Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#16

Post autor: herbee »

Ciągle czytam i chyba właśnie będzie V15 III. Podobno przyjemniejsza jest V15 II, zaczynam poszukiwania :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#17

Post autor: Wojtek »

herbee pisze:A co sądzicie o AT 440MLa?
Mam tą wkładkę i mam też Shure V15 III. Nie mogę polecić jej Tobie, z wielu względów, ale główne to to, że może ona zwyczajnie nie podpasić brzmieniowo, biorąc pod uwagę to co napisałeś wcześniej. Druga ważna sprawa to to, że to wkładka nie na ten gramofon ;)

Shure M97xE to bliski krewny V15tki.
herbee pisze:Ciągle czytam i chyba właśnie będzie V15 III. Podobno przyjemniejsza jest V15 II, zaczynam poszukiwania :)
Jak chcesz to szukaj, ale raczej na europejskim eBayu niż u nas. Jedna uwaga: olej wersje L-M i T-M, bo to nie dla Ciebie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#18

Post autor: MISSE »

mam jedną v15III za dużo. Napisz na priva to powiem coś więcej
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#19

Post autor: Winters »

herbee pisze:A co sądzicie o AT 440MLa?
Używałem tego przez trzy lata. Lipa.
Pozbyłem się przez to sporo fajnych płyt, na których ta wkładka zbierała mnóstwo zakłóceń. Teraz wiem, że płyty nie były złe, tylko wkładka.
Brzmieniowo też bez rewelacji, bez mięsa.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#20

Post autor: herbee »

Dziękuję Wojtkowi i innym za wszystkie rady. Dzięki wam odrzuciłem te wkładki, które początkowo wydawały się ciekawe, ale w efekcie mogły być rozczarowaniem w moim systemie. Wiem, że najlepiej szukać wśród wkładek z czasów złotej ery winylu, stąd wybór padł na Shure V15, wersja zależna od dostępności (MISSE, pójdzie pw). Przeglądam ebay, bo tylko tam jest w czym wybierać. Szkoda, że spora część sprzedających na amerykańskim ebayu nie wysyła do Polski, zresztą jak dojdzie podatek i cło, to jest to raczej nieopłacalne, zostaje Europa.
Wojtku, wiem już że L-M to wersja pod Duala, napisałeś, że M97xE to krewniak V-ki, mógłbyś napisać o tym coś więcej, bo to ciekawe?
W pierwszym poście pominąłem kwestię odtwarzacza CD w moim systemie, jednak to nieludzkie ;) żeby o nim nie wspomnieć, choćby ze względu na tych, których to zainteresowało. Posiadam Philipsa CD604 po modyfikacji wg Petera Daniela, wykonana przez znajomego fachowca, gra to naprawdę przyjemnie, za jakiś czas trafi tu na giełdę :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#21

Post autor: Wojtek »

herbee pisze:napisałeś, że M97xE to krewniak V-ki, mógłbyś napisać o tym coś więcej, bo to ciekawe?
Jeszcze jak Shure nadal produkowali V15 VxMR (ostatnia wersja V15 V), M97xE był modelem drugim od góry.
Nie znaczy to, że była to kiedykolwiek ta sama liga, ale tak to wyglądało.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#22

Post autor: herbee »

Wojtek pisze: Jeszcze jak Shure nadal produkowali V15 VxMR (ostatnia wersja V15 V), M97xE był modelem drugim od góry.
Nie znaczy to, że była to kiedykolwiek ta sama liga, ale tak to wyglądało.
Czy brzmieniowo rzeczywiście jest między tymi wkładkami taka różnica? Jeśli M97xE miała być spadkobiercą V-ki to dziwi mnie trochę ten regres. Generalnie nastawiłem się na V15, ale jeśli trafi się okazyjna M97 to nie wiem czy się nie skuszę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#23

Post autor: Wojtek »

herbee pisze:Jeśli M97xE miała być spadkobiercą V-ki to dziwi mnie trochę ten regres.
Tak tylko piszą marketingowcy Shure'a ;) Jak V15tki zniknęły z oferty to M97xE nie została w żaden sposób ulepszona, itp.
Krótko mówiąc: nie ma regresu, a jest to co było.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#24

Post autor: vinylpiotrek »

Z tym że M97E to podobno nie to samo co M97xE.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#25

Post autor: Wojtek »

To prawda. M97E i M97xE nie są kompatybilnymi wkładkami. "x" robi różnicę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#26

Post autor: herbee »

Wiecie co? Dałem sobie trochę czasu, przeszukiwałem net, pogłębiałem wiedzę czytając fora, artykuły, blogi, etc. I dużo słuchałem swoich płyt. Chyba zmęczony nadmiarem przyjętej wiedzy wkraczającej w obszary fizyki kwantowej, bez mała, coraz więcej skupiałem się na muzyce. Dzięki temu doszedłem do wniosku, że właściwie nie mam wiele do zarzucenia Stantonowi. Jakby na potwierdzenie znalazłem taką reckę http://forum.audiogon.com/cgi-bin/frr.p ... Cartridge- , i tak jak recenzent uważam, że ta wkładka jest niedoceniona, czy też prędzej mało u nas popularna, nie wiem. Mnie daje fun i o to chodzi.
Pomyślałem więc, że skoro będę zmieniał sprzęt, to na razie wstrzymuję się z dokupieniem V15 i w ten sposób powiększę jeszcze budżet na nowy gramofon. Kto wie, może nawet zostawię sobie tego PS-11 jako zaczątek kolekcji? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41602
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#27

Post autor: Wojtek »

Ja od początku wychodziłem z założenia, ze szukasz nowej wkładki, bo obecna Tobie niedomaga, a teraz wychodzi, że to było takie szukanie dla szukania? :D

Przeczytałem recenzję i nic mnie w niej nie zdziwiło. Nie wiem w jaki sposób przemówił do Ciebie ten tekst.
herbee pisze:i tak jak recenzent uważam, że ta wkładka jest niedoceniona, czy też prędzej mało u nas popularna, nie wiem.
Recenzent raczej nigdzie nie rozważał kwestii popularności Stantona w Polsce ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
herbee
Posty: 97
Rejestracja: 18 lut 2013, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-11 - jaka najlepsza wkładka do jazzu?

#28

Post autor: herbee »

Wojtek pisze:Ja od początku wychodziłem z założenia, ze szukasz nowej wkładki, bo obecna Tobie niedomaga, a teraz wychodzi, że to było takie szukanie dla szukania? :D
Nie dokońca. Ze Stantona jestem zadowolony, po prostu chcąc się rozwinąć szukałem wkładki pod konkretny gatunek muzyki.
Wojtek pisze:Przeczytałem recenzję i nic mnie w niej nie zdziwiło. Nie wiem w jaki sposób przemówił do Ciebie ten tekst.
Przemówił do mnie w każdym słowie, przekonał i potwierdził, że to przyzwoita wkładka, do tego za nieduże pieniądze.
herbee pisze:i tak jak recenzent uważam, że ta wkładka jest niedoceniona, czy też prędzej mało u nas popularna, nie wiem.
Wojtek pisze:Recenzent raczej nigdzie nie rozważał kwestii popularności Stantona w Polsce ;)
Tu miałem na myśli niedocenienie tej wkładki ze względu na małą jej popularność u nas, to była moja dywagacja oczywiście, może ten koleś nawet nie wie, że istnieje taki kraj jak Polska ;)
ODPOWIEDZ