Shure M25C - co w zamian?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
jan68
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 23:14

Shure M25C - co w zamian?

#1

Post autor: jan68 »

Witam.
Korzystając z doświadczenia szanownych forumowiczów proszę o pomoc w dobraniu wkładki. Posiadam gramofon Reloop RP 4000 M3D z wkładką Shure M25C podłączony do Yamahy AX-500, płyt słucham najczęściej przez słuchawki (Sennheiser HD 598). Głównie jest to muzyka z pogranicza rocka i popu. W oparciu o porady znalezione na forum dokonałem kalibracji wkładki wykorzystując szablon dołączony do gramofonu. Z informacji jakie znalazłem w Internecie wynika, że jest to dość popularna wkładka polecana początkującym DJ-om. Moje doświadczenie z gramofonami nie jest może imponujące, przez lata słuchałem płyt na polskich "maszynach" (Bernard, Fryderyk), wyposażonych we wkładki MF-100. Mam jednak wrażenie, że przy odsłuchu przez Shure M25C brakuje przestrzeni, dźwięk jest dość płaski choć niskie tony słychać bardzo ładnie.
Może ktoś podpowie mi czym zastąpić obecny system aby mój Reloop zabrzmiał nieco lepiej. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Shure M25C - co w zamian?

#2

Post autor: tollo »

Napisz jaki budżet. ;)
jan68
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 23:14

Re: Shure M25C - co w zamian?

#3

Post autor: jan68 »

400-500zł, proszę jednak do końca nie sugerować się podaną kwotą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M25C - co w zamian?

#4

Post autor: Wojtek »

jan68 pisze:wkładka polecana początkującym DJ-om
jan68 pisze:Mam jednak wrażenie, że przy odsłuchu przez Shure M25C brakuje przestrzeni, dźwięk jest dość płaski choć niskie tony słychać bardzo ładnie.
Na tym to właśnie polega.

Jeśli nie jesteś początkującym DJ to pewnie wystarczyłoby zaopatrzyć się w wkładkę typowo odsłuchową.

Ustrzel sobie Audio Technica AT-120E (pomarańczowa, nie bawić się w niebieską "II") albo Shure M97xE.
To dobre "rockery" w tej cenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jan68
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2011, 23:14

Re: Shure M25C - co w zamian?

#5

Post autor: jan68 »

Dziękuję Wojtku za podpowiedź. Poszperałem trochę w Internecie na temat proponowanych przez Ciebie wkładek i mój wybór padł na Audio Technica AT-120E. Przy okazji znalazłem sporo ciekawych informacji o wkładce Ortofon 2M Red. Przedział cenowy podobny. Czy mogę prosić o opinie dotyczące tej wkładki? Może sprawdzi się lepiej niż AT-120E?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Shure M25C - co w zamian?

#6

Post autor: vinylpiotrek »

Kup igłę eliptyczną do Shure M75 i wsadź w tą wkładkę.
Wkłądka sama w sobie jest dość fajna, tylko ten wariant igły który masz dołączony fabrycznie jest taki "DJ-owy" a mało fajny do słuchania.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Shure M25C - co w zamian?

#7

Post autor: Wojtek »

jan68 pisze:Czy mogę prosić o opinie dotyczące tej wkładki? Może sprawdzi się lepiej niż AT-120E?
Czy lepiej to trudno powiedzieć. Brzmienie ma inne niż AT, ale klasowo jest mniej więcej na równym poziomie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ