Ortofon VMS dobór igły

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Ortofon VMS dobór igły

#31

Post autor: Ukaniu »

Moim zdaniem różnice w długości rurki są bez znacznenia. Ruchoma zwora i tak wchodzi w pole w którym są permalojowe rdzenie/nabiegunniki.
Jeśli stara igła ma dobry sygnał a nowa ma znacznie niższy (pytanie ile dB) to musi być wada i nie ma co mieszać do tego kształtu magnesu tylko jakąś usterkę z za klawiszy nie zdiagnozujemy.
Ja dla pewności bym tą igłę wsadził do innej wkładki i jeśli nie gra - odesłał. Thakker to nie jest jakiś paciaciak który nie zna M20 = szczególnie, że mówimy o oryginalnym dedykowanym NOS a nie igłopodobnym wyrobie z Dymany Company co.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
bierut
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2014, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Ortofon VMS dobór igły

#32

Post autor: bierut »

Ukaniu pisze:Jeśli stara igła ma dobry sygnał a nowa ma znacznie niższy (pytanie ile dB)
Przy starej igle: jeśli potencjometr wzmacniacza ustawię na 1/2 to naprawdę jest głośno (z uwagi na sąsiadów nie słucham tak głośno)
Przy nowej igle: jeśli potencjometr wzmacniacza ustawię na 1/2 to chyba głośniej słychać już samą grającą wkładkę niżeli dźwięk wydobywający się z głośników.
Niestety nie posiadam innej wkładki, a więc nie mam jak sprawdzić igły w innej wkładce. Odsyłam igłę do Thakkera z prośbą o wymianę. Zobaczymy jaki efekt da wymiana...
bierut
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2014, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Ortofon VMS dobór igły

#33

Post autor: bierut »

bierut pisze:Zobaczymy jaki efekt da wymiana...
Wymieniona igła dotarła. Niestety efekt jest taki, że wymiana nic nie dała :(
Już sam nie wiem co mam dalej robić...
Pewnie jest to bez znaczenia, ale stara igła jest cięższa o 0,18 g od nowej (czyli o 18%)
Macie jakieś pomysły co dalej?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon VMS dobór igły

#34

Post autor: Wojtek »

bierut pisze:Wymieniona igła dotarła. Niestety efekt jest taki, że wymiana nic nie dała :(
W sensie że wymieniona igła nadal miała klepsydrę czy już kwadrat?
Igła nadal nie pasuje?
Nie wiem na czym obecnie polega problem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bierut
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2014, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Ortofon VMS dobór igły

#35

Post autor: bierut »

Wojtek pisze: sensie że wymieniona igła nadal miała klepsydrę czy już kwadrat?
Tak jak pisałem wcześniej, Thakker nie posiada oryginalnych igieł M20 E niż te z pierścieniem okrągłym .
Po prostu wymieniłem na nowy/inny egzemplarz.
Wojtek pisze:Igła nadal nie pasuje?Nie wiem na czym obecnie polega problem
Pisząc, że wymiana nic nie dała miałem na myśli, że mam taki sam problem jak wcześniej : Igła nadal nie gra prawidłowo (tzn. gra b.cicho), a czy nie pasuje, to powiem tak, pasuje tak jak ta poprzednia (od thakkera).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon VMS dobór igły

#36

Post autor: Wojtek »

No to pech w takim razie, aczkolwiek jest to dziwny przypadek. Paru użytkowników przed Tobą robiło już takie ruchy z M20E i było OK.
Chyba najsensowniejsze teraz to byłoby dobranie innej wkładki do tej igły, choć może to być pewne wyzwanie.
Trzeba by prosić sprzedawców o sprawdzenie itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bierut
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2014, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ortofon VMS dobór igły

#37

Post autor: bierut »

Wojtek pisze:No to pech w takim razie, aczkolwiek jest to dziwny przypadek. Paru użytkowników przed Tobą robiło już takie ruchy z M20E i było OK.
Chyba najsensowniejsze teraz to byłoby dobranie innej wkładki do tej igły, choć może to być pewne wyzwanie.
Trzeba by prosić sprzedawców o sprawdzenie itd.
"Zainspirowany" tymi słowami, postanowiłem najpierw się dobrac do mojej wkladki. :evil:
Stwierdzilem, źe skoro trzpień jest nieco krótszy, a magnes do końca nie wchodzi , postanowiłem z zegarmistrzoską delikatnością odgiąć, lekko do góry, górną część/blaszkę wkładki , zaraz przy dziurce gdzie wchodzi trzpień. Efekt, igła weszła głębiej, i test... Gra pięknie!! :dance:
Odsłuchuje dalej , ale już teraz mogę stwierdzić , że różnica pomiędzy nową a starą jest ogromna , dzwięk przestał być płaski...
Dziękuję panowie za wszystkie rady :clap:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon VMS dobór igły

#38

Post autor: Wojtek »

Bardzo się cieszę! :) Brawo bierut. Trochę to czasu zajęło, ale na szczęście udało się osiągnąć cel.

Za jakiś czas (po przesłuchaniu płyt) powiedz nam jeszcze co sądzisz o brzmieniu sprawnej już M20E z nową igłą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ