Wkładka do Adama .

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Prozak
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2012, 19:21

Wkładka do Adama .

#1

Post autor: Prozak »

Witam wszystkich forumowiczów . Posiadam gramofon Unitra Adam 420 , wiem , że szał to nie jest , mimo to chciałbym się dowiedzieć jaką najlepszą wkładkę mogę w nim zamontować (mam Mf) . Wiem , że często poleca się AT 95 a czy jest jakaś wkładka z igłą eliptyczną pasująca do niego , czy Grado Pretige Black będzie pasować ? Napięcie wyjściowe chyba w normie ale czy nie jest za wysoka ? Jeszcze jedno pytanie , mam małą szczoteczkę nakładaną na końcówkę igły , czy stosować ją cały czas podczas odtwarzania , czy może nie stosować wcale tego typu wynalazków ?

Która z tych ?
1. AT 95
2. Ortofon OM 10 E
3. Grado Prestige Black
4. Shure M447
5. AT 120 (już drogo)

Jeszcze jedno na koniec , sprzedawca WAMAT ma np. AT 95 za ok. 120 zł u innych ten typ chodzi po 140-150 czy to oryginały ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Adama .

#2

Post autor: Wojtek »

Zamiast wydawać na AT-120 chyba lepiej by było już kupić inny gramofon :)
Prozak pisze:Jeszcze jedno pytanie , mam małą szczoteczkę nakładaną na końcówkę igły , czy stosować ją cały czas podczas odtwarzania , czy może nie stosować wcale tego typu wynalazków ?
Zależy co to jest i jak to jest mocowane, ale generalnie jest to bardziej wodotrysk niż coś faktycznie przydatnego.
Prozak pisze:Która z tych ?
A czego tak w ogóle słuchasz i czy masz jakieś oczekiwania co do brzmienia?
Prozak pisze:Jeszcze jedno na koniec , sprzedawca WAMAT ma np. AT 95 za ok. 120 zł u innych ten typ chodzi po 140-150 czy to oryginały ?
Tak.
Chyba nie ma czegoś takiego jak "nieoryginalna wkładka" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Wkładka do Adama .

#3

Post autor: Analogowe ucho »

Która z tych ?
1. AT 95
2. Ortofon OM 10 E
3. Grado Prestige Black
4. Shure M447
5. AT 120 (już drogo)
Żadna, wszystko to jeden czort. Wszystkie będą grały jednakowo blado. Radochy ze słuchania będzie niewiele.

Jak gramofon sprawny, to kup sobie AT440Mla, dużo droższa, ale dopiero od tego poziomu zaczyna się zabawa.
Pamiętaj gramofon sam z siebie nie gra, to tylko, mechanika, napęd. - Oczywiście, im lepsza, tym lepsze prowadzenie wkładki w rowku płyty, co przekłada się na jakość
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 21:00 przez Analogowe ucho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do Adama .

#4

Post autor: Winters »

Analogowe ucho pisze:Jak gramofon sprawny, to kup sobie AT440Mla, dużo droższa, ale dopiero od tego poziomu zaczyna się zabawa.
Pamiętaj gramofon sam z siebie nie gra, to tylko, mechanika, napęd.
Pamiętaj, że prawie wszystko, co Analogowe ucho wypisuje o sprzęcie to bzdura.
To już było wieloktrotnie poruszane, a ten człowiek w kółko sieje gusła i zabobony :)
DIOMEDES KATO
Prozak
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2012, 19:21

Wkładka do Adama .

#5

Post autor: Prozak »

Słucham Pinków Flojdów , SSB , Niemena , K.Rogers , czasem jakaś m. klasyczna , Tangerine Dream , chcę sobie uzbierać dyskografię Kraftwerk na winylu , więc elektroniki sporo .

Wzmacniacz to WS 503 , niedługo sobie sprawię Tonsile Maestro II 60 , więc jak widać trafił się wam kolejny oszołom nawalający na polskich paździerzach :D

Opcja wymiany gramofonu nie mieści się w moim ciasnym łbie ;)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 20:50 przez Prozak, łącznie zmieniany 3 razy.
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Wkładka do Adama .

#6

Post autor: Analogowe ucho »

ten człowiek w kółko sieje gusła i zabobony :)
:lol: :lol: :lol: :lol:
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Wkładka do Adama .

#7

Post autor: Analogowe ucho »

Prozak pisze:Słucham Pinków Flojdów , SSB , Niemena , K.Rogers , czasem jakaś m. klasyczna , Tangerine Dream , chcę sobie uzbierać dyskografię Kraftwerk na winylu , więc elektroniki sporo . Wzmacniacz to WS 503 , niedługo sobie sprawię Tonsile Maestro II 60 , więc jak widać trafił się wam kolejny oszołom nawalający na polskich paździerzach :D
Bardzo ładny wzmak. :D

Nie kupuj tanich, a polecanych ci wkładek. Wszystkie one, i te za 100 i te za 200 złotych, grają marnie. Gdybym ich nie miał, to bym nie pisał, że tak grają.
Wierz mi, poczekaj dwa miesiące, zaoszczędź, i kup dobrą wkładkę.
Te Grado Prestige Black, to jeszcze w szafie mam. Kosztowała coś około 250 złotych. Używam jej, czasem, do czyszczenia winyli, jako rylec do wydłubywania brudów z rowków. :lol:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 20:56 przez Analogowe ucho, łącznie zmieniany 1 raz.
Prozak
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2012, 19:21

Wkładka do Adama .

#8

Post autor: Prozak »

A tak w ogóle z innej beczki czy istnieją winylowe nagrania klasyki na organach kościelnych ?
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Wkładka do Adama .

#9

Post autor: Analogowe ucho »

Prozak pisze:A tak w ogóle z innej beczki czy istnieją winylowe nagrania klasyki na organach kościelnych ?
Nie wiem, nie moja bajka, kiedyś miałem w zamiarze posłuchać polskich, i z demoludów, winyli z nagraniami na takich organach właśnie.
Stoi tego w bibliotece, kilka kop, albo lepiej. Ale nie bardzo wiedziałem od czego zacząć, więc odłożyłem to na później.
Prozak
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2012, 19:21

Re: Wkładka do Adama .

#10

Post autor: Prozak »

Analogowe ucho pisze:
Bardzo ładny wzmak. :D
Skoro nie polecasz byle czego , tylko od razu średnie-wyższe wkładki , to określenie ''ładny'' w przypadku mojego wzmaka musi być sarkazmem , ale ok ja się nie obrażę ;)
Poczekam , może ktoś doradzi w temacie z początku postu .
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Wkładka do Adama .

#11

Post autor: Robert007Lenert »

Prozak pisze:Słucham Pinków Flojdów , SSB , Niemena , K.Rogers , czasem jakaś m. klasyczna , Tangerine Dream , chcę sobie uzbierać dyskografię Kraftwerk na winylu , więc elektroniki sporo .

Wzmacniacz to WS 503 , niedługo sobie sprawię Tonsile Maestro II 60 , więc jak widać trafił się wam kolejny oszołom nawalający na polskich paździerzach :D

Opcja wymiany gramofonu nie mieści się w moim ciasnym łbie ;)
Ja radze kupic Shure 44. Sadze, ze sie nie rozczarujesz. Co do Adama, to na naszym forum nie lubi sie/ z kilkoma wyjatkami chocby takimi jak ja/ made in Poland :) W mojej opinii niezly gramofon choc w pewnych kregach mocno przereklamowany. Shure 44 to dla mnie pewien wzorzec wkladek sredniej klasy. Ta wkladka bdb brzmi w zestawieniu z dowolnymi klockami /wzmacniacz, glosniki/ tez tzw klasy sredniej. A nie czarujmy sie, malo kto ma wybitne kolumny i monoblocki ktore je napedzaja.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Wkładka do Adama .

#12

Post autor: Winters »

Kolejny głos na Shure M44, ale weź wersję M44G, a nie M44-7.

Będzie dobra, ale niekoniecznie do klasyki.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, 21:18 przez Winters, łącznie zmieniany 1 raz.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wkładka do Adama .

#13

Post autor: Wojtek »

Skoro muzyka klasyczna to tylko "czasem" to ustrzel sobie tą Shure M44G i będzie OK.
Ewentualnie dokup sobie potem jeszcze AT-95E "w zanadrzu" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Prozak
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2012, 19:21

Wkładka do Adama .

#14

Post autor: Prozak »

Ok , wobec tego wezmę Shure M44G , dziękuję za pomoc .
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Wkładka do Adama .

#15

Post autor: Analogowe ucho »

Skoro nie polecasz byle czego , tylko od razu średnie-wyższe wkładki , to określenie ''ładny'' w przypadku mojego wzmaka musi być sarkazmem , ale ok ja się nie obrażę ;)
To dobry wzmak, nie tylko ładny.
ODPOWIEDZ