Kupić 2M Bronze czy coś innego?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#1

Post autor: Linu666 »

Deszczowa niedziela pogoniła na portale sprzedażowe przeglądając wkładki do zakupu. Biorąc pod uwagę szał czarnych tygodni zastanawiam się nad kupnem nowej wkładki. Zastanawiam się nad Ortofonem 2M bronze i tutaj się zastanawiam czy będzie spory wzrost jakości do wersji blue czy w tym przypadku już lepiej pójść dalej do wersji black. Patrząc na ceny do wspomnianej wersji bronze znajdują się również rózne inne jak AT, Nagaoka, Grado, Goldring, Sumiko. Nie znam się kompletnie w którym kierunku zaglądać ale przyglądałem się VM740ML chociaż widzę że wersja 540 ma chyba tą samą igłę a jest tańsza. Tutaj co do AT to jakiś dystans mam ponieważ robią jeden model wkładki a tylko różne wersje igieł i to różnice w cenie są czasami spore i nie wiem czy inny producent nie będzie lepszym rozwiązaniem w czym mam nadzieję że trochę mi pomożecie jeśli będziecie w stanie dac jakieś porady, sugestie? Dostałem też propozycje kupna pioneer pc-q1- czy to może być wkładka z dobrym potencjałem czy z tego wszystkiego pójść w nową bronze i to jednak będzie wystarczające?
Jeśli możecie coś doradzić to będę wdzięczny.
Miłej muzycznej niedzieli
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#2

Post autor: darkman »

Bier bronze 2M, jest b.mała różnica pomiedzy bronze, a black. Black się nie opłaca i sporo osób ją sprzedaje. Bronze to najlepszy wybór z serii 2M.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#3

Post autor: Jozi »

darkman pisze:
19 lis 2023, 11:23
Bier bronze 2M, jest b.mała różnica pomiedzy bronze, a black. Black się nie opłaca i sporo osób ją sprzedaje. Bronze to najlepszy wybór z serii 2M.
Ale kolega nic nie napisał co chce zmienić, na czym grał dotychczas, czego chce zmieniać. etc.
W monecie do 1500zł to np nagaoka MP 150 pewnie też źle by nie brzmiała.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#4

Post autor: darkman »

No wiesz Józku w moim ulubionym sklepie "MISSE Shop" jest jeszcze taniej i większy wybór, ale to już problem kolegi Linu999, nie mój :D
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#5

Post autor: jaca1970 »

Linu666 pisze:
19 lis 2023, 10:56
nowej
A czemu

tu prawie wszyscy grają na starych gramofonach i starych wkładkach...

Sa zdecydowanie tańsze, czesto lepsze....
I mają to coś... historie z życia

Kupisz od kolegi z forum... To w pakiecie masz pomoc.... I cenne doświadczenie z używania.....
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#6

Post autor: Linu666 »

darkman pisze:
19 lis 2023, 11:23
Bier bronze 2M, jest b.mała różnica pomiedzy bronze, a black. Black się nie opłaca i sporo osób ją sprzedaje. Bronze to najlepszy wybór z serii 2M.
dzięki za odpowiedź
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#7

Post autor: Linu666 »

Jozi pisze:
19 lis 2023, 11:39
darkman pisze:
19 lis 2023, 11:23
Bier bronze 2M, jest b.mała różnica pomiedzy bronze, a black. Black się nie opłaca i sporo osób ją sprzedaje. Bronze to najlepszy wybór z serii 2M.
Ale kolega nic nie napisał co chce zmienić, na czym grał dotychczas, czego chce zmieniać. etc.
W monecie do 1500zł to np nagaoka MP 150 pewnie też źle by nie brzmiała.
zakup podyktowany jest dwoma tematami, chłopaki z pracy chcą mi zrobić prezent i wygadali się że chcą kupić wkładkę 2M bronze ale że nie mają wiedzy więc skierowali do mnie pytanie czy to będzie git czy chce coś innego a że ja też nie ogarniam tematu to zwróciłem się do Was. W moim torze mam dwa gramofony i chciałem dołozyć kolejną wkładkę do zestawu. Obecnie posiadam następujące egzemplarze:
- at13eav z nowym black diamond od analogis
- 2M blue
- 2M red - ale tutaj trzeba wyprostować igłę bo niezdarność pocisnąła ramię po płycie ale nie ma kiedy wysłać na pomorze
- jelco 4c-1x
- jakieś dwa prechistoryczne sferyki które trafią do kolegi na gwiazdkę :)
więc nie ma to jakiegoś konkretnego celu a zwyczajnie jak ma coś trafić to wybrać jak najlepiej. O Nagaoce ktoś mi kiedyś zdradził że wkładki nie trzymają powtarzalności i bywają duże różnice pomiędzy tymi samymi modelami ale wiem żę wielu kolegów stąd gra i są zadowoleni więc nie dopadła jej dyskwalifikacja
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#8

Post autor: Linu666 »

darkman pisze:
19 lis 2023, 12:33
No wiesz Józku w moim ulubionym sklepie "MISSE Shop" jest jeszcze taniej i większy wybór, ale to już problem kolegi Linu999, nie mój :D
a to muszę zaglądnąć do tego shopu co tam jest a może kolega konkretnie coś poleci?
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#9

Post autor: Linu666 »

jaca1970 pisze:
19 lis 2023, 14:04
Linu666 pisze:
19 lis 2023, 10:56
nowej
A czemu

tu prawie wszyscy grają na starych gramofonach i starych wkładkach...

Sa zdecydowanie tańsze, czesto lepsze....
I mają to coś... historie z życia

Kupisz od kolegi z forum... To w pakiecie masz pomoc.... I cenne doświadczenie z używania.....
nawet nie zamierzam z tym dyskutować więc jeśli można coś polecić konkretnego to jak najbardziej zostanie dokonany brain washing
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#10

Post autor: Linu666 »

a może coś MC wysokonapięciowa? czy to mija się z celem i lepiej iść w dobrą MM? ja wiedziałem że jak już zacznę szukać to jak zawsze będzie trudno się zdecydować ale mam czas do końca tygodnia bo wtedy kończy się black week żeby skorzystać z niby zniżek :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15159
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KOLEDZY- podpowiedzcie, pomóżcie

#11

Post autor: darkman »

Linu666 pisze:
19 lis 2023, 15:02
darkman pisze:
19 lis 2023, 12:33
No wiesz Józku w moim ulubionym sklepie "MISSE Shop" jest jeszcze taniej i większy wybór, ale to już problem kolegi Linu999, nie mój :D
a to muszę zaglądnąć do tego shopu co tam jest a może kolega konkretnie coś poleci?
Najlepiej zerknij do wątku MISSE i napisz do niego. On Ci sam poleci pod Twoje ramię i MCHO również zapewne posiada (choć ja bym Tobie sugerował dobre MM). W tajemnicy dodam, że się zna :) .. i to jak. Osobiście ufam jego poleceniom od wielu lat.. zresztą się zaopatruję w tym supermarkecie od czasu do czasu.
Jak wszystko wykupione to się nie zrażaj tylko napisz Pw, bo Marek ma sporo wkładek, a mało wolnego czasu na wystawianie.
Być może jest jeszcze do wzięcia Shure V15typeIII w komplecie z headshellem i bdb igłą eliptyczną (dobry aftermarket) - w tej cenie to niesamowita okazja.
Była też na pasującym Tobie headshellu /ażur SME/ brandowa Pioneera - kolekcjonerska sztuka :dance: , ale tę nie ukrywam wziąłem ja i już u mnie wisi :D , są też (były) inne fajne.
Aaa, jeszcze Empire. Zawsze polecam kolegom, bo to znakomita wkładka z niepoślednim detalem i sceną, chyba jakaś jest U Marka z serii 2000/?
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#12

Post autor: Linu666 »

darkman pisze:
19 lis 2023, 15:44
Linu666 pisze:
19 lis 2023, 15:02
darkman pisze:
19 lis 2023, 12:33
No wiesz Józku w moim ulubionym sklepie "MISSE Shop" jest jeszcze taniej i większy wybór, ale to już problem kolegi Linu999, nie mój :D
a to muszę zaglądnąć do tego shopu co tam jest a może kolega konkretnie coś poleci?
Najlepiej zerknij do wątku MISSE i napisz do niego. On Ci sam poleci pod Twoje ramię i MCHO również zapewne posiada (choć ja bym Tobie sugerował dobre MM). W tajemnicy dodam, że się zna :) .. i to jak. Osobiście ufam jego poleceniom od wielu lat.. zresztą się zaopatruję w tym supermarkecie od czasu do czasu.
Jak wszystko wykupione to się nie zrażaj tylko napisz Pw, bo Marek ma sporo wkładek, a mało wolnego czasu na wystawianie.
Być może jest jeszcze do wzięcia Shure V15typeIII w komplecie z headshellem i bdb igłą eliptyczną (dobry aftermarket) - w tej cenie to niesamowita okazja.
Była też na pasującym Tobie headshellu /ażur SME/ brandowa Pioneera - kolekcjonerska sztuka :dance: , ale tę nie ukrywam wziąłem ja i już u mnie wisi :D , są też (były) inne fajne.
Aaa, jeszcze Empire. Zawsze polecam kolegom, bo to znakomita wkładka z niepoślednim detalem i sceną, chyba jakaś jest U Marka z serii 2000/?
tak wiem że Marek czasowo to tak jak i ja :) muszę się z nim skontaktować. Najłatwiej będzie chyba telefonicznie i najlepiej popołudniu :) że też musiałeś tego pionka zgarnąć :)
Empire też się przewinęła przez ogłoszenia. Może jeszcze ktoś z kolegów coś doradzi w międzyczasie bo chciałbym temat zamknąć do piątku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#13

Post autor: Wojtek »

Zmieniłem tytuł wątku bo "koledzy pomóżcie" tak jakby guzik mówi o problemie autora.
Linu666 pisze:
19 lis 2023, 10:56
Tutaj co do AT to jakiś dystans mam ponieważ robią jeden model wkładki a tylko różne wersje igieł
Witamy w świecie wkładek MM. Na jaką firmę byś nie spojrzał to będzie z grubsza tak samo.
To co robi AT to pikuś względem mistrzów recyklingu i mydlenia oczu marketingiem, czyli Ortofon.
Linu666 pisze:
19 lis 2023, 10:56
Dostałem też propozycje kupna pioneer pc-q1
Śmierdzi kretynem ze Szczecina, bo porobił zapasy tego modelu.
Kto proponuje? :)

Skoro masz już 2M Red i 2M Blue to pakowanie się w Bronze może być trochę bez sensu chyba że granie 2M Tobie mega odpowiada i po prostu chcesz "więcej" tego co już znasz.
darkman pisze:
19 lis 2023, 15:44
Była też na pasującym Tobie headshellu /ażur SME/ brandowa Pioneera - kolekcjonerska sztuka :dance:
O jaki dokładnie koszyk Pioneera się rozchodzi, bo może mam i mógłbym sprzedać Linusowi?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Linu666
Posty: 49
Rejestracja: 26 lut 2023, 23:29

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#14

Post autor: Linu666 »

Wojtek pisze:
19 lis 2023, 18:30
Zmieniłem tytuł wątku bo "koledzy pomóżcie" tak jakby guzik mówi o problemie autora.
Linu666 pisze:
19 lis 2023, 10:56
Tutaj co do AT to jakiś dystans mam ponieważ robią jeden model wkładki a tylko różne wersje igieł
Witamy w świecie wkładek MM. Na jaką firmę byś nie spojrzał to będzie z grubsza tak samo.
To co robi AT to pikuś względem mistrzów recyklingu i mydlenia oczu marketingiem, czyli Ortofon.
Linu666 pisze:
19 lis 2023, 10:56
Dostałem też propozycje kupna pioneer pc-q1
Śmierdzi kretynem ze Szczecina, bo porobił zapasy tego modelu.
Kto proponuje? :)

Skoro masz już 2M Red i 2M Blue to pakowanie się w Bronze może być trochę bez sensu chyba że granie 2M Tobie mega odpowiada i po prostu chcesz "więcej" tego co już znasz.
darkman pisze:
19 lis 2023, 15:44
Była też na pasującym Tobie headshellu /ażur SME/ brandowa Pioneera - kolekcjonerska sztuka :dance:
O jaki dokładnie koszyk Pioneera się rozchodzi, bo może mam i mógłbym sprzedać Linusowi?
Admin zawsze w punkt i konkretnie :) dziękuje za zmianę tytułu- gupi to i gupio zaczął :)
propozycja jak najbardziej wpadła ze szczecina i tak jak #Wojtek napisał ma zapasy wkładek i igieł do tego modelu i innych. Może to i zakrawa o kretynizm :)) Jeśli chodzi o ortofona to tak jak pisałem bladość mojego pojęcia kieruje mnie ku tej marce ale głównie to wypłynęło od ewentualnych darczyńców. Moja historia z ortofonem jest prosta bo kupiłem gramofon z redem którego sam uszkodziłem i kupiłem igłę blue bo jest ten sam "generator" więc bezsensu było kupować reda skoro można łatwo polepszyć wsuwając igłę blue. I tak to szło dalej w kierunku wkładki bronze ale też wolałem zapytać bardziej doświadczonych kolegów co przerobili już wiele różnych wkładek i mogą sypać propozycjami z rękawa jak kandydaci na prezydenta obietnicami przed wyborami.
Wiem że budżet nie jest jakiś duży żeby przebierać w top modelach ale chyba już można coś fajnego kupić w tej cenie.
Czyli tego ortofona trzeba odpuścić i szukać czegoś innego...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupić 2M Bronze czy coś innego?

#15

Post autor: Wojtek »

Podstawowe kwestie - jaki gramofon i jaka muzyka?

Co do koszyka Pioneer o którym wspomnial darkman - przesłał mi foto na tel, mam takie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ