Jaka wkładka do Project Debut III ?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
rajaz
Posty: 351
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:01
Lokalizacja: Szpęgawa k. Tczewa

Re: Jaka wkładka do Project Debut III ?

#16

Post autor: rajaz »

Kocewicz pisze:
rajaz pisze:tzn. chodzi o to, że po sztucznej zmianie wagi przeciwwagi skala pozostaje użyteczna
Chodzi też raczej o pozostawienie tego środka masy ramienia.
Ogólnie rzecz biorąc o zrównoważenie dwóch momentów :)
Technics SL-3310+Shure M97xE+Cambridge CP2+Denon PMA720AE+Pylon Pearl 25
Take me to the fantastic place...
Awatar użytkownika
33RPM
Posty: 74
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:41

Jaka wkładka do Project Debut III ?

#17

Post autor: 33RPM »

Generalnie w przypadku sensownej wkładki do Debuta są dwie drogi jak widać - można sobie jakoś radzić chałupniczo ;) lub zaopatrzyć się w dodatkową przeciwwagę. W przypadku OM5 spokojnie można znaleźć lepszą wkładkę i nawet nic nie wymieniać czy kombinować bo jej masa złapie się w zakresie. Pro-Ject faktycznie życia nie ułatwia, pokrywa do debuta jest, mogę im wybaczyć speedboxa ale ramię spokojnie dałoby się minimalnie przeprojektować i przeciwwaga działałaby w szerszym zakresie. Na moje oko - wystarczyłoby dać ciut dłuższą rurkę po której porusza się przeciwwaga. Swoją drogą ciekawe czy Pro-Ject jest w stanie jakkolwiek sensownie uzasadnić taki podział mas.

Ale ale - dziś przypadkiem na thevintageknob.org trafiłem na opis Technicsa 1200 i dowiedziałem się, że "(...) Three optional SH-1200W-S counterweights were available (...)" - więc to nie jest taki znowu Pro-Jectowy patent. Rozumiem, że tam był pewnie inny zakres albo służyły tylko do jakichś szczególnych zastosowań i pewnie podział między wagami był mniej upierdliwy ale cóż ...

Znalazłem takie cudo: http://www.hifido.co.jp/KWTechnics/G1/E ... -57287-00/. Już za jakieś 300PLN jest komplet, super okazja ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka do Project Debut III ?

#18

Post autor: Wojtek »

33RPM pisze:Ale ale - dziś przypadkiem na thevintageknob.org trafiłem na opis Technicsa 1200 i dowiedziałem się, że "(...) Three optional SH-1200W-S counterweights were available (...)" - więc to nie jest taki znowu Pro-Jectowy patent. Rozumiem, że tam był pewnie inny zakres albo służyły tylko do jakichś szczególnych zastosowań i pewnie podział między wagami był mniej upierdliwy ale cóż ...
No właśnie w tym wypadku to nie jest to samo co u PJ :) Zresztą, to nie są całe przeciwwagi tylko "subweights", czyli dodatkowe obciążenie wkręcane z tyłu przeciwwagi. Faktycznie do zadań specjalnych. Ważyły odpowiednio 16, 19 i 25.5g.
Jak oryginalnie kupowałeś Technicsa to w pudełku obok przeciwwagi był też taki dodatkowy ciężarek 10g.

Po co komu to? Jak chcemy sobie zawiesić kombinację typu ciężki headshell (np. jakiś Sumiko) + ciężka wkładka (np. Ortofon SPU) to z pewnością przyda się dociążenie tyłu :)
33RPM pisze:Już za jakieś 300PLN jest komplet, super okazja ;)
Cena nie powinna dziwić, bo od lat już tego nie robią, a popyt jest (nawet wśród kolekcjonerów).

A tak na serio to można sobie to samo zapewnić sposobami DIY ;) Z pewnością wyjdzie taniej przy takiej samej skuteczności.
33RPM pisze:Generalnie w przypadku sensownej wkładki do Debuta są dwie drogi jak widać
Dorzucę trzecią drogę: zmienić gramofon :D (żart)


To co, już zdecydowani na jakieś konkrety?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ