Jaka następna po AT95E ?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#106

Post autor: Wojtek »

kriss pisze:
17 sty 2018, 22:06
Najchętniej brał bym V15 III tylko te ceny i dostępność, a w zasadzie jej brak... może kiedyś jeszcze się uda.
Nie rozumiem. Znajduję V15 III od ręki w każdym momencie, każdego dnia roku, więc gdzie te problemy z dostępnością?
W sensie że nie ma w mięsnym za rogiem? :morda:

Co do cen - kwestia szukania, ale tanią wkładką to to już przestała być dawno temu...
Widziałem w tym tygodniu zarówno za 50 ojro jak i za 100 ojro (wszystko pod 1/2'' oczywiście).

Ale spoko, może lepiej gadać że to nie do dostania jest itd. :morda:
kriss pisze:
17 sty 2018, 22:06
Ewentualnie są jeszcze jakieś opcje zaaplikowania tej wkładce lepszej igły?
neoSAS :morda:
kriss pisze:
17 sty 2018, 22:06
Może jest coś bardziej dostępnego i nie koniecznie za $56 jak N55E :think:
Czyli zarówno lepiej jak i taniej zarazem? :morda:

Wybacz kriss, ale to się robi komiczne :)
Oczywiście w świecie wkładek są takie zjawiska, ale niestety nie w oparciu o ten model wkładki, z tego co mi wiadomo.

Jak dla mnie to są do dostania lepsze opcje od M44 w cenie M44.
Przykładem jest to co wynalazłem dla metallsnow w tym wątku.

A i tak nadal podtrzymuję że z nówek lepiej by Tobie podeszła 2M Red.

A z używek... Stanton 68x/Pickering XV-15
http://allegro.pl/stanton-th-680-ee-spr ... 39165.html

Tak jak konkurentem M44 w dawnych czasach był Stanton 500, tak nowsza generacja (68x) konkurowała już z Shure M91/75.
Tyle że brzmienie Stantona to znów oczywiście inna bajka niż "house sound" Shure :)

Ewentualnie, Shure M75 właśnie.
http://allegro.pl/shure-m-75em-z-orygin ... ml#thumb/1
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Jaka następna po AT95E ?

#107

Post autor: MMarek »

Wojtek pisze:
18 sty 2018, 00:50
Co do cen - kwestia szukania, ale tanią wkładką to to już przestała być dawno temu...
Widziałem w tym tygodniu zarówno za 50 ojro jak i za 100 ojro (wszystko pod 1/2'' oczywiście).
O V15III mamy wątek, który na dzień dzisiejszy liczy 35 stron - nie bez powodu ma tyle stron i nie bez powodu nazywana jest legendarną.
Parę osób z forum przesiadło się bezpośrednio z AT95 na V15 - ja jestem jedną z nich.
@kriss Pisałeś, że najchętniej kupiłbyś właśnie ją - zatem jeśli budżet pozwala to kupuj, zakładaj VN35HE z north.pl i słuchaj muzyki.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#108

Post autor: kriss »

Dziękuję za pomoc, dobre z was Chłopy :dance:
Swoją drogą tak czułem ze Wojciech mnie "opieprzy" :)
Tak wiec wezmę wszystkie dobre rady pod uwage:)

Mam jeszcze opcje kupna wkładki Pickering ( nie znam na tą chwilę konkretnego oznaczenia) ale siedzi na niej igła DSE-1 ale w wersji bez szczotki, lub została wymontowana...?
I wygląda tak (zdjecie poglądowe)
Obrazek

Widzialem wpisy Wojtka dotyczące tej wkladki:
Wojtek pisze:
20 sty 2013, 22:23
Każda igła Stanton 600 będzie tutaj pasowała.
Igły Stanton 680 i Pickering XV-15 też będą pasowały, ale nie zabrzmią tak samo jak na body Stanton 680 / Pickering XV-15 (różnice w konstrukcji wewnętrznej).
Wydaje mi się to również ciekawą opcją.

Edit: ok mam foto docelowej wkladki:
Załączniki
IMG_20180118_113410.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#109

Post autor: Wojtek »

Wg mnie nie jest to ciekawsza opcja od już omawianych konstrukcji. To że bardziej dostępne igły fizycznie pasują, ale dają zupełnie inne niż zakładane przez producenta brzmienie nie jest zbyt fajną cechą.

Stanton 600/Pickering Micro IV/Phase IV to coś pomiędzy Stanton 500/Pickering XV-15 (wspomniany konkurent Shure M44/M55), a Stanton 680/Pickering XV-15.

Jeśli prawdziwym celem tematu jest "następca AT-95... jak najtaniej!" to może i miałoby to jakiś sens.

O wiele taniej od M44 można też zdobyć obecnie Stantona 500 na allegro. Do tego igła D71E od North i jechane.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#110

Post autor: kriss »

Nie , nie, oczywiście ze nie jak najtaniej. A dobre rady zawsze w cenie. Ogólnie zgłupieć idzie od tych wszystkich wkladek i igieł oraz ich zamienników, a im bardziej drażę temat tym więcej jest jeszcze do drążenia, ale dobrze, że jesteście ! :D

@Wojtek w takim razie przemyślę jeszcze sprawę i chyba kupię jedną z tych polecanych przez ciebie w ostatnim poście.
Czyli Santon 680 vs Shure M75.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2018, 13:31 przez kriss, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41559
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka następna po AT95E ?

#111

Post autor: Wojtek »

To prawda, jest potężny wybór.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#112

Post autor: kriss »

Chciał , nie chciał mam na tą chwilę tego Pickeringa o którym wspominałem wyżej. Z oryginalną igłą DSE-1 (zapewne juz zajechaną). Kupiłem gramofon który mial tą wkładkę na pokładzie. Oczywiście nie kupiłem gramofonu dla tej wkładki, ale pytałem o nią, bo czaiłem sie na ten gramofon.
Trochę jej posłuchałem i powiem tak. Gra to słyszalnie dla mnie lepiej od at95, pojawił sie bas tam dzie go praktycznie nie bylo, przestrzeń i lepsza rozdzielność, dodatkowo nie tnie już tak po uszach wysokimi. Dla mnie na plus, słyszalny juz od pierwszego uruchomionego utworu.
A skoro jest już lepiej, to zastanawiam sie, czego mogę się spodziewać po takim Santonie 680 i chyba sie na niego skuszę.
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka następna po AT95E ?

#113

Post autor: cris_wilu »

Sorry za off top i może nie eleganckie pytanie ale ten gramofon to sony ps x4 z olx???
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#114

Post autor: kriss »

cris_wilu pisze:
23 sty 2018, 18:56
Sorry za off top i może nie eleganckie pytanie ale ten gramofon to sony ps x4 z olx???
To nie zadawaj nie eleganckich pytań :lol:
Ale, ponieważ to żadna tajemnica. Tak, był z olx.
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka następna po AT95E ?

#115

Post autor: cris_wilu »

kriss pisze:
23 sty 2018, 23:03
To nie zadawaj nie eleganckich pytań
Tak jest :doh:
Pytam dla tego, że był fajny soniacz, którego polecałem znajomemu. I o ile pamiętam ten gramo miał tę wkładkę (he.. he... jeśli dobrze pamiętam :think: ). Kolo się wahał, mimo że mówiłem mu brać...Jak się zdecydował, to było po ptokach.
Jeśli to ten, to gratulacje :clap: :clap: :clap:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jaka następna po AT95E ?

#116

Post autor: kriss »

Pewnie to ten, bo byl tylko jeden ostatnio na olx. A tym bardziej z tą wkładką. Zgadza sie, jest b. fajny :D
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka następna po AT95E ?

#117

Post autor: MaciejT »

Zakupiłem gramofon (Marek, dziękuję). Jest to sony PS -P7X. Sprzęt się podoba, pokrywa made by Myszor dodaje mu uroku i o to chodzi. Wisi na nim headshell "no name", jest chyba nieco za lekki, albo kupie coś ciut cięższego albo zastanowię się jak go dociążyć. Reszta toru:
wzmacniacz arcam alpha 7
kolumny: B&W DM 309 (z czasem do wymiany, na razie faworytem są Dali 450)
kabelki głośnikowe to talk talk 3 (chyba trzy, albo 3,5 nie pamiętam).
Tor budżetowy, na razie tak zostanie. Wkładka to at95e. I tutaj rodzi się moje pytanie, czy warto kupić inną wkładkę czy ciułać na głośniki. W dźwięku brakuje mi dynamiki. Może i ta wkładka gra górą, mnie się wydaje że wszystko jest nieco wycofane. Porównując analoga (wydanie zachodnie) z CD (odtwarzacz THULE Spiryt cd 100) czarny krążek nie miał szans. Czułem się tak jak by ktoś na głośniki narzucił koc. Natomiast z cd miałem wrażenie że jetem pod sceną. Generalnie brakuje mi chyba najbardziej dynamiki, i chyba jednak wysokich, choć bas też wydaje mi się niemrawy. Słucham głównie rocka. Co do wkładki: budżet ca. 300 PLN. Moje zainteresowanie wzbudziły takie oferty:

http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-a ... 77161.html - używana, trochę strach, co myślicie?
http://allegro.pl/audio-technica-at100e ... 49195.html - nowa, to leżaki magazynowe czy coś innego?
Brać coś z tego? Czy te wkładki zniwelują niedostatki at95e?

W ostateczności mogę trochę poczekać, dociułać i szarpnąć się na coś droższego, choć mam opory i zastanawiam się czy nie lepiej kupić kilku płyt. Moi faworyci:
http://allegro.pl/audio-technica-at120e ... 51848.html - czym się różnie od nieprodukowanej at120e? http://allegro.pl/wkladka-gramfonowa-sh ... 34895.html - może taka?
ewentualnie nagaoka mp-110

Mam opory przed zakupem bez możliwości odsłuchu, to trochę rosyjska ruletka, ale cóż, chyba jestem na to skazany. Jestem mieszkańcem Łodzi, może ktoś z was mieszka obok i zechce zaprezentować możliwości którejś z wkładek. Mam trochę opory przed zakupem którejś z droższych wkładek, nie wiem czy to nie będzie w moim przypadku przerost formy nad treścią, ale może się mylę? Co myślicie o moich faworytach? Ta używana at110 będzie znacznie lepsza od nowej at100? A może któryś z forumowiczów ma coś ciekawego do sprzedania? Zawsze to bezpieczniej kupić wkładkę tutaj niż na wolnym rynku. Nigdzie mi się nie spieszy, w ostateczności odpuszczę temat i zostanę na razie przy at95e. Dzisiaj kończy się aukcja nagaoki 110, ale jest sporo obserwujących i mniemam że cena przekroczy moje aktualne możliwości.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka następna po AT95E ?

#118

Post autor: dale »

AT i Shure grają inaczej. osobiście mam i to i to. Ta Shure 97xe jest moją docelową wkładką z rodziny Shure, tak samo jak AT 440ml, następne, w przyszłości będą jakieś MC.
Nagoka to jeszcze inna rodzina - również chwalona.
Nie zazdroszczę decyzji :)
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Jaka następna po AT95E ?

#119

Post autor: metallsnow »

Jako że rozleciała mi się wkładka ADC poszukiwania trwają nadal ;)
Wpadła mi w oko taka oferta: http://allegro.pl/headshell-z-wkladka-s ... 72601.html
Rozwiązało by to kwestię zapasowego headshella i wkładki jednocześnie :D Pytanie czy warto?
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jaka następna po AT95E ?

#120

Post autor: Regsoft »

metallsnow pisze:
26 lut 2018, 10:19
Pytanie czy warto?
VL-32G? Uuuu ... nie wiem czy ten żółty eliptyk z Thakkera to maksimum co ta wkładeczka potrafi ... bo jeśli tak to na kolana nie rzuca ... no chyba, że to jakiś cenny headshell mimo, że nie wygląda ... :lol:

PS. Natomiast gdybyś gdzieś spotkał tanio (np. do 100 zł) Sony XL-15/25 to już moim zdaniem warto przemyśleć ...
ODPOWIEDZ