AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Perunn
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2012, 16:18

AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#1

Post autor: Perunn »

Cześć,

Szukam wystarczająco dobrej igły do tytułowego zestawu. Niestety mam pecha ze sklepami i nikt nie udzielił mi jeszcze odpowiedzi (czekam już od tygodnia).

Mam gramofon AKAI AP-B21 EMPIRE 250KE i brakuje jeno igły do pełnego :violin:

Dzięki za sugestie mające sens w tym zestawieniu i nie będące 10-krotnością cenową samego adaptera.
Awatar użytkownika
Perunn
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2012, 16:18

Re: AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#2

Post autor: Perunn »

Dobra, może się narażę, ale czyżby nikt nie potrafił odpowiedzieć od 2 tygodni od sklepu aż po forum ?

Wygląd to tak :
Załączniki
empire250ke4.jpg
empire250ke4.jpg (52.86 KiB) Przejrzano 1193 razy
empire250ke3.jpg
empire250ke3.jpg (51.2 KiB) Przejrzano 1193 razy
empire250ke2.jpg
empire250ke2.jpg (51.99 KiB) Przejrzano 1193 razy
empire250ke1.jpg
empire250ke1.jpg (55.04 KiB) Przejrzano 1193 razy
empire250ke.jpg
empire250ke.jpg (66.58 KiB) Przejrzano 1193 razy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#3

Post autor: Wojtek »

Z tymi naszymi sklepami to jest tak, że jak czegoś nie oferują to Ci nic nie powiedzą. Pomijam już kwestię często braku elementarnej wiedzy tematycznej.
Wkładki marki Empire to w ogóle są mało znane okazy w naszym kraju :)

Dzięki za zdjęcia, przydały się.

Oryginalnej igły już nie dostaniesz, ale tanie zamienniki są dostępne, nawet i u nas.
http://allegro.pl/nowa-igla-gramofonowa ... 61949.html
http://wamataudio.pl/dn-105.html

Nie jest to wkładka wysokich lotów, raczej niski model, najprawdopodobniej nawet nie jest to robota Empire tylko jakiś przemianowany OEM (może od AT albo Sanyo?), montowany na niskich modelach gramofonów różnych producentów.
Perunn pisze:i nie będące 10-krotnością cenową samego adaptera.
Adapter = wkładka, dla ścisłości, a 10x cenowej nie mamy zamiaru zgadywać, bo nie wiemy ile dałeś za gramofon bez igły :)
Zresztą, nawet gdyby gramofon był darmowym znaleziskiem/prezentem, to takie podejście jest nieco głupie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Perunn
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2012, 16:18

Re: AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#4

Post autor: Perunn »

O, coś się ruszyło. Dzięki Wojtek za wstępną diagnozę. Dedukując, skończy się na wymianie całej wkładki na nową wraz z igłą, tak mniemam.
Co można wrzucić do takiej maszyny ? Chciałbym się zmieścić w 300 zł łącznie (wkładka z igłą), jeśli jest to możliwe. Rozumiem, że nawet jak wstawię tylko igłę, którą podałeś to i tak nie będę zadowolony z brzmienia, a i płyty nie będę grzecznie potraktowane, czy tak ?

p.s. mam forum, mogę poczytać o wkładkach i zadać sobie ten trud by coś wybrać. W końcu od tego jest forum ;) Tylko muszę wiedzieć w czym mam szukać (rodzaj itp.) :violin: jazz, elektronika, klasyczna, to będzie grane na tym deck'u.

Sam gramofon mi wystarczy na początek, kiedyś będzie inny. Na ten czas nie potrzebuję lepszego, skoro winyli mam śladową ilość póki co.

Pozdro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#5

Post autor: Wojtek »

Perunn pisze:Chciałbym się zmieścić w 300 zł łącznie (wkładka z igłą), jeśli jest to możliwe.
To może zacznij na spokojnie od AT-95E. Trochę $ w portfelu zostanie.
Perunn pisze:Rozumiem, że nawet jak wstawię tylko igłę, którą podałeś to i tak nie będę zadowolony z brzmienia
Tego nie mogę zagwarantować. Nie wiem jakie masz doświadczenie i oczekiwania :)
Dla wielu ludzi nawet takie podstawowe wkładki mogą przebijać jakościowo brzmienie innych dostępnych im źródeł (mp3 itd.).
Perunn pisze:a i płyty nie będę grzecznie potraktowane, czy tak ?
Cóż, nie ma co ukrywać, że w tych igłach siedzi prosty szlif sferyczny, ale z drugiej strony nie jest to też poziom "krajalnicy" :)
Perunn pisze:Sam gramofon mi wystarczy na początek, kiedyś będzie inny. Na ten czas nie potrzebuję lepszego, skoro winyli mam śladową ilość póki co.
Spoko, nawet nie odmawiam Tobie chęci zachowania tego Akai, bo zły nie jest :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Perunn
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2012, 16:18

AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#6

Post autor: Perunn »

Dzięki Wojtek, wkładka "już leci". Dobrze, że jest jakiś obieżyświat w danem zagadnieniu, inaczej zajęłoby mi to lata świetlne.

Lubię i pasuje mi ascetyczny i dosyć surowy wygląd gramofonu (wystrój wnętrza, mieszkanie w ogóle). Doświadczenie w słuchaniu muzyki, hmmm, wieloletnie. Gatunki mocno przeorane w większości. Przy tym zostańmy.
Jestem z tych, których na szczęście natura wyposażyła w poczucie rytmy, a tym bardziej słyszę różnicę pomiędzy radiem, CD a już z pewnością winylem.
Na JBL LX800 słychać różnicę w każdym z tych dźwięków. W dynamice przede wszystkim, w zakresie częstotliwości (radio 22, a cd 44 w końcu) ... a tak poza tym od tego są inne wątki :shhh:

Szlif niech będzie jaki jest. Teraz muszę zainteresować się "pucmaszyną" co by muzyki, a nie marasu (brudu) słuchać.

Jeszcze raz dzięki za ten temat.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#7

Post autor: Wojtek »

Perunn pisze:(radio 22, a cd 44 w końcu)
Mówisz o częstotliwości próbkowania? To z radiem chyba coś Ci się pomyliło :)
Perunn pisze:Teraz muszę zainteresować się "pucmaszyną" co by muzyki, a nie marasu (brudu) słuchać.
Tak, na dłuższą metę przydadzą się akcesoria czyszczące.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Perunn
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2012, 16:18

Re: AKAI AP-B21 i wkładka Empire 250KE

#8

Post autor: Perunn »

Tak, pomelało mi się. Mea culpa. Od 00:00 do 6:00 słuchałem Trójki, a wcześniej płyt. Różnica jest słyszalna jest i to znacznie. Muszę doczytać, bo sporo się pozmieniało technologicznie (jeśli chodzi transmisję) odkąd technicznie za tym nadążałem (interesowałem się).

Pozdro
ODPOWIEDZ