Denon DP-300F i wkładka MC?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
baldi77
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2014, 09:51

Denon DP-300F i wkładka MC?

#1

Post autor: baldi77 »

witam
Czy ktoś mi może pomóc? Od kilku dni mam w/w gramofon ( oryginalnie ma wkładkę MM ) i jest podłączony do Onkyo TX+NR717. Chciałem właśnie zainwestować w lepszą wkładkę Denona DL-103R, która jest wkładkę MC. W instrukcji amplitunera jest napisane, że w takim przypadku muszę kupić jakiś transformator MC lub wzmacniacz MC typu HD.Tutaj moje pytania? Czy naprawdę jest konieczny zakup tego sprzętu? czy można to jakoś obejść? z góry dziękuję za szybką odp. bo już wstępnie zamówiłem DL103R i może będę musiał zrezygnować z zakupu.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Amplituner TX-NR717+DP300F

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Kup lepszą wkładkę MM, bo ta co jest fabrycznie jest badziewna. Denon DL103r nie zagra na tym ramieniu, bo jest zbyt lekkie do tej wkładki.
baldi77
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2014, 09:51

Re: Amplituner TX-NR717+DP300F

#3

Post autor: baldi77 »

dziękuję za info. Możesz podać kilka propozycji? Zastanawiam mnie tylko po co Denon ma wkładkę a jego najwyższy model gramofonu nie będzie z nią działał... to bezsensu
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Amplituner TX-NR717+DP300F

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Kiedyś Denon robił gramofony, które by wytarły podłogę ich teraźniejszym najwyższym modelem gramofonu. Ta wkładka to konstrukcja z lat 60.

Nie wiem jakie lubisz brzmienie, ale pod kątem tego gramofonu możesz się zastanowić np, nad Ortofonem 2M Red/Blue, lub jakąś Audio Techniką, np. AT 120, może być też Shure m97xE, albo jakaś wkładka Goldringa.
baldi77
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2014, 09:51

Re: Amplituner TX-NR717+DP300F

#5

Post autor: baldi77 »

Dopiero kupiłem gramofon i nie mam jednego ulubionego rodzaju muzyki. Na pewno jazz, soul, hip hop, r'n'b trochę rocka.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Amplituner TX-NR717+DP300F

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Chodziło mi o dźwięk raczej, każda z tych wkładek to nieco inna szkoła grania.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Amplituner TX-NR717+DP300F

#7

Post autor: kielek »

Miałem ten problem kiedyś ;) Polecam AT-120 E,gdyż to "jasno" grająca wkładka a ten Denon to raczej symbol nieco "ciemnego" dźwięku i w tym przypadku wniosło to wiele dobrego,nieźle tez wypada konfiguracja z Ortofonem 2M Red w wyższe wkładki nie ma co się pakować przy tej klasie gramofonu.Polecam też nie korzystać z wbudowanego pre w tym gramofonie(jeśli jest taka możliwość),bo jest niestety słabe.Taki DJ Art uczynił dźwięk duuużo milszy dla ucha :)
baldi77
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2014, 09:51

Amplituner TX-NR717+DP300F

#8

Post autor: baldi77 »

kielek,
dzięki za info. Na częście Onyko TX-NR ma wejście PHONO wiec nie muszę korzystać z pre z gramofonu :)
do "czarnej" muzyki, którą wkładkę byś wybrał z tych 2 przez Ciebie wymienionych?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Amplituner TX-NR717+DP300F

#9

Post autor: kielek »

Akurat slucham głównie rocka i ta AT sie sprawdziła i mogę szczerze ją polecic do tego gatunku.Jest sporo na naszym forum odnośnie tej wkładki.To dość szczegółowa w brzmieniu i z niezłym w sumie basikiem,choć Shure ma go więcej i i lepiej wypada na średnicy.Ortofona nie miałem,ale tak jak pisałem też jest polecany do tego gramofonu z takim ramieniem,gra podobno bardziej zrównoważenie,ale to tylko opinie zaczerpnięte z netu-osobiście nie słyszałem w takim zestawieniu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Denon DP-300F i wkładka MC?

#10

Post autor: Wojtek »

baldi77 pisze:Chciałem właśnie zainwestować w lepszą wkładkę Denona DL-103R, która jest wkładkę MC.
Nie do tego gramofonu, serio.
baldi77 pisze:Czy naprawdę jest konieczny zakup tego sprzętu?
Instrukcja nie kłamie.
baldi77 pisze:czy można to jakoś obejść?
Nie, praw fizyki nie zmienisz.
baldi77 pisze:Zastanawiam mnie tylko po co Denon ma wkładkę a jego najwyższy model gramofonu nie będzie z nią działał... to bezsensu
Denon już od dawna nie produkuje własnych gramofonów. Poza tym, ten "najwyższy model" jest dość słaby.
Dlatego też nie paruje ich ze swoimi legendarnymi wkładkami, bo po prostu nie pasują one do nich.
baldi77 pisze:Dopiero kupiłem gramofon
To radzę pierw osłuchać się z tym co masz i wczytać się nieco w temat zamiast na oślep wybierać nową wkładkę.
Sama marka to nie wszystko.

AT-120E lub Shure M97xE powinny być OK do tego co szukasz.

Preamp wbudowany w Onkyo może być jednakowej jakości co to wbudowane w gramofon. Porównaj sobie kiedyś :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ