Jaka następna po AT95E ?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaka następna po AT95E ?

#61

Post autor: ojcie_c »

kuba929 pisze:
18 lis 2017, 00:40
zięki wielkie za odpowiedź, jak sie ma at-100 do grado prestige black albo shure m44g?
Jeśli lubisz sterylne, niemal laboratoryjne brzmienie z wyraźną "górą", "środkiem" i nieco wycofanym "dołem", bierz AT. Jeżeli lubisz muzykalność, jesteś w stanie tolerować pojawiające się od czasu do czasu sybilanty, uwielbiasz "mięcho" gitarowych przesterów i basy powodujące motylki w żołądku, bierz Shure + igłę eliptyczną.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
kuba929
Posty: 117
Rejestracja: 03 gru 2016, 11:53

Re: Jaka następna po AT95E ?

#62

Post autor: kuba929 »

Niestety at100 już jest niedostępna, coś jeszcze polecacie do 300 zł? Warto zainteresować się tą akcją? http://allegro.pl/wkladka-sony-xl-45a-h ... 59304.html Grmofon to telefunken ts-850.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#63

Post autor: Wojtek »

kuba929 pisze:
14 gru 2017, 17:51
Niestety at100 już jest niedostępna
Od ręki zaufanego sprzedawcy - https://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-Audio- ... SwzPdZqUse
kuba929 pisze:
14 gru 2017, 17:51
Warto zainteresować się tą akcją?
Może lepiej taki komplet? http://allegro.pl/shure-m-91-ed-i708298 ... ml#thumb/1

Co Tobie najlepiej przypasuje to sobie zostawisz, a resztę puścisz dalej :) Taki zestaw "młodego winylarza" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#64

Post autor: kriss »

ojcie_c pisze:
24 lis 2017, 14:35
Jeżeli lubisz muzykalność, jesteś w stanie tolerować pojawiające się od czasu do czasu sybilanty, uwielbiasz "mięcho" gitarowych przesterów i basy powodujące motylki w żołądku, bierz Shure + igłę eliptyczną.
Kurczę, też chyba zacznę rozglądać się za Shurem. Również jadę na at95 i powiem tak, fajnie ale to nie do końca moje granie, brakuje mi właśnie tego "mięsa" słuchając gramofonu pokrętło od basu we wzmaku muszę kręcić blisko na 80%... a nie bardzo lubię kręcić tymi pokrętłami z zasady. Mimo to, ten bas nie jest jakoś zbyt mięsisty, nie lubię jak tłucze jak głupie, ale lubię jak go słychać dobrze wtedy gdy schodzi nisko.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#65

Post autor: Wojtek »

Szczurów jak mrówków. Od ręki i zazwyczaj niedrogo (poza topowymi modelami, rzecz jasna).
M44, M75/M91, M95, M97 (nie mylić z M97xE) :)
Duża dostępność igieł, tak oryginalnych jak i nowych zamienników.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#66

Post autor: kriss »

Wojtek pisze:
14 gru 2017, 20:02
Szczurów jak mrówków. Od ręki i zazwyczaj niedrogo (poza topowymi modelami, rzecz jasna).
M44, M75/M91, M95, M97 (nie mylić z M97xE) :)
Duża dostępność igieł, tak oryginalnych jak i nowych zamienników.
Wojtku, ja wiem ze nie wypowiadasz sie na temat tego co komu lepiej zagra, ale który z nich dał by w miarę jasną górę i mocny bas wszystko żeby grało dość dynamicznie? Czy w ogóle w przypadku szura to możliwe?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#67

Post autor: Wojtek »

kriss pisze:
14 gru 2017, 20:17
ale który z nich dał by w miarę jasną górę i mocny bas wszystko żeby grało dość dynamicznie?
Jak czytam coś takiego to mi się kojarzy coś zupełnie innego z rzeczy łatwo dostępnych: Ortofon 2M :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#68

Post autor: kriss »

Wojtek pisze:
14 gru 2017, 21:37
Jak czytam coś takiego to mi się kojarzy coś zupełnie innego z rzeczy łatwo dostępnych: Ortofon 2M :morda:
... :think: Takie buty, dzięki, rozważę jak najbardziej, w dodatku dostępne i w moim zasięgu budżetowym :D
Mam dość specyficzne kolumny, fajne i z klimatem ale średnio z dynamiką jest, trzeba je sprzętem "ożywiać" , dlatego mój wzmak i preamp to Azury.
At95 w tym połączeniu wychodzi już jednak zbyt "sterylnie, niemal laboratoryjne brzmienie z wyraźną "górą", "środkiem" i nieco wycofanym "dołem"
I to jest trafne określenie w tym wątku dokładnie tego jak to u mnie gra. A ja jednak wolę tak jak pisałem wyżej, mniej "technicznie".
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaka następna po AT95E ?

#69

Post autor: 32lysy »

U mnie AT 95 grała za mało szczegółowo. Mocno wycofany, mało czytelny środek. To nie jest precyzyjne , laboratoryjne i na pewno nie sterylne brzmienie. Może to kwestia indywidualnych upodobań słuchacza. Tak jak ty piszesz to gra u mnie AT 150. Wszystko czytelne, precyzyjne, konturowe. AT 95 grał a u mnie po prostu poprawnie bez fajerwerków. Być może wkładki AT to nie twoja bajka i należy szukać innego producenta (choćby sugerowanego ortofona) ale w tej materii nie pomogę ze względu na brak doswiadczenia
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#70

Post autor: darkman »

32lysy
:doh: Prawie całkiem się nie zgodzę, ale to inna bajka :D Odniesienie AT95 do brzmień serii AT w ogóle, nie ma wielkiego sensu.
kriss pisze:
14 gru 2017, 21:50
mój wzmak i preamp to pAzury.
Kriss Twój wzmak jest jasny, Azory tak mają, zatem potrzebujesz wkładki bez eksponowanej mocno góry. Wszystkie AT odpadają, bowiem potrzebujesz też basu jak napisałeś. Tu może być mało nośnie.
Nie wdając się w szczegóły, najlepiej czegoś posłuchać. Możesz sobie wziąć ode mnie Shure M44e North (JICO Ci nie dam na Fiszera), Shure M44MG, Audiotechnica AT440ML na headshellach i posłuchać. Wyrobisz sobie zdanie w którą stronę iść ewentualnie. Sądzę, że brzmienie M44e pod Azorami wiele Tobie powie. Oddasz powiedzmy zaraz po Świętach.. a masz coś do odbioru u mnie akurat, zatem .. ;) oferta aktulana bez problemu bo leżakują obecnie; po robocie jakoś.. kiedy tam chcesz.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaka następna po AT95E ?

#71

Post autor: 32lysy »

darkman pisze:
15 gru 2017, 12:04
32lysy
:doh: Prawie całkiem się nie zgodzę, ale to inna bajka :D Odniesienie AT95 do brzmień serii AT w ogóle, nie ma wielkiego sensu.


Tak jak napisałem. To moje subiektywne odczucie z odsłuchu tych wkładek. Niewiele ponadto mogę się wypowiedzieć :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#72

Post autor: darkman »

umiemy czytać i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#73

Post autor: kriss »

darkman pisze:
15 gru 2017, 12:04
32lysy
:doh: Prawie całkiem się nie zgodzę, ale to inna bajka :D Odniesienie AT95 do brzmień serii AT w ogóle, nie ma wielkiego sensu.
kriss pisze:
14 gru 2017, 21:50
mój wzmak i preamp to pAzury.
Kriss Twój wzmak jest jasny, Azory tak mają, zatem potrzebujesz wkładki bez eksponowanej mocno góry. Wszystkie AT odpadają, bowiem potrzebujesz też basu jak napisałeś. Tu może być mało nośnie.
Nie wdając się w szczegóły, najlepiej czegoś posłuchać. Możesz sobie wziąć ode mnie Shure M44e North (JICO Ci nie dam na Fiszera), Shure M44MG, Audiotechnica AT440ML na headshellach i posłuchać. Wyrobisz sobie zdanie w którą stronę iść ewentualnie. Sądzę, że brzmienie M44e pod Azorami wiele Tobie powie. Oddasz powiedzmy zaraz po Świętach.. a masz coś do odbioru u mnie akurat, zatem .. ;) oferta aktulana bez problemu bo leżakują obecnie; po robocie jakoś.. kiedy tam chcesz.
Darku,
Wybór wzmacniacza Azura 640a był celowy pod moje głośniki, miałem wcześniej Rotela i to naprawdę słabo grało, Azur zrobił robotę bo rozjaśnił górę i dodal więcej dynamiki , której mi brakowało przy Rotelu. Ale tak jak piszesz , przy AT95 jest już lekka przeginka i gra to szczegółowo itd... ale jednak zbyt siarczyście jak na moje upodobania.

Jak najbardziej pamiętam ze mam coś u Ciebie do odbioru, z góry przepraszam, że nie spieszę się z odbiorem, ale chciałem jeszcze coś od Ciebie dorzucić, niestety okres świąteczny więc również inne wydatki mnie dopadły i tak się z tym wszystkim ociągam.
Propozycja bardzo ciekawa z Twojej strony w kwestii wkładek, za którą wielkie dzięki, doceniam chęć pomocy i postaram się w przyszłym tygodniu do Ciebie odezwać. Jednak czeka mnie też delegacja w przyszłym tygodniu i nie wiem jeszcze czy to będzie na dzien , dwa , lub trzy. W każdym razie zobaczę jak to sie ułoży i będziemy w kontrakcie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#74

Post autor: darkman »

kriss pisze:
15 gru 2017, 12:52
Wybór wzmacniacza Azura 640a był celowy
To bardzo fajny wzmak, tylko jasny po prostu. Z brytyjskich jest jaśniejszy od NAD zdecydowania.
Spoko i na luzie, zadzwoń jak Ci się przypomni. Nie pali się.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#75

Post autor: kriss »

32lysy pisze:
15 gru 2017, 11:09
U mnie AT 95 grała za mało szczegółowo. Mocno wycofany, mało czytelny środek. To nie jest precyzyjne , laboratoryjne i na pewno nie sterylne brzmienie. Może to kwestia indywidualnych upodobań słuchacza. Tak jak ty piszesz to gra u mnie AT 150. Wszystko czytelne, precyzyjne, konturowe. AT 95 grał a u mnie po prostu poprawnie bez fajerwerków. Być może wkładki AT to nie twoja bajka i należy szukać innego producenta (choćby sugerowanego ortofona) ale w tej materii nie pomogę ze względu na brak doswiadczenia
Myślę , że to przede wszystkim kwestia reszty toru ,chodzi mi o różnice , które opisujesz w swoim odsłuchu wkładek.
Ja naprawdę kombinowałem, aby wrzucić więcej życia w moje kolumny, bo są dość specyficzne ale bardzo je lubię właśnie przez ich charakter jeśli tak to mogę określić. Azurami uzyskałem to co chciałem. Gdy słucham tunera lub nawet mp3 przez dac-a wszystko gra tak jak lubię, a tutaj w przypadku gramofonu to raczej kwestia samej wkładki. Przy at95 ewidentnie poszło to aż za bardzo z drugą stronę, początkowo byłem zajarany jakością winyli i tym jak to ogólnie fajnie gra, nadal jestem, at95 to moja pierwsza wkładka, no może oprócz at35V, którą nabyłem z fiszerem.
Fakt jest taki , że mało jeszcze słyszałem, ale każdy przecież szuka tego "swojego grania" :)
darkman pisze:
15 gru 2017, 12:57
kriss pisze:
15 gru 2017, 12:52
Wybór wzmacniacza Azura 640a był celowy
To bardzo fajny wzmak, tylko jasny po prostu. Z brytyjskich jest jaśniejszy od NAD zdecydowania.
Spoko i na luzie, zadzwoń jak Ci się przypomni. Nie pali się.
Darku,
Rozważałem właśnie pomiędzy Azorem lub Nadem (fajny wzmak). Natomiast połączenie z Nadem groziło wielką bułą na basie w moim przypadku a to nie o to przecież chodzi. Aczkolwiek nie słuchałem Nada , natomiast pewne osoby jeszcze na innym forum mocno mi go odradzały pod moje kolumny, gdyż testowały dokładnie takie połączenie.
ODPOWIEDZ