wkładka do SL BD20 D

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#1

Post autor: przemko77 »

Mam obecnie wkładkę EPS 30 jaki byłby lepszy model .Jak rozumiem system T4P ogranicza wymianę ,jest dostępny tzw. reduktor czy jego stosowanie ma w ogóle sens ,czy kombinacja reduktor + Ortofon OM10 ma w przypadku tego gramofonu sens i czy technicznie jest możliwa .Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do SL BD20 D

#2

Post autor: Wojtek »

przemko77 pisze:jest dostępny tzw. reduktor czy jego stosowanie ma w ogóle sens
Ma sens, ale w drugą stronę, czyli jak mamy gramofon z mocowaniem 1/2'' to możemy sobie dzięki tej części zamontować wkładkę T4P, ale nie na odwrót.
przemko77 pisze:Ortofon OM10 ma w przypadku tego gramofonu sens i czy technicznie jest możliwa .
Zainteresuj się modelem OMP 10. To ta sama wkładka tyle że w wersji T4P.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#3

Post autor: przemko77 »

Mam jeszcze jedną prośbę ,czym te igły się różnią ? http://allegro.pl/nowa-igla-technics-ep ... 48147.html
http://allegro.pl/igla-gramofonowa-tech ... 78623.html
http://allegro.pl/igla-gramofonowa-tech ... 23635.html

Może to głupio zabrzmi ale nie mogę sobie dać rady ,mam gramofon jak w tytule z wkładką Technics P30S ,nie wiem jaka jest tam igła ,na lepszą na razie mnie nie stać ,wiec pomyślałem o czymś tańszym .Czy te które wymieniłem na 100% będą pasować
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

wkładka do SL BD20 D

#4

Post autor: Winters »

Niczym.
Będą pasować.
DIOMEDES KATO
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#5

Post autor: przemko77 »

Mam teraz inny problem - wymieniłem igłę na zamiennik EPS 30S kupiony na Allegro za 38zł ,gorzej gra niż oryginalna wkładka Technics P30S problemy są z basem i rozbalansowaniem kanałów (jeden gra głośniej ) sprawdzałem na kilkunastu płytach ,czy to jest normalne zjawisko w przypadku tanich zamienników ? miał ktoś z Was tak kiedyś
Może ktoś doradzi czy wymiana na nową wkładkę Audio Technica wniesie poprawę dźwięku ,może są jakieś alternatywne rozwiązania ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do SL BD20 D

#6

Post autor: Wojtek »

przemko77 pisze:rozbalansowaniem kanałów (jeden gra głośniej )
Przy oryginalnej igle tak nie było?
przemko77 pisze:czy to jest normalne zjawisko w przypadku tanich zamienników ?
Może być.
przemko77 pisze:Może ktoś doradzi czy wymiana na nową wkładkę Audio Technica wniesie poprawę dźwięku ,może są jakieś alternatywne rozwiązania ?
Wszystko zależy od pieniędzy. Jeśli ma być rzeczywista poprawa względem oryginału to pomyśl o Ortofonach OMP (co najmniej 5) albo Shure M92E. Nie są to jednak bardzo tanie wkładki.
Popularną AT w systemie T4P dostępną u nas nie polecam, mniej więcej ta sama klasa (jeśli nie prawie to samo) co wkładka, którą już masz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#7

Post autor: przemko77 »

Dzięki Wojtek za odpowiedź .Może od początku - kupiłem używany gramofon od kobiety sprzęt poszanowany i nie grzebany w środku ,była wkładka Technics P30S ...ale igła delikatnie skrzywiona w jedną stronę trudno powiedzieć jaki miała przebieg .Na dodatek raz igła mi uderzyła o krawędź płyty gdyż za blisko ustawiłem .Uważnie analizowałem posty i postanowiłem zmienić igłę
Na zamienniku efekt jest taki - odfiltrowało niskie częstotliwości cały ciężar muzyki został przeniesiony w stronę wysokich częstotliwości co słychać szczególnie przez podkreślenie sybilantów i zgłosek syczących .Efekty stereofoniczne mizerne i rozbalansowanie kanałów powodujące ,że jeden gra trochę głośniej jedyny plus ,że nowa wkładka lepiej przenosi wysokie częstotliwości .Co ciekawe przy powrocie do starej wkładki wszystko jest na miejscu - lepszy bas ,lepsze stereo - więc myślę ze spokojnie można to zwalić na ten zamiennik - stąd moje pytanie czy to jest możliwe ,z drugiej strony jeżeli zamiennik kosztuje 38zł to cudów nie należy oczekiwać - tak gra jak kosztuje .Chciałem tanio ,ale jak widać się nie da .Prawdę mówiąc dźwięk z tej oryginalnej Technics P30S mi odpowiada - jedynie strach że może się to odbić na płytach
Kupowanie kolejnych zamienników jest pozbawione sensu wiec pomyślałem o nowej wkładce stąd moje pytanie odnośnie Audio Technica ,ewentualnie jest możliwość kupna wkładki Technics P34 http://north.pl/karta/igla-do-gramofonu ... 8-ZBA.html może to by byłą jakaś alternatywa .Niestety w domu się nie przelewa i finanse ograniczają kupno drogiej igły ,więc muszę szukać w niższych pułapach cenowych .
Jeszcze jedno pytanie na koniec - czy śrubka z boku wkładki musi być zakręcona
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do SL BD20 D

#8

Post autor: Wojtek »

Nie myl zamiennie pojęć wkładka/igła, bo to nie jest to samo :)
Dla jasności: igłę wsuwamy w wkładkę.
przemko77 pisze:ewentualnie jest możliwość kupna wkładki Technics P34
To jest igła. To że na zdjęciu masz całą wkładkę może mylić.
przemko77 pisze:może to by byłą jakaś alternatywa
Wiedziałem, że o tej AT pisałeś i ja też miałem ją na myśli, pisząc powyżej, że jej nie polecam.

Jeśli już nie da się odczekać by trochę więcej dozbierać (Shure M92E kosztuje 180-250 zł), możesz kupić AT 3482P z Wamatu.
Jest nieco lepsza od 3472P.
http://wamataudio.pl/wkladki/wkladka-gr ... 482-p.html
http://midi.pl/DJ-k13/Igly-wkladki-slip ... 20783.html

Wkładki T4P mają to do siebie, że nie ma wśród nich zbyt wielkiego wyboru/
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#9

Post autor: przemko77 »

Jeszcze jedno pytanie - czy wkładka musi być z boku przykręcona śrubką czy wystarczy tylko samo włożenie wkładki
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do SL BD20 D

#10

Post autor: restimek »

Hmmm powiem ci że masz dziwne objawy. Sam po zakupie sl-qd33 w marcu kupiłem do niego odrazu igłę eps-30cs z wamatu. I aż takich problemów jak ty nie miałem. Może faktycznie nie grało to idealnie. Dzwiek przy końcu strony do niczego ale bas był.. Wokal też był ok. Co do śrubki to myślę że takowa powinna być przykęcona bo przecież śrubka swoje też waży i bez niej ramię może być źle dociążone. Jeśli nie masz jej przykręconej to może to jest przyczyną problemów z dzwiękiem u ciebie?

Co do Ortofona -- miałem kiedyś gramofon BD20 i ortofon OMP10 grał na nim przyzwoicie - ale tak naprawdę dopiero na QD33 który kupiłem we wrześniu (inny egzemplarz niż wspomniany wyżej w poście) gdzie mozna było ustawić nacisk 1.5 wkładka pokazała co potrafi.... Niestety w twoim BD nie da się zmienić siły nacisku igły na płytę.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#11

Post autor: przemko77 »

Zaraz ale przecież jest anty-skating z podziałką ? czy w ten sposób nie da się zmienić nacisku ? .W instrukcji obsługi jest pokazane aby tak regulować anty-skating aby przy podniesionym ramieniu odległość miedzy końcem igły a płytą wynosiła 5-7mm
Głupio to zabrzmi ale jakoś nie mogę z powrotem zakręcić tej śrubki ,pobawię się jeszcze z tym ....ale jeżeli zamienię z powrotem na oryginalną igłę pomimo że nie jest zakręcona gra normalnie ,najbardziej mnie irytuje rozbalansowanie kanałów - tak to wygląda
W ogóle to mi się wydaje że w przypadku tego Technicsa najlepsza by była oryginalna wkładka (igła)
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

wkładka do SL BD20 D

#12

Post autor: restimek »

Mylisz pojęcie anty-skating a wysokośc podniesienia windy ;)
Anty-skating jest w tym modelu ustawiony na stałę na 1.25 (mniej wiecej) takie było zamierzenie tej kontrukcji - proste plug & play. W swoim gramofonie możesz jedynie wyregulowac jak wysoko ma być podnoszone ramię...
Hmm ale po co wyjmowałes wkładkę do zmiany igły??
Sprawdz czy przypadkiem nie zamontowałeś kładki nieco krzywo - np góre dosunąłeś do końca obudowy - doł nie bardzo i dlatego nie mozesz wsadzić tej sróbki do konca - tez za pierszym razem gdy wymieniałem wkładkę bawiłem się chwilę z ta srubka... (jak się wkładkę zbyt do końca wsadzi to też śrubka nie chce się dokręcić...) pokombinuj - musi się dać.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#13

Post autor: przemko77 »

Zaraz ale podziałka ze skalą jest opisana 0-2 ,jeżeli bym np.przesunął do 2 to co się wtedy stanie ?
Wyciąłem wkładkę żeby łatwiej było wymienić igłę, ale nawet jak wsuwam oryginalną igłę w obudowę P30 to idzie gładko jak po maśle ,a ten zamiennik z takim lekkim oporem .Nie za bardzo się znam na gramofonach ,całe życie korzystałem ze źródeł cyfrowych ,być może masz rację wkładka nie siedzi jak potrzeba i są problemy
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

wkładka do SL BD20 D

#14

Post autor: restimek »

Ja miałem model SL BD20 - nie wiem czym się różni od modelu z literką D który ty masz ale google pokazuje mi że tak samo jak u mnie jest tylko narysowana podzialka i informacja ze jest ustaiowny AS na 1,25 i to wszystko... nie wiem za bardz co ty tam chcesz przesuwać?

Radziłbym ci dokkładnei sprawdzic czy dobrze zamontowałes wkładkę i postarać się wkecić tę srubke
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
przemko77
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:38

wkładka do SL BD20 D

#15

Post autor: przemko77 »

Jeszcze jedno ,np. Wojtek wskazał mi wkładkę Shure czy da się ją przykręcić śrubka ,w Twoim przypadku czyli Ortofona OMP 10 dało się wkręcić śrubkę .Widziałem zdjęcia wkładki Audio Technica 3482 tam też obudowa jest gładka bez otworu
ODPOWIEDZ