Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#16

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Nie da się go po prostu przestawić na 45 obrotów i ręcznie przenieść ramię nad dużą płytę?
Nie da sie. Automatyka jest realizowana z uzyciem ogranicznikow/hamulcow elektromagnetycznych, ktore w zamysle sluza do wykluczenia upadku igly poza obreb plyty. Odpowiednio 7 dla singla i 12 dla LP. Wybor ogranicznika/hamulca realizowany jest przez wybor predkosci obrotowej. Po wyborze mozliwy jest ruch ramienia wylacznie w obrebie danej plyty. Pzerobic mozna przepinajac kable zasilajace zapadki elektromagnesow.
Winters pisze:Słaby punkt to ramię (i tu są najgorsze rozrzuty jakości)
To tyczy poznych Danieli. Wczesne maja perfekcyjne ramiona...montowane w Japonii.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#17

Post autor: Winters »

O tych ramionach japońskich w Danielu pierwszę słyszę i wątpie - takie ramię było tylko w pierwszej wersji G601 i wygląda ono inaczej niż wszystkie późniejsze ramiona polskich gramofonów, ale kto ich tak naprawdę wie?
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#18

Post autor: Robert007Lenert »

MICRO SEIKI robilo na zlecenie dla naszych. A wkladki i igly MF to licencja Tenorel /Holandia/ nie Shure.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#19

Post autor: Kocewicz »

Winters pisze:O tych ramionach japońskich w Danielu pierwszę słyszę i wątpie - takie ramię było tylko w pierwszej wersji G601 i wygląda ono inaczej niż wszystkie późniejsze ramiona polskich gramofonów, ale kto ich tak naprawdę wie?
Ja wiem, trochę się tym interesuję. Przez ostatnie pół roku użytkowałem G-601a (prod. 1976), z ramieniem już krajowym. Teraz zmieniłem na G-601 z przełomu 1974/75 i wielce prawdopodobne, że ramię jest faktycznie importowane. Poza kilkoma estetycznymi niuansami, jak inny krój cyfer na przeciwwadze czy metalowa "ósemka"(!), znaczniejszych różnic nie zauważyłem. No, siedzi tam M44MB, ale to raczej nie dzieło Micro Seiki :)
Tak czy inaczej, od zapoczątkowania produkcji Fonomastera po liftingu, czyli po 1976, ramiona prawie na pewno były wyrobem czysto łódzkim. Nie wykluczam możliwości spotkania bardzo wczesnego egzemplarza z ramieniem japońskim, ale raczej będzie to ułamek tego, co wyprodukowano potem. Wtedy też w głowicach pojawiają się pierwsze "oszczędnościowe" Tenorele, co może wiązać się ze schyłkiem gierkowskiego mitu o "drugiej Japonii" i początkiem oszczędności (jednak to już tylko moje indywidualne przypuszczenia, nie mam na to żadnych dowodów, poza zbieżnością dat).
Are you Shure?
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#20

Post autor: Crick »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc podpinam się do tego.
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem gramofonu Unitra Daniel z zamontowaną wkładka MF-100. Chciałbym wymienić wkładkę na coś lepszego. Czytają charakterystyki brzmienia różnych wkładek w oko wpadła mi Grado Prestige Black. Zastanawiam się jednak, czy brak regulacji VTA w moim gramofonie pozwoli mi zamontowanie Grado . Nie mogę nigdzie znaleźć jej wymiarów. Druga sprawa to brak ekranowania wkładki; nie wiem czy z Danielem nie stworzy to "buczącej maszyny". Czy ktoś montował tę wkładkę w Danielu ? Może doradzicie mi jakąś inną wkładkę do ok. 250zł (ew. trochę więcej) ?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#21

Post autor: vinylpiotrek »

Jeszcze napisz jaki masz wzmacniacz.
Obrazek
Crick
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:26

Fonica GS-461 i Daniel G-1100fs - wybór wkładki

#22

Post autor: Crick »

Mój wzmacniacz to Yamaha rx-300. Na razie nie planuję zmiany na inny. Mógłbym ewentualnie dokupić przedwzmacniacz, jeśli okaże się, ze ten w moim wzmacniaczu jest jakiś tragiczny.
ODPOWIEDZ