Dobór headshella do Denon dl-103r

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobór headshella do Denon dl-103r

#31

Post autor: Bacek »

Obydwaj te same gramofony macie? Skoro potrafisz u siebie ten overhang ustawić (14 za szpindlem) to czemu nie na docelowym gramofonie? To może być kompletnie inny punkt.

Jak już tak bardzo chcesz w domu to wydrukuj szablon z łukiem dla Denona i na nim ustaw. Ale z drugiej strony to też nie ma sensu bo ramię ma inną długość więc po przełożeniu inny łuk będzie śledzić. Także na Denonie to ustawiaj
Załączniki
Denon-DP57.pdf
(156.85 KiB) Pobrany 8 razy
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dobór headshella do Denon dl-103r

#32

Post autor: darkman »

Nie ma co filozofować na Nowy Rok, bowiem chodzi o prosty/podstawowy szlif generic wkładki broadcastingowej. W skrócie "tępy" aczkolwiek całkiem fajny zadaniowo.
Warunki brzegowe są takie:
- Grzesiek zabiera swoją wkładkę do kolegi na swoim headshellu,
- Chce ustawić overhang shell, a nie pivot spindle pod wartość dedykowaną dla gramofonu kolegi,
- Robi to pod wartość podaną dla ramienia Denona wg instrukcji, która jest prosta i lakoniczna do bólu - 52 mm i równległość headshell.
- Resztę można, ale nie trzeba, dopasować już na gramofonie kolegi.
- Proste? Proste!

Przykład z życia:
- niedawno dostaję od kolegi Denona 103 (tępy szlif bez R, inne napięcie, geometria "1H") na oryginalnym headshellu brandowym akurat do przesłuchania,
- overhang ustawiony pod ramię gramofonu kolegi,
- jakie ramię i gramofon nie wiem, ale kolega dawniej konstruował gramofony DIY na ramionach wysokiej klasy, a obecnie robi wzmaki i preampy - jest w tym dobry(!) nawet bardzo :)
Odpakowuję i co robię?
- oglądam, piękna, shell, pudełko, igła super stan,
- biere suwmiarkę i autojeb overhangu KT - made in "Kinky/Tomik"
- ustawiam 49 mm pod Sony PSX60, bo taki mam i ramię PUA-7,
- zakładam bez protactora i korekt, bo mam to w dupie, wszak to najzwyklejszy szlif, geometria w shellu solo wg mojej praktyki na OK,
- gram,
- jest po H fest.
Dziękuję za uwagę.

p.s. tak ustawiony w porozumieniu z kolegą od "wzmaków i preampów" podrzucam Bartkowi, co by sobie wyrobił zdanie, a dołączam swoją 103R dla odniesienia. Bartek ma taki sam gramofon jak ja, więc nic nie robi tylko pewnie zakręca i gra, a tylko idąc za Maratończykiem pyta mnie czy "jest bezpiecznie"?
Oczywiście można zgodnie ze sztuką wszystko posparawdzać i ustawić, ale przy pewnym doświadczeniu w tej zabawie to sztuka dla sztuki. Tylko.

Dalej, przykład drugi:
skoro już mam te gadgety na stole, to sobie od razu robię porządek z kolejną wkładką AT33PTGII, aaaa to inna sprawa, bo szlif zaawansowany ML. Grubo nie jest, jest cienko i ostrawo, No to biorę całe wunderwaffe:
poziomkę, lusterko, bloczek VTA, protractor na szpindel ..tak dla pewności tylko bo w zasadzie go nie potrzebuję, napierdzielam i zakładam płytę testową i wprowadzam drobne korekty kątowe w head. Tyle.
Inny karabin, inna amunicja. :violence-snipersmiley:
..ale w przypadku DL103R - z motyką na słonia? :violence-ripper:

Oczywiście wkładkę/geometrię warto ustawić zgodnie z zasadami i to jest constans, jednak w warunkach bojowych istotna jest siła rażenia, nie zaś wyprasowany mundur.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobór headshella do Denon dl-103r

#33

Post autor: Bacek »

darkman pisze:
01 sty 2024, 10:03
Robi to pod wartość podaną dla ramienia Denona wg instrukcji, która jest prosta i lakoniczna do bólu - 52 mm i równległość headshell.
Jak tak jest w instrukcji napisane to ok. Z waszej dyskusji raczej wynikało że nikt nie jest pewnie jaka to wartość.

Może na telefonie coś mi umyka ale ja tam widzę inna odległość niż 52mm..

A czy to ostry szlif czy nie to overhang i offset angle są ważne. O azymucie I SRA nikt tu raczej nie pisał.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ