, a ile na przedwzmacniacz. Na pewno otrzymasz od wielu osób wiele ciekawych wskazówek
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Re: Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#8

Post autor: czaja1965 »

problem jest jeden istotny ja jua nie używam at 120 usb tylko thorensa td 160 smkv
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Re: Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#9

Post autor: czaja1965 »

a rozumiem mój technol ma +- 8 db ria to wiem
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#10

Post autor: Wojtek »

czaja1965 pisze:Witam tak jak w tytule jaka wkładka przedział cenowy do 600 zł przynajmniej na poczatek ramię tp90
Jakiej muzyki słuchasz?
czaja1965 pisze:oraz kolejne pytanie co do wyłaczania sie gramofonu po skończeniu odtwarzania troche dziwne bo nie dotyczy to wszystkich płyt.
Nie ten dział.
czaja1965 pisze:trzecie pytanie o waszą opinie odnosnie tej konstrukcji
Dobry gramofon, ale nie jest to dobry wybór dla żółtodziobów.
czaja1965 pisze:znowusz
znowÓŻ
czaja1965 pisze: i zakup nie przemyslany AT-LP120 USB a teraz od tygodnia Thorens bede wdzięczny za wasze opinie.
To zakup tego Thorensa już był przemyślany? W jaki sposób? Pytam, bo szczerze mówiąc po Twoich wpisach nie widzę tutaj przemyślanej decyzji.
Bardziej zakup na ślepo, "bo to Thorens".
MISSE pisze:Odp 1 Zagra z prawie każdym Shurem; polecane: v15 , M 95 , M97 i nowa M97 ale można spróbować wszystkiego
Chyba się trochę zapędziłeś MISSE. Chodzi tutaj o TP-90, więc sprawa zgrania się wkładki z ramieniem nie jest tu taka prosta jak przy lżejszych ramionach.
17g masy efektywnej robi swoje.
Można oczywiście wyjść poza sensowne wybory i olać kwestie rezonansu, ale nie wiem czy to byłoby mądre.
czaja1965 pisze:co do wkładki to myslałem o 2mred,goldringu 2100,Tonar jt 555
Bez sensu. Nie ma co uparcie się trzymać niepasującej selekcji.
Jedynie co do Goldringa 2100 można chyba jeszcze się zastanowić.
czaja1965 pisze:a co proponujecie jesli idzie o pre oczywiscie warunek dobry stosumnek cena jakość.
Dalej ciągniemy dyskusję "o wszystkim, przy okazji"? :)
MISSE pisze:Poszukaj sobie schematów Swojego Technics'a i jaka kostka jest sercem przedwzmacniacza. Prosta podmiana kostki może zmienić Twój klocek o kilka klas.
Chyba przeceniasz możliwości kolegi. Weź też pod uwagę to, że kolega miał u siebie nieco lepsze preampy zewnętrzne, a i tak nie zrobiły na nim wrażenia :)
MISSE pisze:Napisz w odpowiednich wątkach ile chciałbyś przeznaczyć na wkładkę
Tutaj już skupiamy się (a przynajmniej staramy się skupić) na temat wyboru wkładki :)
czaja1965 pisze:problem jest jeden istotny ja jua nie używam at 120 usb tylko thorensa td 160 smkv
Mistrzu, kolega MISSE pisał o wkładkach. AT-120E to model wkładki Audio Technici.
Twój gramofon AT-120LP USB chyba nie jest/był pomarańczowy? :)


Tak czy siak, jest to ramię bardziej pod wkładki MC aniżeli MM, więc jeśli później będziesz chciał przeskoczyć na "wyższą półkę" to śmiało możesz sięgać np. po wkładki Denona. Jednakże zrób to dopiero po zainwestowaniu w jakiś sensowniejszy preamp, wspierający MC.

Póki co skupmy się na wkładkach MM, a że ze względu na to ramię, wybór nowych wkładek tego typu jest nieco ograniczony, myślę że można polecić przy tym budżecie Sumiko Pearl (nie Black Pearl).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Re: Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#11

Post autor: czaja1965 »

no wiesz jak dla mnie przemyslany (dobra cena) a gramofon w opini wielu dobry,w brańży hi-fi siedzę juz od 1990 r niestety temat gramofonów dawno sobie odpuściłem z tad moje pytania i co pytam niestety każdy poleca coś innego więc rzeczywiście pokieruje sie swoimi przemysleniami bede miał pare wkładek do dyspozycji i wtedy sam stwierdze co mi tak naprawdę gra co do sumiko słuchałem pare wkładek i powiem szczeze zadna rewelacja bardzo ciemno graja jak by ktoś światelko wyłączył .Dziękuje za odpowiednie nie nakierowanie mnie i raczej zniechęcenie do poszukiwań.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#12

Post autor: Wojtek »

czaja1965 pisze:no wiesz jak dla mnie przemyslany (dobra cena) a gramofon w opini wielu dobry
Ale nie dla ludzi, którzy nie wiedzą co robią, a Ty chyba jeszcze do takich się zaliczasz. Serio.
czaja1965 pisze:niestety każdy poleca coś innego
Nic dziwnego.
czaja1965 pisze:więc rzeczywiście pokieruje sie swoimi przemysleniami bede miał pare wkładek do dyspozycji i wtedy sam stwierdze co mi tak naprawdę gra
Jest to jakieś wyjście :)
czaja1965 pisze:co do sumiko słuchałem pare wkładek i powiem szczeze zadna rewelacja bardzo ciemno graja jak by ktoś światelko wyłączył .
Nie wiem jakich Sumiko słyszałeś (Ty chyba też nie wiesz? :D), ale jeśli były źle dobrane do reszty sprzętu (całkiem prawdopodobne, skoro masz znajomych od bezsensownych rad) to mnie takie zjawiska nie dziwią. Na Twoim Thorensie powinny zagrać całkiem fajnie, stąd takie, a nie inne polecenie.
czaja1965 pisze:Dziękuje za odpowiednie nie nakierowanie mnie i raczej zniechęcenie do poszukiwań.
By coś poszukiwać wypadałoby by mieć jakaś wiedzę i trochę pomyślunku. Robienie czegoś po omacku to bardziej eksperymentatorstwo.
Nie po to się w szkole ludziom tłucze do głów, że zawsze lejemy kwas do wody, żeby potem "poszukiwać odpowiedzi" czyniąc na odwrót.

A nakierowany zostałeś dość konkretnie, więc nie wiem skąd te dziecinne dąsy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
czaja1965
Posty: 9
Rejestracja: 07 lip 2014, 23:34

Thorens TD 160 MK V jaka wkładka?

#13

Post autor: czaja1965 »

to absolutnie nie śą dziecinne dąsy a odnosnie wiedzy wiesz nie każdy może być alfą i omegą we wszystkich dziedzinach ja siędzę tak jak wspomniałem w sprzecie hi-fi od dośc dawna a temat gramofonów poprostu sobie na wiele lat odpusciłem aby wrócić ponownie po fascynacj cd,i klina domowego zreszta ta miłość akurat trwała bardzo nie długo,więc zamiast mnie wesprzeć w dazeniu do celu to ty mi mówisz o niewiedze poto pytam jak to mówia kto pyta......odnosnie wzmacniaczy,kolumn nie musze pytać bo mam wiedze dużą i dziele sie nia z innymi młodymi i starymi wielbicielami stereo u mnie kupuje już sprzęt hi-fi 2 pokolenie a tak pozatym to ciężki kawałek chleba w Polsce a tym bardziej w moim mieście ale staram sie wpoić w klientów od lat że nie sklepy dla idiotów a specjalistyczne sklepy maja to wiedzę aby przekazać ją innym.
ODPOWIEDZ