Kenwood KP-990 - wkładka MM zamiast MC czy przedwzmacniacz

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
ahndriej
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2015, 15:45

Kenwood KP-990 - wkładka MM zamiast MC czy przedwzmacniacz

#1

Post autor: ahndriej »

Szanowni Forumowicze, mam do rozwiązania dylemat. Używam obecnie gramofonu Kenwood KP-990 z wkładką Denon DL-103R. Z powodu zmiany wzmacniacza na taki, którego wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy ma wyłącznie opcje MM zmuszony jestem do podjęcia decyzji, że albo zmieniam wkładkę albo dokupuję przedwzmacniacz zewnętrzny. Przesiadki dokonuję z Yamaahy A-S1100 na Mcintosh MA5300. Nie wiem, jakiej jakości jest ten wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy w Mcintoshu i czy starać się z niego skorzystać w więc kupić wkładkę MM lub ewentualnie wysokonapięciową MC. Dodam, że mam w szufladzie nową wkładkę Ortofon Vinyl Master Silver, ale póki co nawet jej dobrze nie przetestowałem. Przewidziany budżet na zmiany to ok. 2000 PLN. Dodam, że lubię brzmienie szczegółowe/analityczne, a gatunków słucham bardzo różnych, choć gdybym miał wymienić wiodący, to byłby to jazz. Jestem ciekaw Waszych rad i opinii. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamaist MC czy przedwzmacniacz

#2

Post autor: pablos »

Raczej w macu nie będzie słabego pre, ale nie sprawdzałem nigdy. Nie rezygnuj z MC , tylko podłącz przez SUT i będziesz miał problem rozwiązany. Wg mnie wkładki MC przez SUT brzmią lepiej. Do 2k spokojnie znajdziesz fajny tranformator
...
ahndriej
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2015, 15:45

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamaist MC czy przedwzmacniacz

#3

Post autor: ahndriej »

Gdybym miał więc zastosować SUT, to czy Pro-Ject Phono Box S2 okazałoby się wąskim gardłem toru, czy może to w pełni wystarczające urządzenie? Jakieś inne sugestie odośnie SUT-a?
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamaist MC czy przedwzmacniacz

#4

Post autor: domibobi »

SUT i preamp w Mcintosh MA5300.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamiast MC czy przedwzmacniacz

#5

Post autor: Wojtek »

ahndriej pisze:
17 gru 2023, 20:32
Ortofon Vinyl Master Silver
Bardzo fajna analityczna wkładka. Tępy Danonek może jedynie buciki czyścić pod tym względem.

SUT warto mieć tak czy siak.

Nie kupuje się preampów od PJ.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahndriej
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2015, 15:45

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamiast MC czy przedwzmacniacz

#6

Post autor: ahndriej »

Wojtek pisze:
17 gru 2023, 21:45
Tępy Danonek może jedynie buciki czyścić pod tym względem.
A tak o tym Denonie się ludziska rozpisują w (prawie) samych superlatywach. Głównie z powodu rekomendacji, m.in. na tym forum, go swego czasu kupiłem. Cieszę się więc, że zajrzałem do szuflady i znalazłem tam takie znalezisko. :)
Wojtek pisze:
17 gru 2023, 21:45
SUT warto mieć tak czy siak.
W takim razie jaki? Tak na początek albo na zawsze.
Wojtek pisze:
17 gru 2023, 21:45
Nie kupuje się preampów od PJ.
Zaś co do preampa od PJ to i tutaj różne pozytywne opinie czytałem. No ale wiadomo, opinię mieć wolno. W takim razie na jakim powinien zawiesić oko lub lepiej, ucho?

Jeszcze jedna rzecz. Czytając któryś z tutejszych wątków zwątpiłem, czy można podłączyć gramofon, w moim przypadku z tą wkładką MC, przez SUT do wejścia gramofonowego. Tak, nie?

Muszę przyznać, że myliłem preamp z SUT, a raczej sądziłem, że obie nazwy używane są zamiennie. Właśnie odnalazłem wątek poświęcony tematowi SUT: viewtopic.php?t=14878
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamiast MC czy przedwzmacniacz

#7

Post autor: darkman »

Mając wkładkę MM i MC, kup SUT, proste i najbardziej ekonomiczne w sumie.

Potem masz otwartą drogę do podejmowania kolejnych decyzji o ile będą potrzebne.
Niestety sekcję MM tego Mcintosha słyszałem tylko na jakichś targach i ucho nic nie pamięta, ale źle nie było. To na pewno.
Preamp PJ za 2tysiące będzie słaby, a jak droższy to nie wiele się nie zmieni i tez będzie słaby. Poza tym kumple będą się krzywić, a przecież nie kupujemy dla siebie tylko dla sławy. :mrgreen:
ahndriej
Posty: 13
Rejestracja: 04 wrz 2015, 15:45

Re: Kenwood KP-990 - wkładka MM zamiast MC czy przedwzmacniacz

#8

Post autor: ahndriej »

darkman pisze:
17 gru 2023, 23:07
kup SUT, proste i najbardziej ekonomiczne w sumie
Tak właśnie zamierzam postąpić po szybkim douczaniu się. Teraz tylko jakąś wskazówkę potrzebuję typu "kup ten", np. Denon AU320. No właśnie, dobry to wybór? Dobrze, żeby to jeszcze był sprzęt dostępny na rynku.
darkman pisze:
17 gru 2023, 23:07
Poza tym kumple będą się krzywić, a przecież nie kupujemy dla siebie tylko dla sławy.
Święte słowa. :D
ODPOWIEDZ