Headshell do wkładki Denon DL 301 mk2

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Headshell do wkładki Denon DL 301 mk2

#1

Post autor: wig »

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :eusa-violin:

Chciałbym dobrze wybrać kombinację wkładka Denon DL 301 MK2 - headshell ,
Gramofon Teac TN 5BB
Masy efektywnej producent nie publikuje, w jakims teście określono, że raczej jest to współczesny standard, czyli raczej waga lekko-średnia.
Parametry fabryczne z manuala :

Cartridge
Type . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . MM
Output voltage . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5.5 mV (1 kHz, 5 cm/s)
Tracking force . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1.8 g
Cartridge weight . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7.2 g
Included headshell weight 10 g (including screws, nuts and wires)

Tonearm
Tonearm type . . . . . . . . . . . . . . Static-balanced S-shaped tonearm
Effective tonearm length . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 223 mm
Suitable cartridge weight . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4.0–13 g
14–23 g(with the included headshell)
Overhang . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 mm
Tonearm height adjustment range . . . . . . . . . . . . . . . . . about 6 mm

igła od bagnetu : 52,8 mm

Aktualnie mam wkładkę MM Nagaoka MP-200, powieszona na headshellu Micro Seiki H202, razem waga headshella z wkładką i całą resztą wynosi 19,5 grama i gra bardzo dobrze.

Chcę zastosować wkładkę MC Denon DL 301 mk2. Sporo przeglądałem sugesti na forach i moim zdaniem taka kombinacja może być ok. Jednak Denon ma niższy zakres naciski igły : 1,4 grama z nieduża tolerancją 0,2 grama.
Pytanie zasadnicze - czy dla tej wkładki ważącej 6 gram także mogę wykorzystać headslell o wadze około 10 - 11 gram z kabelkami , śrubkami ? Nie będzie za ciężko ?
Potrzebny jest raczej długi headshell / od bagnetu do igły trzeba ustawić prawie 53 mm / Heady MS dobrze się nadają i wkładka nie wystaje do połowy poza krawędź czołową.Mam na oku MS h 303 o wadze 10,6 grama z kabelkami . Mozna brac pod uwagę ?
Dzięki za sugestie
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Headshell do wkładki Denon DL 301 mk2

#2

Post autor: Wojtek »

Będzie OK.
wig pisze:
01 sty 2024, 12:56
Mam na oku MS h 303
Jakby co to mam H202 na sprzedaż.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Re: Headshell do wkładki Denon DL 301 mk2

#3

Post autor: wig »

Dzięki Wojtku

pytanie o MS wysyłam na pw
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
ODPOWIEDZ