Dobór wkładki ITT 8012

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
porcaro
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2014, 02:28

Dobór wkładki ITT 8012

#1

Post autor: porcaro »

Witam. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Mam gramofon ITT 8012. Jest w nim zamontowana wkładka AT 12 XE. Z tego co wyczytałem, taką właśnie montowano fabrycznie. Domyślam się, że jest tam od nowości, więc ma pewnie sto lat. Jeśli nawet jakimś cudem byłaby sprawna, to i tak nie podoba mi brzmienie (wiem, że cały tor ma znaczenie, ale on raczej się nie zmieni), ponieważ jest zbyt jazgotliwe, czyli za dużo najwyższych częstotliwości i przy okazji za mało niskich. Czytam, czytam, ale i tak za "cienki" jestem, żeby sobie poradzić. Nie wiem czym się kierować przy kupnie wkładki. Mogę przeznaczyć na nią do 350 zł. Pomożecie? Dzięki serdeczne.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Dobór wkładki ITT 8012

#2

Post autor: Winters »

Shure M44
DIOMEDES KATO
porcaro
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2014, 02:28

Dobór wkładki ITT 8012

#3

Post autor: porcaro »

Winters pisze:Shure M44
A to nie jest przypadkiem jakaś DJ - ska? Jakoś mi się to źle kojarzy. Ale mogę się mylić. Fajnie byłoby wiedzieć dlaczego taka, a nie inna. Czym się kierować? Jakimi parametrami? Jak wkładka ma się do ramienia, itd. W każdym razie, za każdą pomoc - dziękuję.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Dobór wkładki ITT 8012

#4

Post autor: vinylpiotrek »

porcaro pisze:A to nie jest przypadkiem jakaś DJ - ska?
Nie!
Shure prubuje ja sprzedawac także DJ-om, bo ma dość dobre prowadzenie w rowku i spory sygnał wyjściowy, ale ta wkładka była projektowana pod Hi-Fi i zastosowanie w radiofonii, ale do DJ też się nadaje.
porcaro pisze:Jak wkładka ma się do ramienia, itd.
Do twojego raczej M44G niż M44-7
porcaro pisze: Fajnie byłoby wiedzieć dlaczego taka, a nie inna.
W tym przedziale cenowym trudno o lepszą.
Obrazek
porcaro
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2014, 02:28

Re: Dobór wkładki ITT 8012

#5

Post autor: porcaro »

No to już jakiś "trop" jest. Faktycznie, poczytałem trochę i wcale nie jest to wkładka DJ. Poczekam, może ktoś jeszcze coś doradzi. Znalazłam jeszcze taką: Shure M97XE. Warto dorzucić kilka groszy? Muzyka do słuchania to takie gitarowe granie, ale nie ciężkie: Lukather, Neal Schon, Eric Johnson np. i trochę pop-rockowych piosenek. Dzięki Koledzy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobór wkładki ITT 8012

#6

Post autor: Wojtek »

porcaro pisze:Domyślam się, że jest tam od nowości, więc ma pewnie sto lat.
Bardziej 30-parę.
porcaro pisze:Jeśli nawet jakimś cudem byłaby sprawna
Dlaczego cudem?
porcaro pisze:Fajnie byłoby wiedzieć dlaczego taka, a nie inna.
Winters póki co przechodzi fazę polecania wszystkim jednej i tej samej wkładki, tak więc warto brać na to lekką poprawkę ;)
porcaro pisze:Znalazłam jeszcze taką: Shure M97XE. Warto dorzucić kilka groszy? Muzyka do słuchania to takie gitarowe granie, ale nie ciężkie: Lukather, Neal Schon, Eric Johnson np. i trochę pop-rockowych piosenek.
Skoro tak, to warto. Ogółem szkoła brzmienia Shure jest nieco inna od AT, choć alternatywnie mogę również polecić AT-120E, która też nadaje się do rocka, ale nie ma aż tak charakterystycznego dla AT brzmienia.
Mimo wszystko, jeśli góra ma być "spokojna", ale jednak obecna, a dół pasma nieco wydatniejszy to przesiadka na M97xE będzie raczej OK na ty ITT.
Przejrzyj jeszcze opinie nt. M97xE na forum.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
porcaro
Posty: 12
Rejestracja: 25 sty 2014, 02:28

Re: Dobór wkładki ITT 8012

#7

Post autor: porcaro »

Zauważyłem, że jeden z polecających często wskazuje na Shure m44. Biorę to pod uwagę. Teraz myślę o M97XE. Dzięki za porady. Wciąż czytam. Może ktoś jeszcze coś podsunie.
ODPOWIEDZ