Jaka wkładka T4P?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka T4P?

#16

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:z tym że to w/g opisu to jest sferyk a ja bym wolał już jednak eliptyka
Goście z RMS nie wiedzą co piszą. Shure ma biradialny szlif eliptyczny. To "E" w nazwie nie pochodzi od "Elegance" czy "Episkopalny" ;)
Ta wkładka nawet nie była nigdy dostępna ze szlifem sferycznym, jedynie z eliptykami i lepiej :)
Lepsze igły są dostępne, zarówno oryginały jak i zamienniki od JICO (N99E, N104E, N110HE).

Niska cena tej wkładki w tym wypadku może być złudna, to przyznam :)
restimek pisze:No chyba że zaproponujesz mi coś lepszego "z importu" :)
Z importu można by jeszcze rozważyć Stantona L720EE. Krzyś posiada Stanton 500, a to w sumie ta sama wkładka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wkładka T4P?

#17

Post autor: restimek »

Wojtek pisze: Niska cena tej wkładki w tym wypadku może być złudna, to przyznam
Faktycznie dla mnie cena była złudna.

Co do tego Shure i Stantona to mam jeszcze jedno pytanie:

Shure ma pasmo 20 do 18,000 Hz
A stanton 10 do 17 kHz

Co tak wąsko? I jak to się ma do Pasma przenoszenia Grado - czyli do 55Khz? W sensie czy naprawdę tamte wkładki grają "wężej" czy to tylko sucha papierowa specyfikacja? (Dane ze stron producenta)

I na ostatnie już pytanie - Gdybyś ty był na moim miejscu w jakiej kolejności byś umieścił (kupił) te wszystkie wkładki o których pisaliśmy zaczynając od najlepszej?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaka wkładka T4P?

#18

Post autor: Sindsoron »

restimek pisze:Co tak wąsko? I jak to się ma do Pasma przenoszenia Grado - czyli do 55Khz? W sensie czy naprawdę tamte wkładki grają "wężej" czy to tylko sucha papierowa specyfikacja? (Dane ze stron producenta)
Co do pasma podawanego przez producentów, to zależy jaki sobie standard wybrali :3 najprawdopodobniej przy stantonie i szczurze jest tak że te 18kHz jest na poziomie 0dB, a potem jest już koło -1dB, więc tego nie podawali, a grado pewnie zastosowało bardziej tolerancyjną metodę :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wkładka T4P?

#19

Post autor: restimek »

I wszysko jasne. Dzieki sindsoron.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka T4P?

#20

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:I na ostatnie już pytanie - Gdybyś ty był na moim miejscu w jakiej kolejności byś umieścił (kupił) te wszystkie wkładki o których pisaliśmy zaczynając od najlepszej?
"Od najlepszej"? Nie wiem czy tak się da szczerze mówiąc. Różnice brzmieniowe robią swoje :)
Tak czy siak, jakbym miał to dla siebie kupować, z modeli branych wcześniej pod uwagę: Shure, Stanton, Digitrac, Grado/Ortofon

W razie czego zawsze możesz też kupić jakąś jakościową igłę do swojej wkładki Technics EPC-P24 :)
http://stylus.export-japan.com/product_ ... ts_id=1410
http://stylus.export-japan.com/product_ ... cts_id=628
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wkładka T4P?

#21

Post autor: restimek »

Po długich namysłach oraz czytaniach opinii nt tego jak dana wkładka gra, zdecydowałem się na zakup ortofona. I tu pojawił się problem - po zamontowaniu wkładki - buczy, buczy i to niemiłosiernie a dźwięk słychac ledwo ledwo. Po zamontowaniu starej wkłądki wszystko ok. Kiedy za 2 razem demontowałem nowa wkładkę obudowa z igłą "odeszła a naramieniu została sama odkryta wkładka. Zaznaczam że obchodziłem się z nią delikatnie. Możliwe że byla już uszkodzona? Czy to ja ją zepsułem?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jaka wkładka T4P?

#22

Post autor: eenneell »

Może jakąs fotę podeślij!- łatwiej będzie pojąć problem! Bo tak z tego opisu to wygląda na to , że ściągnąłeś igłę z wkładki...

A jaka i skąd ta wkładka? To pytanie dociekające przyczyn "buczenia" :(
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wkładka T4P?

#23

Post autor: restimek »

No właśnie gdyby sciągneła się sama igła to było by ok. A tu się ściągnęła obudowa z samej wkładki. Nie wiem jak to opisać jeszcze. Poniżej fotki...

Obrazek


Obrazek


eenneell pisze: A jaka i skąd ta wkładka? To pytanie dociekające przyczyn "buczenia"
Wkłądka Ortofon OMP10. Nowa ze sklepu.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jaka wkładka T4P?

#24

Post autor: eenneell »

Oj! TO nie wygląda dobrze :shock: Tzn źle wygląda!
Wydaje mi sie, ze przyczyna buczenia było złe/wadliwe zamocowanie/klejenie? owej obudowy...
Raczej reklamacja, ale czy uwzględnią :?:
A podeslij fot tej "zdjętej" obudowy- tak dla całkowitej jasności!
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wkładka T4P?

#25

Post autor: restimek »

eenneell pisze: A podeslij fot tej "zdjętej" obudowy- tak dla całkowitej jasności!
Oj z tym to juz będzie cięzko bo po tym wszystkim ja tą wkąłdkę delikatnie wsadziłem w obudowę (oczywiście po zdjęciu z ramienia), myślę że już lepiej jej nie ruszać bo teraz wygląda jak nienaruszona. Więc jutro w takim razie oddam ją do sklepu i nawet nie będę wspominał o tym że tak się stało. Wspomnę tylko o buczeniu i że dźwięk ledwo co słychać.
Mogę tylko dodać że w obudowie nie ma żadnej naderwanej czy pękniętej części więc podejrzewam że tak jak napisałeś - wadliwe klejenie. :/
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jaka wkładka T4P?

#26

Post autor: eenneell »

No cóż?; pozostaje życzyć udanej wymiany, na dobrą (dobrze "klejoną")
Powodzenia!
PS
Ciekawe co Admin powie o tym przypadku?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka T4P?

#27

Post autor: Wojtek »

A cóż ja mogę tutaj dodać? Ewidentnie wadliwy egzemplarz wkładki.
Będzie weselej jeśli z wymienionym egzemplarzem (o ile planujesz wymianę na to samo) akcja się powtórzy.

A propos buczenia to rozumiem, że gramofon masz uziemiony?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jaka wkładka T4P?

#28

Post autor: eenneell »

restimek pisze: po zamontowaniu wkładki - buczy, buczy i to niemiłosiernie a dźwięk słychac ledwo ledwo. Po zamontowaniu starej wkłądki wszystko ok.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka wkładka T4P?

#29

Post autor: Wojtek »

Wiem eenneell, czytałem :) A mimo to, wolę dopytać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jaka wkładka T4P?

#30

Post autor: restimek »

Tak gramofon jest uziemiony. Tak jak napisałem wyżej kiedy podpinam starą wkładkę w ogóle nie buczy. Zresztą to buczenie jest o wiele głośniejsze niż w momencie gdy tuż po zakupie gramofonu nie miałem go uziemionego. (Ciekawostka kiedy nie ma żadnej wkładki tez buczy ale delikatnie)

Wojtek pisze: Będzie weselej jeśli z wymienionym egzemplarzem (o ile planujesz wymianę na to samo) akcja się powtórzy.
Tak planuje na tę samą wkładkę. Jak w drugim egzemplarzu będzie to samo to wtedy wybiorę inną - shure lub grado.

PS. Wyczytałem że shure waży więcej niż typowa wkładka t4p. Czyli ponad 7g zamiast 6g. Czy wobec tego skoro nie mam możliwości regulacji przeciwwagi, nie będzie zbyt duży nacisk na płytę?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2012, 09:59 przez restimek, łącznie zmieniany 1 raz.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ