Kupić 2M Bronze czy coś innego?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#16

Post autor: Linu666 »

gramofony:
- universum f2095
- as system 2000
koszyk na razie nie jest potrzebny ale tez mnie temat zaintrygował bo to zawsze się przyda :)
jeśli chodzi o muzykę to nie ma ukierunkowania bo przelatuje u mnie wszystko od klasyki symfonicznej, przez elektronikę i rock i inne powiązane aż po hardcore :) ale moja konkubina ukierunkowana bardziej pod jazzy, bluesa i klasykę ale czy zasłużyła żeby tylko pod nią kupować to nie wiem :) jeśli jest jakaś typowo ukierunkowana wkładka to też moge rozważyć bo przecież i tak będzie na osobnym koszyku więc przekręcić i dopasować wagę to chwila moment
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#17

Post autor: Jozi »

Marek chyba jeszcze ma shure V15III.
Do tego dokupić drewienko na ebayu albo wystrugać i granie jak talala :) :) :) .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#18

Post autor: Lukasz31 »

A po co drewienko do wkładki 1/2 ??
Marek ma v15 na 1/2 a nie dualowski, więc drewienko może wrzucić do kominka :D
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#19

Post autor: Linu666 »

Jozi pisze:
19 lis 2023, 20:40
Marek chyba jeszcze ma shure V15III.
Do tego dokupić drewienko na ebayu albo wystrugać i granie jak talala :) :) :) .
z jego postu wywnioskowałem że shure poszło już do ludzi. a jak się jest z tymi szczurkamiz typami II IV i chyba jeszcze V trafiałem. Igły do tego można dostać czy to już nieosiągalne?
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#20

Post autor: Lukasz31 »

Igły masz w dacapo,zamienniki Jico.
Zapytaj może nie wszystki 15 poszły.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#21

Post autor: Wojtek »

Jak u MISSE wyszły to u mnie też się znajdą Shure V15.

Tylko czemu akurat ta seria? :think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#22

Post autor: Jozi »

Wojtek pisze:
19 lis 2023, 22:39
Jak u MISSE wyszły to u mnie też się znajdą Shure V15.

Tylko czemu akurat ta seria? :think:
Wojtku kolega pewnie kierował się moim zdaniem, ja tam nie narzekam na V15III, ale jak masz dla niego inną i lepszą alternatywę?
To czemu nie?
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#23

Post autor: Linu666 »

Wojtek pisze:
19 lis 2023, 22:39
Jak u MISSE wyszły to u mnie też się znajdą Shure V15.

Tylko czemu akurat ta seria? :think:
no właśnie o to też pytałem między wierszami- dlaczego taki szał na te szczurki jest?
ja wiem że niektóre starsze wkładki są zajebiaszcze ale chyba nie ma takiej opcji żeby nowe były gorsze. Takie starsze z zamiennikami czasami kosztują tyle co nowe wkładki z ori igłami czego nie neguje a staram się zrozumieć i jeśli jest to poparte konkretnymi argumentami to przecież trzeba kupować a nie walczyć o nowe. Zresztą jak już Wojtek napisałeś wcześniej pewnie każda firma praktykuje rózne igly a jeden generator czy jak to nazwać i w ten sposób nabija sobie konta firmowe.
No nic jeszcze pozbieram kilka informacji i posłucham propozycji kolegów i trzeba będzie podjąć jakieś konkretne decyzje.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#24

Post autor: Frey »

Zawsze na forach jest moda na jakiś model. U nas jest moda na Shure V15 III ;) Oczywiście nie umniejszając tej wkładce, bo raz, że jest bardzo dobra, a dwa, że dostępny jest szeroki wachlarz fajnych igieł.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#25

Post autor: Linu666 »

Rozumiem i dzięki za wyjaśnienie
Rudinho
Posty: 608
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#26

Post autor: Rudinho »

Cześć. Podstawowe pytanie czy skoro prezent to wkładka musi być nowa? Bo jak musi to wybór trochę bardziej ograniczony. Czy mając 2mBlue brałbym 2mBronze albo 2mBlack? Chyba nie bo zamykasz się wtedy w obrębie Ortofona. O tym, że pomiędzy 2mBronze a 2mBlack różnica niewielka też słyszałem ale organoleptycznie nie sprawdzałem:) Mam 2mBlack i gra całkiem przyjemnie, choć na tym forum peanów pochwalnych na jej temat nie usłyszysz. Ja też gdyby nie duża promocja to pewnie bym nowego 2mBlack nie kupił.
Z nowych, sklepowych wkładek to w podobnej cenie jest jeszcze np. Nagaoka MP-200. Przynajmniej posłuchasz sobie wtedy czegoś innego niż Ortofon.
A jeżeli chodzi o używki to łoooo Panie;) Do wyboru do koloru - Empire 2000/4000, coś z Philipsa, np. GP-406, GP-412, GP-422, JVC Z1S, Sony XL-15, XL-25, XL-45. To tzw. "forumowe pewniaki" - będzie Pan zadowolony. Z tym, że cena w porównaniu do takiego 2mBlack to czasami nawet 10% jego wartości... Czyli albo kilka wkładek albo jedna konkretna, za to z wypaśną igłą.
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#27

Post autor: Linu666 »

Rudinho pisze:
20 lis 2023, 13:32
Cześć. Podstawowe pytanie czy skoro prezent to wkładka musi być nowa? Bo jak musi to wybór trochę bardziej ograniczony. Czy mając 2mBlue brałbym 2mBronze albo 2mBlack? Chyba nie bo zamykasz się wtedy w obrębie Ortofona. O tym, że pomiędzy 2mBronze a 2mBlack różnica niewielka też słyszałem ale organoleptycznie nie sprawdzałem:) Mam 2mBlack i gra całkiem przyjemnie, choć na tym forum peanów pochwalnych na jej temat nie usłyszysz. Ja też gdyby nie duża promocja to pewnie bym nowego 2mBlack nie kupił.
Z nowych, sklepowych wkładek to w podobnej cenie jest jeszcze np. Nagaoka MP-200. Przynajmniej posłuchasz sobie wtedy czegoś innego niż Ortofon.
A jeżeli chodzi o używki to łoooo Panie;) Do wyboru do koloru - Empire 2000/4000, coś z Philipsa, np. GP-406, GP-412, GP-422, JVC Z1S, Sony XL-15, XL-25, XL-45. To tzw. "forumowe pewniaki" - będzie Pan zadowolony. Z tym, że cena w porównaniu do takiego 2mBlack to czasami nawet 10% jego wartości... Czyli albo kilka wkładek albo jedna konkretna, za to z wypaśną igłą.
dzięki za zainteresowanie i poświęcony czas na odpowiedź ale 2M black to raczej nie przejdzie bo padło do mnie pytanie czy jak dostanę 2M bronze to będę zadowolony i znajdę dla niej pożytek :) a wiadomo że znajdę ale pokusiłem się o pytanie do Was czy to dobry czojs czy iść w coś imego. Nie wiem na jakiej zasadzie będą to kupować czy w kopercie złożą gotówkę stąd szukałem coś po nowych i żeby zamknąć ich budżet to chyba faktycznie w nowych to wybór jest pomiędzy:
- 2M bronze
- Nagaoka MP-110 na bank a może uda się ogarnąć MP-150
- AT 740ML lub 750SH jak i 540ML
jeśli chodzi o używki to muszę dopytać jak to ma wyglądać z tym zakupem ale dla mnie ta wiedza też się przyda tak czy siak
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#28

Post autor: Wojtek »

Linu666 pisze:
20 lis 2023, 10:00
no właśnie o to też pytałem między wierszami- dlaczego taki szał na te szczurki jest?
Są popularne i dużo ich natłukli.
Linu666 pisze:
20 lis 2023, 10:00
ja wiem że niektóre starsze wkładki są zajebiaszcze ale chyba nie ma takiej opcji żeby nowe były gorsze.
Jest. Rozwój technologii wkładkowo-igłowej został przerwany mniej więcej w latach 80-tych, kiedy to winyl miał się powoli ku schyłkowi.
Rudinho pisze:
20 lis 2023, 13:32
choć na tym forum peanów pochwalnych na jej temat nie usłyszysz.
Czemu? 2M Black jest spoko. OM40 jest jeszcze bardziej spoko :morda:

Jeśli nówka to spróbuj coś z innej stajni. AT najlepiej.
Nagaoki są nieco przewartościowane obecnie.
Nieśmiało też polecę coś o czym mniej się mówi - Sumiko Moonstone i inne z nowej serii.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#29

Post autor: Linu666 »

Witam kolegów,
temat ucichł jednak nie umarł. Dzięki Wam wielkie za podpowiedzi, na niektórych zatrzymałem się dłużej, Porozmawiałem również z kolegą Markiem i jak na rozgadanych przystało przegadaliśmy z godzinę czasu. Marek jak i Wojtek mocno odwiedli mnie od wkładki Nagaoka ze względu, jak to dokładnie okreslił Wojtek, jest ona mocno przewartościowana. Marek złożył mi kilka ciekawych ofert które muszę rozważyć a i z pytaniem pewnie w wiadomości prywatnej uderzę bezpośrednio do Szeryfa forum ;)
chłopaki chcieli kupić wkładkę (i dalej chcą) na raty więc używka w tym przypadku nie wchodzi w grę natomiast mocno biorąc pod uwagę wypowiedź starszego (stażem) kolegi z forum zaproponowałem chłopakom uzbieranie gotówki w znacznie niższej kwocie i zakup w forumowych shopie coś równie ciekawego.
Tak więc biegnąc do brzegu temat wciąż aktualny i wciąż chętnie poznam propozycje i opinie na temat czegoś ciekawego a jak już dojdzie do finału to się z Wami podzielę taką informacją
muzyczne pozdrowienia ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#30

Post autor: Wojtek »

Linu666 pisze:
28 lis 2023, 12:27
Tak więc biegnąc do brzegu temat wciąż aktualny i wciąż chętnie poznam propozycje i opinie na temat czegoś ciekawego a jak już dojdzie do finału to się z Wami podzielę taką informacją
Ja nie wiem co na tym etapie miałbym Tobie powiedzieć.
Na giełdzie są nazwy wkładek, są ceny, opinie też są do znalezienia, jak coś niejasne albo fajnie by było objaśnić to wystarczy zapytać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ