Wkładka do Adama GS-424

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Abelix
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, 13:04

Wkładka do Adama GS-424

#1

Post autor: Abelix »

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum.
Odkopałem ze strychu starego Adama z wkładką mf-104 i zaczynam go doprowadzać do stanu użycia. Wymieniłem bezpiecznik, nasmarowałem, jeszcze mam do wymiany stroboskop i będzie ładnie już się prezentował. Koniecznie potrzebna jest wymiana wkładki, bo z tego co wiem i słyszę mfka wiele nie daje do zaoferowania oraz nie znam przebiegu igły. Czytałem trochę po różnych forach i znalazłem trzy propozycję: Ortofon OM5E, Audio-Technica AT95E oraz Shure M44G. Tego Ortofona ma mój znajomy i jest bardzo zadowolony. Zastanawia mnie tylko wysokość tej wkładki, czy nie będzie to miało wpływu na zużycie się igły lub płyt? Mf nie jest aż tak wysoka. I ogólna opinia, która z tych wkładek nada się najlepiej, ewentualnie jakieś inne propozycję

Drugą sprawą jest wymiana headshella, tylko czytałem opinie, że w Adamie jest on wygięty aby ustawić wkładkę równolegle do płyty ponieważ ramię nie jest równolegle ustawione. Widzę to u siebie w gramofonie i zaczynam mieć obawy, czy warto wymieniać. Może zostawić i tylko powiększyć otwory aby można było ustawić odpowiednio wkładkę.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Adama GS-424

#2

Post autor: Wojtek »

Lepiej zostaw oryginalny headshell i powiększ otwory.
Te wkładki reprezentują mniej więcej jednakowy poziom, a zarazem każda z nich brzmi inaczej, także ciężko wskazać "która lepsza" skoro nawet nie wiemy czego słuchasz i do czego podpięty jest Adam :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Abelix
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, 13:04

Re: Wkładka do Adama GS-424

#3

Post autor: Abelix »

Adam w tej chwili jest podpięty do Radmora 5412 i chyba tak zostanie, co do głośników to jeszcze nie wiem jeszcze z czym będzie grał na stałe. Co do rodzaju muzyki jakiej słucham to głównie wszelkie odmiany Rocka, poezja śpiewana i od czasu do czasu muzyki klasycznej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Adama GS-424

#4

Post autor: Wojtek »

Przy tak szerokim spectrum to myśl raczej o Ortofonie (lepiej dopłacić do 10 niż bawić się z 5) albo AT-95E.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ