wkładka/igła do duala 604

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#91

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:wracając do tematu poluję na ebayu na wkładkę shura m75 typ D
W sumie to obojętnie jaki Shure M75 i rodzina będą OK, nie musi być koniecznie wersja "dualowska" :)
O ile Twój półkoszyk umożliwia mocowanie 1/2'', bo jeśli nie to... gorzej ;)
Stelma pisze:Pytanko jescze mam: czy każdy headshell dualowy (mam na myśli np TK 120, TK 182)podejdzie do zamontowania w moim D 604 - ja mam TK 231?
Z grubsza, tak. Pominąć należy starsze headshelle, np. do Duali serii 10xx, itp.
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=530
Robert007Lenert pisze:A moja opinia jest taka. Nie da sie z plyty /i nie jest wazne CD czy LP/ wyciagac w nieskonczonosc...bo w pewnym momencie tam juz nie ma wiecej muzyki.
Ale... że o co chodzi? :D
Damianus pisze:Natomiast Winters miał rację. Przesunięcie całej wkładki w headshell-u plus ponadnormatywne dociążenie (3g wg. skali na ramieniu) jej zmniejszyło syczenie drastycznie :D
Czy Ty tą wkładkę w ogóle mocujesz w oparciu o jakiś wzorzec/szablon i czy wyważyłeś ramię czy tylko mi się zdaje, że zostało to jakoś pominięte?
Robert007Lenert pisze:No chyba, ze masz faktycznie calkiem rokalibrowany nacisk w tym Dualu.
Tego się właśnie obawiam :)
Damianus pisze:Taka przyszła ze sklepu
A gdzie kupiłeś? :)
Damianus pisze:A czy ktoś z forumowiczów orientuje się czy taka wkładka ma jakieś oryginalne opakowanie?
W wersji sklepowo-półkowej, ma.
Damianus pisze:Moja przyszła zapakowana w woreczek strunowy z wydrukowaną karteczką z danymi + zabezpieczenie na czas wysyłki (stanowczo nie pochodzące od producenta a od sprzedawcy).
Czyli sklep handluje wkładkami kupionymi hurtowo. Nic złego, ale pozwala pośrednikowi nieco zaoszczędzić, bo dostaje produkt taniej niż w przypadku wersji "sklepowej" z dodatkami typu ładne opakowanie, itd.
Robert007Lenert pisze:Kiedys juz bylo na forum...ze przyszla od J... i byla krzywa...
Możesz przypomnieć ten przypadek?

Zawsze może się zdarzyć feler produkcyjny ;) Nie ma co się zrażać.
vinylpiotrek pisze:Po prostu nie umiesz założyć igły, ona jest źle zamontowana do wkładki.
Kupił całą wkładkę z igłą, więc nawet nie musiał jej zakładać czy też wyjmować z body ;)
Damianus pisze:Sprzedawca obiecał wysłać jutro nową igłę. Jak do mnie dotrze zapewne wtedy wyjdzie na jaw, że nie potrafię tego zmontować ;)
Daj znać ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

wkładka/igła do duala 604

#92

Post autor: Damianus »

Wymiana igły okazała się banalnie prosta.
Mocowanie wkładki odbywa się w oparciu o ten szablon:
http://www.enjoythemusic.com/protractor6r.pdf

Igła była zakupiona w djshop.pl, nie chciałem pisać od razu by nie robić antyreklamy przedwcześnie. Teraz jednak z czystym sumieniem mogę napisać, gdzie dokonałem zakupu. Nową igłę dostarczył kurier następnego dnia po obietnicy wysyłki. Ta już wyglądała jak najbardziej w porządku. Jako ciekawostkę dodam, że sprzedawca nie zażądał zwrotu starej igły nawet celem oględzin, wystarczyło mu zdjęcie przesłane mailem.
Wojtek pisze:Robert007Lenert pisze:No chyba, ze masz faktycznie calkiem rokalibrowany nacisk w tym Dualu.
Tego się właśnie obawiam
Da się to zweryfikować bez specjalnej wagi?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#93

Post autor: Wojtek »

Damianus pisze:Mocowanie wkładki odbywa się w oparciu o ten szablon:
Dlaczego ten, nieokreślony? Dodatkowo, chyba coś jest nie tak z tym linkiem, przynajmniej w tej chwili.
Zerknij tutaj, pierwszy z brzegu (Baerwald) powinien wystarczyć dla Twojego Duala: http://www.vinylengine.com/cartridge-al ... tors.shtml
Damianus pisze:Igła była zakupiona w djshop.pl, nie chciałem pisać od razu by nie robić antyreklamy przedwcześnie. Teraz jednak z czystym sumieniem mogę napisać, gdzie dokonałem zakupu. Nową igłę dostarczył kurier następnego dnia po obietnicy wysyłki. Ta już wyglądała jak najbardziej w porządku. Jako ciekawostkę dodam, że sprzedawca nie zażądał zwrotu starej igły nawet celem oględzin, wystarczyło mu zdjęcie przesłane mailem.
To dobrze o nich świadczy, fajnie.
Damianus pisze:Da się to zweryfikować bez specjalnej wagi?
Po prostu wyważ ramię. Jak przy 0g ramię ładnie lewituje i trzyma płaszczyznę to raczej nie masz co podejrzewać, że skala ramienia kłamie.
Ramię wyważamy przy każdej ingerencji w wkładkę/headshell (może poza czyszczeniem igły ;) ).

Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić albo masz jakieś wątpliwości to powiedz, wyjaśnimy.
Wskazówki znajdziesz w instrukcji obsługi swojego gramofonu albo w tym wątku: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=152
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

wkładka/igła do duala 604

#94

Post autor: Damianus »

Ustawienie wkładki pokrywa się z szablonem z VE.
Ramię wyważone i lewituje jak należy, obawiałem się właśnie o to, że skala może przekłamywać.
Gramofon stoi w prawdzie na wypoziomowanym meblu ale dodatkowo zamówiłem poziomicę żeby zweryfikować czy na pewno talerz trzyma poziom.
Na zakończenie tego tematu radosna nowina...
Weekendowy wypad do miasta zaowocował nowymi płytami. I tutaj jest pogrzebany przysłowiowy pies.
Grają pięknie na Alphie. Jakość dźwięku z całą pewnością nie ustępuje jakości muzyki odtwarzanej z CD czy PC. Ustąpiły wszelkie syczenia. Niestety wszystkie posiadane dotychczas przeze mnie winyle były wcześniej używane przez inne osoby i pomimo, na pierwszy rzut oka, idealnej kondycji nie nadają się już do komfortowego odtwarzania.
Kiedy osłucham się na dobre z wkładką Ortofona zamontuję z powrotem DMS 240 (podejrzewam, że i na niej da się słuchać ponieważ charakter zniekształceń był identyczny na obydwu wkładkach) i spróbuję wyłapać różnice między nimi.
Dziękuje wszystkim, którzy zabrali głos w dyskusji by pomóc mi rozwiązać ten problem. Sam niestety zawaliłem sprawę i nie przywiązałem należytej uwagi to podstawowej kwestii jaką jest jakość płyt.
Koniec końców, stało się tak, jak doradza Robert007Lenert, jest dodatkowa igła w zapasie, a nawet cała wkładka :)
Teraz pora rozejrzeć się za drugim headshell-em by móc sprawnie korzystać z mnogości tych wkładek ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#95

Post autor: Wojtek »

Damianus pisze:Kiedy osłucham się na dobre z wkładką Ortofona zamontuję z powrotem DMS 240 (podejrzewam, że i na niej da się słuchać ponieważ charakter zniekształceń był identyczny na obydwu wkładkach) i spróbuję wyłapać różnice między nimi.
Jestem ciekaw Twojego porównania.
Damianus pisze:Teraz pora rozejrzeć się za drugim headshell-em by móc sprawnie korzystać z mnogości tych wkładek ;)
Szukaj TK 14/24 albo jakiekolwiek podobne TK trzycyfrowe bez wkładki.
Może Robert będzie miał coś w swoim "worku części": http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=2010#p25252
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

wkładka/igła do duala 604

#96

Post autor: Stelma »

zakopał się temat

wkładkę zakupiłem na ebay-u wraz z igłą nn i koszykiem wyszło 18,5 euro z przesyłką , na alledrogo poszła taka wkładka za 93pln nawet

zaoszczędziłem :D

koszyk pasuje jak ulał ,

wkładkę chciałem w typie "D", nie muszę się bawić w ustawianie overhangingu :P

brzmi to fajnie :) na mojej igle z JICO, i jakoś przyjemniej niż na pionku PL - 112D

mam 3 pytania off topowe dot. Duala z tematu:

1. zmieniałem kable sygnałowe z dina na RCA, dodałem też dodatkowy kabel masy w miejscu przewidzianym przez manuala,... ten kabel masy nic nie daje, czy jest podpięty pod wzmaka, czy też nie to i tak gra czysto, bez zniekształceń buczenia itd. nie martwi mnie to ale o co chodzi?

2. prośba o łopatologiczne wytłumaczenie mi: zasady działania mechanizmu regulacji nacisku igły.(tak z ciekawości)

3. odkryłem niestety jedną bolączkę tego gramofonu (konkretnie mojego egzemplarza) obroty 45 są za wolne :( ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii? pitch działa ale i tak max w + jest za wolno ;(
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#97

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:zakopał się temat
A tak naprawdę w między czasie doszli kolejni użytkownicy Dual 604 szukający wkładki :D
Stelma pisze:mam 3 pytania off topowe dot. Duala z tematu:

1. zmieniałem kable sygnałowe z dina na RCA, dodałem też dodatkowy kabel masy w miejscu przewidzianym przez manuala,... ten kabel masy nic nie daje, czy jest podpięty pod wzmaka, czy też nie to i tak gra czysto, bez zniekształceń buczenia itd. nie martwi mnie to ale o co chodzi?

2. prośba o łopatologiczne wytłumaczenie mi: zasady działania mechanizmu regulacji nacisku igły.(tak z ciekawości)

3. odkryłem niestety jedną bolączkę tego gramofonu (konkretnie mojego egzemplarza) obroty 45 są za wolne :( ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii? pitch działa ale i tak max w + jest za wolno ;(
Zamiast robić tego typu off-top radzę jednak założyć nowy wątek o Dual 604 ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

wkładka/igła do duala 604

#98

Post autor: Stelma »

a wracając do wkładek igieł itd - ta DMS 240 to jakaś AT , a czego mogę się po niej spodziewać brzmieniowo?

mam AT-95E nie lubię jej - grana może 5h i starczy, mam też AT12 z igłą sferyczną i ta już bardziej brzmieniowo spełnia moje oczekiwania(cieplejsza).

chciałbym dorwać jakąś sensowną igłe do tej wkładki dualowej. oryginał lub dobry zamiennik - ten z JICO jest mi za drogi, coś sensownego w lepszej cenie

znacie?

jak na ten czas maxa ma u mnie Sczur M75 z igłą JICO.

mam też stantona 500 pytanie czy warto mu fundowac jakąś igłe (nie mam żadnej) czy zapomnieć o tej wkładce ?
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

wkładka/igła do duala 604

#99

Post autor: eenneell »

Stelma pisze:chciałbym dorwać jakąś sensowną igłe do tej wkładki dualowej. oryginał lub dobry zamiennik - ten z JICO jest mi za drogi, coś sensownego w lepszej cenie

znacie?
Zaryzykuj z igłą z Wamatu...
Ale Szczura to, to nie doścignie, co najwyżej może się nieco zlbiży...
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#100

Post autor: Robert007Lenert »

Stanton 500 bdb wkladka pod sredni nacisk okolo 2 G. Brzmieniowo podobna do Shure 44...zagra delikatnie ostrzej od Shure 75, ale lagodniej niz AT . Dual 240 nie slyszalem. Natomiast mam Dual 210.... brzmi podobnie do Shure 75, tez miekko i lagodnie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#101

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:ta DMS 240 to jakaś AT , a czego mogę się po niej spodziewać brzmieniowo?
AT ją zrobiło na zlecenie Duala, tak więc ciężko tu do czegoś konkretnego z rodziny AT przyrównać.
Nie sądzę by była lepsza od np. AT-12 z eliptykiem, ale to już musisz na własne uszy ocenić.
Stelma pisze:mam też stantona 500 pytanie czy warto mu fundowac jakąś igłe (nie mam żadnej) czy zapomnieć o tej wkładce ?
Myślę że warto. Mamy na forum paru posiadaczy/fanów tej wkładki :) To była swojego czasu konkurencja dla Shure M44.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

wkładka/igła do duala 604

#102

Post autor: Stelma »

więc na początek pójdę w inwestycje igłowe do duala, wejdę w produkt od wamata, a do stantona poczytam w osobnym wątku , bo jest takowy i coś tam chyba znajdę ,( choć tak na szybko - to jeżeli dobrze rozumuję, jest to wkładka raczej djotowska niz HI-FI ? :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

wkładka/igła do duala 604

#103

Post autor: valv »

Stelma pisze:więc na początek pójdę w inwestycje igłowe do duala, wejdę w produkt od wamata

Witaj,
słuszna decyzja, bo uważam, że za 59zł można zaryzykować.
Ja tak zrobiłem w sumie z ciekawości i zamieniłem zamontowaną w mojej wkładce Shure M 75-6S igłę sferyczną N75-6 na nową, ale eliptyczną N75-ED właśnie z Wamatu, czego nie żałuję
Od razu dało się zauważyć wyraźną poprawę brzmienia w całym zakresie i na prawdę jestem pod wrażaniem dźwięku wynikającym ze zmiany igły. Mogę się tylko domyślać jak dużą poprawę przyniosłaby zamiana na igłę eliptyczną od Jico, gdzie o SAS już nie wspomnę.
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#104

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:choć tak na szybko - to jeżeli dobrze rozumuję, jest to wkładka raczej djotowska niz HI-FI ? :)
Nie. Podobnie jak Shure M44, ma korzenie sprzed ery skreczowania ;) Dzisiaj (tj. ów Shure) jest ten Stanton tak prezentowany, by lepiej wpasować się pod rynek ;)
Poczytaj dyskusję to będziesz wiedział.

valv:
Możecie sobie pogadać albo wymienić się próbkami nagrań, skoro macie ten sam gramofon i wkłądkę, ale różne zamienniki igieł ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

wkładka/igła do duala 604

#105

Post autor: Stelma »

Dzięki za wyjaśnienia ad stantona i shura m44.

a co do zamienników wamata jaka jest różnica między tymi igłami:

http://allegro.pl/igla-gramofonowa-dual ... 06919.html

http://allegro.pl/igla-gramofonowa-dual ... 41624.html

chyba tylko cena i nazwa sprzedającego??? :? :shock: :o ;)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
ODPOWIEDZ