wkładka/igła do duala 604

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Dual 604 - wrażenia i serwis

#16

Post autor: Robert007Lenert »

Damianus pisze:Przesłuchałem właśnie jedną z płyt, gdzie dokucza mi to syczenie ale w wydaniu na CD. Jest to samo, w minimalnie mniejszej skali, ściągnięty z internetu rip z LP bardzo dobrej jakości, podobnie. By wyeliminować winę wzmacniacza/pre i kolumn podłączałem słuchawki prosto do CD lub komputera, nic to nie zmienia. Chyba po prostu tak zrealizowane nagranie.
W przyszłym tygodniu mają do mnie dotrzeć nowe płyty oraz sprzęt czyszczący do winyli. Być może płyty, które mam mimo, że wyglądają dobrze są już zużyte a ja szukam przyczyny nie tam, gdzie trzeba.
Jest sens inwestować w nową wkładkę skoro obecna igła to lipa, czy lepiej poszukać samej igły dobrej jakości?
Moim zdaniem nalezy miec kilka igiel do jednej wkladki. Nigdy tak naprawde nie wiadomo kiedy igle cos sie stanie. Ponadto moim zdaniem zamienniki Stylus Japan nie ustepuja np oryginalnym Shure 44 , Shure 75, Dual DN 221. Nieco gorsze /ale bez tragedii/ sa zamienniki ze Szwajcarii/ Pisze to na podstawie porownania /posiadam zarowno nowe oryginaly jak i w/w zamienniki/ To nadmierne "syyyyy" to zazwyczaj zgrana , badz brudna plyta , zgrana badz brudna igla. Pojawia sie to najczesciej przy dluzszych wybrzmieniach wokalu altowego, badz instrumentow smyczkowych tez w zakresie altu. Solidne mycie zwykle pomaga... a jesli nie, to czytaj wyzej.
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

Dual 604 - wrażenia i serwis

#17

Post autor: Damianus »

@Robert007Lenert:
Z pewnością masz rację, że warto mieć kilka igieł na zapas a nawet różne wkładki do różnych gatunków muzyki...
Prawda jest jednak taka, że gramofon u mnie jest uruchamiany sporadycznie a i płytoteka dopiero w fazie rozwoju. W takim przypadku nie ma sensu chyba czynić takich inwestycji. Chcę po prostu poświęcić mu teraz trochę uwagi, żeby grał jak należy kiedy przyjdzie ochota na słuchanie czarnych płyt.

@Wojtek:
Czyli źle rozumiałem z tą M97xE... To następca serii V15. Słabszy następca, aczkolwiek może jednak warty 339zł + koszt wysyłki. Zdaję sobie sprawę, że zamontowanie Shure M75 dałoby najlepszy efekt w ramach pieniędzy, które jestem gotowy na ten cel poświęcić, ale dużym plusem jest dla mnie kupno gotowej wkładki razem z igłą w kraju. Jeśli był by to zestaw nowy, jest to kolejny spory atut.
Wojtek pisze:Jak szukasz alternatyw z "nówek" to możesz też zainteresować się Ortofonami 5x0.
Chyba właśnie ku takiem wyjściu będę się skłaniał.
Teraz już nawet jako następca 510 MkII (jeśli znów czegoś nie pomieszałem) byłaby to Ortofon Alpha (249zł + koszt wysyłki). Ewentualnie, również z Ortofona w zasięgu jest 2M Red (329zł + wysyłka). No i wspomniana wcześniej AT120E za ok. 400zł...
Żeby już nie zaśmiecać wątku kolejnymi pytaniami prosiłbym o opinie nt. tych wkładek jeśli ktoś z forumowiczów miał z nimi do czynienia.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Dual 604 - wrażenia i serwis

#18

Post autor: eenneell »

Jeżeli tak;
Damianus pisze:Prawda jest jednak taka, że gramofon u mnie jest uruchamiany sporadycznie a i płytoteka dopiero w fazie rozwoju. W takim przypadku nie ma sensu chyba czynić takich inwestycji
to tak:
Wojtek pisze:Dostać w Europie tanio używaną M75/M91 to żaden problem. Za zaoszczędzoną resztę kupisz nową igłę.
;)
pzdr
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

Dual 604 - wrażenia i serwis

#19

Post autor: Damianus »

Ale jeśli tak:
Wojtek pisze:Dostać w Europie tanio używaną M75/M91 to żaden problem. Za zaoszczędzoną resztę kupisz nową igłę.
To nie tak:
Damianus pisze:dużym plusem jest dla mnie kupno gotowej wkładki razem z igłą w kraju. Jeśli był by to zestaw nowy, jest to kolejny spory atut.
I tak:
Wojtek pisze:Jak szukasz alternatyw z "nówek" to możesz też zainteresować się Ortofonami 5x0.
Damianus pisze:Chyba właśnie ku takiem wyjściu będę się skłaniał.
;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Dual 604 - wrażenia i serwis

#20

Post autor: eenneell »

Jeżeli tak:
Damianus pisze:Ale jeśli tak:
Wojtek pisze:Dostać w Europie tanio używaną M75/M91 to żaden problem. Za zaoszczędzoną resztę kupisz nową igłę.
To nie tak:
Damianus pisze:dużym plusem jest dla mnie kupno gotowej wkładki razem z igłą w kraju. Jeśli był by to zestaw nowy, jest to kolejny spory atut.
I tak:
Wojtek pisze:Jak szukasz alternatyw z "nówek" to możesz też zainteresować się Ortofonami 5x0.
Damianus pisze:Chyba właśnie ku takiem wyjściu będę się skłaniał.
;)
To będzie raczej ok ;)
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

Dual 604 - wrażenia i serwis

#21

Post autor: Damianus »

Czyli w końcu jak? ;)
Tak już całkiem na poważnie to skupiłbym się jednak na tych "nówkach" dostępnych w Polsce
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 604 - wrażenia i serwis

#22

Post autor: Wojtek »

Dyskusja "wyciągnięta" z innego wątku, bo zamiast o samym gramofonie Dual 604 to piszemy o samych wkładkach...
Damianus pisze:Czyli źle rozumiałem z tą M97xE... To następca serii V15. Słabszy następca
Gadka z "następcą" to zabieg marketingowy. Wszak trudno nazwać by np. następcą sportowego Forda GT-40 był np. Ford Fiesta...
W rzeczywistości M97 to starszy projekt, może nie aż tak stary jak również dostępna "wskrzeszona" M44, ale jednak.
Trzeba to "następstwo" rozumieć w taki sposób, że to jedyna "audiofilska" wkładka jaką Shure zostawił do kontynuowanej produkcji, po wycofaniu serii V15.
Damianus pisze:ale dużym plusem jest dla mnie kupno gotowej wkładki razem z igłą w kraju. Jeśli był by to zestaw nowy, jest to kolejny spory atut.
Problem w tym, że te atuty nie są za bardzo uzasadnione. Używaną wkładkę kupisz razem z igłą raczej.
Chyba że masz jakąś inna barierę/kłopot przed ściąganiem rzeczy z zagranicy, to rozumiem.

M97xE oczywiście też zagra na tym Dualu.
Damianus pisze:Teraz już nawet jako następca 510 MkII (jeśli znów czegoś nie pomieszałem) byłaby to Ortofon Alpha (249zł + koszt wysyłki).
To nie tak. 510 mk2 i Alpha to jedna i ta sama wkładka.
Inna dzisiejsza nazwa na 510 mk2 to Vinyl Master (VM) White :D
Damianus pisze:Żeby już nie zaśmiecać wątku kolejnymi pytaniami prosiłbym o opinie nt. tych wkładek jeśli ktoś z forumowiczów miał z nimi do czynienia.
Jak już pisałem, i tak zrobił się już nieco śmietnik, stąd przenośka.
Damianus pisze:Tak już całkiem na poważnie to skupiłbym się jednak na tych "nówkach" dostępnych w Polsce
Taki już niestety jest problem z Polską, że rynek wkładek jest u nas dość ograniczony. Jest coraz lepiej, ale jednak...
Większość sprzedawców nawet nie ma na stanie oryginalnych igieł do wkładek, które oferują... odsyłając do dystrybutora/importera.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

wkładka/igła do duala 604

#23

Post autor: Damianus »

Dziękuje za przeniesienie, to faktycznie lepsze miejsce na tą rozmowę.
Masz również Wojtku rację, jest we mnie jakiś nieracjonalny opór co do ściągania rzeczy z zagranicy. Kupowałem już tak kilkukrotnie ale zawsze przedmioty nowe, w takim przypadku mój opór jest zdecydowanie mniejszy.
Skłonie się ku tej Alphie/510 MkII/VM White, chyba że któraś z pozostałych prezentuje lepszy stosunek ceny do jakości.
A prawdziwym następcą Forda GT-40 jest Ford GT i on chyba akurat zasługuje na to miano ;)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#24

Post autor: Robert007Lenert »

A moze kup nowy zamiennik do tego co masz? Jestes pewien ze Twojego slag nie trafil?
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

wkładka/igła do duala 604

#25

Post autor: Damianus »

Właściwie to niczego nie jestem pewien.
Igła pod lupą wydaje się być ok ale to zbyt małe powiększenie by stwierdzić to jednoznacznie.
Z całą pewnością nie przypomina jednak tej Pejota:
Obrazek
Dlatego właśnie nie mam przekonania do kupowania używanych urządzeń.
Co do reszty wkładki, nie mam zielonego pojęcia jak to zweryfikować, ale tam chyba rzadko coś ulega uszkodzeniu.
A może by Goldring Elektra...
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: wkładka/igła do duala 604

#26

Post autor: Analogowe ucho »

A może by Goldring Elektra..
Polecam tą wkładkę, w tym sklepie:
http://www.topwinyl.pl/audio-technica-4 ... -6680.html

Warta jest tych pieniędzy.

Poniżej możesz posłuchać jak gra, dla przykładu, w połączeniu z gramofonem za 60 złotych, plus wejście phono w wzmacniaczu Pioneer SA410, wiekowy wzmak z lat 80.

http://www30.zippyshare.com/v/69904521/file.html
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

wkładka/igła do duala 604

#27

Post autor: Damianus »

Takiej zdecydowanej odpowiedzi oczekiwałem.
A dlaczego nie w tym sklepie:
http://q21.pl/pl/audio-technica-at440mla.html ?
Mimo wszystko przekracza mój założony budżet :(
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: wkładka/igła do duala 604

#28

Post autor: Analogowe ucho »

Damianus pisze:Takiej zdecydowanej odpowiedzi oczekiwałem.
A dlaczego nie w tym sklepie:
http://q21.pl/pl/audio-technica-at440mla.html ?
Mimo wszystko przekracza mój założony budżet :(
Poleciłem ten w którym ja kupiłem, nie było problemów. Ale w tamtym jest tańsza więc bierz tam gdzie taniej.
Wspominasz wcześniej że zastanawiasz się nad AT120E, kosztuje około 400 złotych, a przepaść pomiędzy tymi wkładkami to głęboki rów, bardzo głęboki, a różnica w cenie tylko 150 złotych. WARTO dozbierać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka/igła do duala 604

#29

Post autor: Wojtek »

Damianus pisze:Dlatego właśnie nie mam przekonania do kupowania używanych urządzeń.
Co do reszty wkładki, nie mam zielonego pojęcia jak to zweryfikować, ale tam chyba rzadko coś ulega uszkodzeniu.
Właśnie wkładki z zasady się nie psują/niszczą, stąd zakup starszych wkładek nie jest głupim pomysłem, o ile ma się igły.
Damianus pisze:A może by Goldring Elektra...
Znowu za bardzo kombinujesz.
Analogowe ucho pisze:a przepaść pomiędzy tymi wkładkami to głęboki rów, bardzo głęboki, a różnica w cenie tylko 150 złotych. WARTO dozbierać.
Co za stek bzdur...

Przypomnę tylko, że w toku dyskusji odrzuciliśmy już opcje z AT i to z konkretnych powodów.
Dodatkowo, Analogowe ucho ma zamknięte oko, skoro nie dociera do niego koncepcja, że ktoś może mieć jakiś założony budżet.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Damianus
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2012, 19:02

wkładka/igła do duala 604

#30

Post autor: Damianus »

Pułap nie jest aż tak ściśle zamknięty, aczkolwiek AT440MLa przekracza początkowe założenia o 100%.
Najważniejszy jest stosunek cena/jakość biorąc pod uwagę wkładki dostępne w Polsce, ewentualnie nowe.
ODPOWIEDZ