Philips FP146 - jaką kupić igłę?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Philips FP146 - jaką kupić igłę?

#31

Post autor: Wojtek »

arturromarr pisze:a zwyczajnie przyzwyczajony jestem że instrukcje są zwykle do pobrania za darmo, widocznie w świecie winyli tak nie jest, ale człowiek ciągle się czegoś uczy.
Prawdę mówiąc to większość manuali/schematów jest płatna. Darmówki to tylko pewien ułamek, najczęściej dotyczący jedynie tych najpopularniejszych konstrukcji. Dotyczy to wszelkiego sprzętu elektronicznego.
arturromarr pisze:Co w tym śmiesznego, ocena najczęściej jest subiektywna, nie będę szukał danych źródłowych i robił badań, żeby zwyczajnie stwierdzić które gramofony są popularne a które nie.
To wynika z obycia w temacie, stąd takie podawanie informacji mijających się z prawdą tak jakby to były jakieś fakty wydaje mi się zabawne.
arturromarr pisze:No to chyba w niedługiej historii czarnych płyt to był schyłek ich dominacji.
Znowu pudło.
arturromarr pisze:Nie wiem co wnosi stwierdzenie że: fajnie że nic nie widzę.
Bo fajnie jest ignorować oczywistości.
arturromarr pisze:Zwyczajnie podoba mi się koncepcja ramienia liniowego, ktoś może mieć inne zdanie i można o tym porozmawiać.
Koncepcja to jedno, a mówienie "nie widzę wad technicznych" to drugie.
Jeśli chcesz faktycznie porozmawiać to zapraszam do wątku a propos wad i zalet.
arturromarr pisze:Myślę, że dostępność i niski koszt obecnie wielu rozwiązań technicznych mógłby zaowocować ciekawymi współczesnymi konstrukcjami takich gramofonów.
A jednak nikt się na to specjalnie nie rzuca. Dlaczego? Oj, można by podebatować, ale to nie tutaj. Pomarzyć można :)
arturromarr pisze:Znacie jakieś wyższe współczesne modele w tym rozwiązaniu, nie na mój portfel, ale wiedziony ciekawością z przyjemnością popatrzę? :)
Nie na temat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 134
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Philips FP146 - jaką kupić igłę?

#32

Post autor: arturromarr »

Nie wiem jaki masz problem ale naprawdę nie musisz mi usilnie udowadniać że nie mam racji a moje opinie są śmieszne.
Czasem lubię z kimś słownie "poodbijać piłeczkę" ale w takim wydaniu że rozmówcy się szanują.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Philips FP146 - jaką kupić igłę?

#33

Post autor: Wojtek »

Problemu nie mam żadnego, ale cieszę się, że możemy się powymieniać wiedzą i doświadczeniami.

Powodzenia z igłą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 134
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Philips FP146 - jaką kupić igłę?

#34

Post autor: arturromarr »

Zapomniałem coś napisać o wkładce, ale lepiej późno niż wcale chyba.
Niewiele mogę powiedzieć bo mam porównanie tylko do innej niskobudżetowej AT-91.
Jednak nawet z tego porównania ta GP 330 wychodzi "na tarczy"
Po pierwsze ciszej gra, ale to mało istotne bo można sobie na wzmacniaczu podkręcić.
Niestety po drugie słabiej odtwarza w zakresie niższych tonów.
Nie wiem czy to wina tego że to podróbka igły , czy sama wkładka jest już trochę "przepracowana"
ODPOWIEDZ