wkładka do Thorens TD-320

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: wkładka do Thorens TD-320

#16

Post autor: ahaja »

Jaka to wkładka?

Standardowe śruby mocujące są M2,5.
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#17

Post autor: pelzak »

Wkładka polecona przez Ciebie :) JT 555. ale problem nie jest we wkładce - tam faktycznie pasują śruby z zestawu - te standardowe - problem jest z zamocowaniem do główki ramienia - wkładkę przykręca się do dźwigienki do chwytania, wsuwanej w uchwyt główki - i w tej dźwigni są właśnie wywiercone otwory śr. 1,4 (~) obecnie wkładkę AT 95 mam przykręconą takimi cieniutkimi śrubkami ( wizualnie dużo cieńsze od tych standardowych) z tym że do JT 555 są za krótkie. Wymyśliłem połowicze rozwiązanie, tj. mogę zamocować wkładkę do główki pomijając dźwigienkę ( w miejsce w które się ją wsuwa mogę wsunąć 2 śrubki) jednakże ramię zostaje wtedy bez niej; ewent. - może rozwiercić w niej większe otwory ?? a może problem jest inny - może obecnie AT95 jest nie prawidłowo zamontowana ?? wrócę jutro do domu postaram się wstawić fotki , bo chyba trochę mętnie to opisałem ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wkładka do Thorens TD-320

#18

Post autor: Wojtek »

To prawda, że do Thorensów pasują nieco inne śrubki niż do innych headshelli. Nawet mam takie. Kiedyś jeszcze nie było za bardzo gdzie w sieci znaleźć takie śrubki (w PL), lokalnie nigdzie nie znalazłem więc zrobiłem tani import bodajże z Francji.
Tani, bo z wysyłką dałem jakieś 2 dyszki naszej waluty za zestaw cienkich śrubek, a gdzieniegdzie widzę "śrubki do Thorensa" za 15 dolków :D

Ja jednak nie mam Thorensa i nie wiedziałem wtedy, że są cieńsze więc w moim wypadku są nieco za cienkie... ale przynajmniej jakoś trzymają wkładkę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#19

Post autor: pelzak »

Nie mogę/nie potrafię wrzucić fotek :( , w każdym razie są tutaj :
http://www.fotosik.pl/u/pelzak11/album/1274886

widać sposób mocowania oraz różnicę w średnicy pomiędzy obecnie zamocowanymi a standardowymi śrubkami..
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: wkładka do Thorens TD-320

#20

Post autor: ahaja »

Cos jest nie tak. Od lat standardem dla śrubek jest m2,5.
Mógłbys mieć kłopoty z TP13 bo to wczesna produkcja kiedy to węgiel sięformował ;-) ...
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#21

Post autor: pelzak »

Tylko co "jest nie tak" ??
ma ktoś 320? - może powiedzieć jakie śruby trzymają Mu wkładkę? ewentualnie porównać ze zdjęciami ??
pozdrawiam
pelzak
Posty: 26
Rejestracja: 07 lip 2012, 19:11

wkładka do Thorens TD-320

#22

Post autor: pelzak »

zamontowana :) gra ( porównując do AT95) jakby pełniej - czuć "mięsko" ;) pzdr
ODPOWIEDZ