AT 13EAV czy AT-VM95E

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1377
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#31

Post autor: stos79 »

Wojtek pisze:
20 lut 2021, 11:13
A nawet jeśli bez kombinacji - warto kupić by się przekonać, a potem zdobyć nową lepszą igłę od JICO albo LPGear, po prostu.
Pewnie!
To fajna wkładka jest :)
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#32

Post autor: misiekwr »

No i podjąłem decyzję :D
Zamówiłem wkładkę Empire od Tomka. Pytałem o lepsze igły ale na razie mu się skończyły. Nie szkodzi, zobaczymy jak będzie śmigać na eliptyku :shock:
Poczytałem trochę o tej wkładce, zobaczymy co potrafi :shifty:
Jak przetestuję, pozwolę sobie na mały komentarz.
A póki co bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Jak to mówią : mądrego to i dobrze posłuchać :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#33

Post autor: misiekwr »

Odświeżam temat.
Przyszła zamówiona od Tomka wkładka.
Ale jest zonk. Igła jest przekoszona wyraźnie. Poza tym w ogłoszeniu było : wkładka z nową igłą, a jest igła po retippingu. Powinno być tak w ogłoszeniu. Chciałem zatrzymać wkładkę, a odesłać igłę. Sprzedający przyjmie tylko całość do zwrotu. Co myślicie o tej igle i całej sytuacji ? Zostawić i szukać innej igły - kosztowało wszystko 400 zł, czy odesłać ?
Załączniki
IMG_20210225_113434.jpg
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#34

Post autor: bms01pl »

nie wiem jakie masz oczekiwania i na co się z Tomkiem umawiałeś więc w tej kwestii nie chcę się wypowiadać, ale rzuć okiem chociażby na ebay i zobacz w jakich cenach "chodzą" same wkładki.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#35

Post autor: Wojtek »

misiekwr pisze:
25 lut 2021, 11:36
Poza tym w ogłoszeniu było : wkładka z nową igłą, a jest igła po retippingu. Powinno być tak w ogłoszeniu.
Cantilever zawsze tak opisywał swoje retipowane igły.
Pewnie jest to łatwiejsze do pojęcia przez laików niż tłumaczenie co to jest retipping (co mogłoby odstraszyć chętnych).

Oczywiście to go nie tłumaczy, ale po prostu potrafię zrozumieć dlaczego tak, a nie inaczej :)
misiekwr pisze:
25 lut 2021, 11:36
Chciałem zatrzymać wkładkę, a odesłać igłę. Sprzedający przyjmie tylko całość do zwrotu. Co myślicie o tej igle i całej sytuacji ?
Jestem autentycznie zdziwiony.

Biorąc pod uwagę że Canti pozyskał body z walniętą igłą, którą musiał naprawiać, to nie bardzo rozumiem czemu częściowy zwrot nie wchodzi w grę (przy czym w tym wypadku ta "robiona" igła to dość tania część składowa zestawu wkładka+igła).

Jak proponowałem Tobie tą wkładkę od niego to miał jeszcze w ofercie drugą Empire 4000, ale już jej nie widzę na olx więc obstawiam że też już zeszła.

Odesłanie by sprzedawca naprawił igłę nie jest opcją?

Bo ja tak jakby nie spodziewam się innego scenariusza - jak odeślesz i dostaniesz zwrot to wkładka zapewne wróci na olx po poprawkach.

Teraz czy samo body z uszkodzoną "nową" igłą jest warte 400 złotych? Myślę że tak, niemniej mi osobiście głupio by było że wpakowałem Ciebie na taką minę/nieprzyjemną przygodę poprzez swoją poradę, ale nie spodziewałem się że w wypadku stwierdzenia niesprawności igły będzie tutaj jakiś problem ze sprzedawcą.

Tak więc ja bym próbował jeszcze pogadać, ale decyzja należy do Ciebie. Pozostawienie sobie body w tej cenie + poszukiwanie igły do niego (pasują również igły od Empire 2000) może wpędzić Cię w kolejne koszta zanim w ogóle usłyszysz jak to gra.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#36

Post autor: misiekwr »

Nie chcę się pozbywać tej wkładki.
Zapytam czy może naprawić igłę.
Nie masz co się przejmować, że poleciłeś mi ta ofertę, nie twoja wina w jakim stanie została przysłana.
Domyślam się że to nie jest droga oferta. Zanim zamówiłem towar poczytałem sobie o samej wkładce oraz sprawdziłem ceny.
Zapytam i dam znać.
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#37

Post autor: misiekwr »

Naprawiona igła już do mnie jedzie :)
Udało się załatwić sprawę polubownie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#38

Post autor: Wojtek »

Super. Tak najlepiej. Daj znać co myślisz o wkładce jak już posłuchasz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#39

Post autor: misiekwr »

Oczywiście !
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#40

Post autor: misiekwr »

Po szybkiej naprawie i przesyłce zwrotnej dzisiaj odebrałem igłę.
Jak wygląda - zdjęcia poniżej. Można porównać z tym powyzej. Chyba wszystko ok :mrgreen: Co myślicie ?
Można testować.
Przezbroję gramofon i do dzieła !
Załączniki
Screenshot_2021-03-04-19-43-50-811_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2021-03-04-19-44-22-080_com.miui.gallery.jpg
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1377
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#41

Post autor: stos79 »

Bajabongo!
Dawaj ją na ramię.
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#42

Post autor: misiekwr »

Jestem po pierwszych odsłuchach. Niestety z powodu późnej pory słuchałem głównie na słuchawkach. Przed wymianą posłuchałem trochę - też na słuchawkach - "starej" MP 110 żeby mieć lepsze porównanie.
Pierwsze wrażenie - słychać więcej szczegółów, przestrzeń urosła, scena jest lepiej zorientowana, pogłębiona do przodu i tyłu. Od razu wiesz, że to inna półka. Słuchałem różnych płyt - ogólnie wszędzie lepiej. Największą przyjemność miałem słuchając płyt Barclay James Harvest - nagrane są bardzo surowo, minimalistycznie. A tu nagle całkiem inny przekaz. Jakby te ich skale szarości zostały zamienione na odpowiadający im kolor. Fajne wrażenie :clap:
Ale żeby nie było tylko kolorowo :mrgreen: - wydaje mi się, że góra jest trochę za mocno wyeksponowana. Chwilami ma się wrażenie jakby dźwiękom cały czas towarzyszyły szklane dzwoneczki. W przypadku ciemnych płyt, jak wspominane BJH jest to zysk, który współgra z różnicowaniem szczegółów i poprawia barwę. Ale np już "White Winds"A.V. brzmiało z przesytem, sycząco wręcz chwilami. Oczywiście bez żadnej korekcji.
Jest to chyba bardziej chyba efekt generatora niż igły. Ciekawe jak to by grało na szlifie liniowym :doh:
Dzisiaj testy na głośnikach, zobaczymy czy się potwierdzą moje wrażenia słuchawkowe.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#43

Post autor: bms01pl »

poszukaj wątku dedykowanego tej wkładce. kilku Kolegów też opisywało swoje wrażenia związane z wysokimi tonami/sybilantami.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
misiekwr
Posty: 67
Rejestracja: 01 maja 2020, 22:59
Gramofon: Denon DP-37F, 1000A
Lokalizacja: Wrocław

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#44

Post autor: misiekwr »

Znalazłem, przeczytałem, dziękuję za wskazanie.
Zaistniała sytuacja skłoniła mnie do pogłębienia testów. Z racji, że na razie mam do dyspozycji jeden talerz musiałem często zmieniać wkładki.
Niezła zabawa się z tego zrobiła :lol:
Płyty których użyłem do porównania : Barclay James Harvest "XII", ELO "Time", Alan PP "I robot", A. Vollenweider "White Winds" , Pat Metheny "Bright size life" oraz perełka Vangelis "Hypothesis".
Porównywałem do Nagaoki MP110.
Empire brzmi lepiej w zakresie sceny, szczegółowości, przestrzeni. Bez dwóch zdań. Nagaoka jest nieznacznie ale wyraźnie niżej. Natomiast jeżeli chodzi o harmonikę to MP110 wydaje się bardziej neutralna. Dźwięki są naturalne i barwa jest nie przerysowana. Empire dokłada do
dźwięków więcej składowych harmonicznych w zakresie wyższych tonów, co w zależności od rozkładu tonalnego powoduje zlewanie się i "przesycanie" dając w efekcie owe wspominane w postach sybilanty. Przypomina to trochę manipulacje biasem w magnetofonach w czasie nagrywania co też powoduje dokładanie składowych harmonicznych.,, Na płycie Pata Methenego talerze perkusyjne są ostrym atakiem na uszy, harfa A.V. ma trochę plastikowy dźwięk, ELO która i tak nagrywa używając bogato harmonicznych dźwięków brzmi z przesytem.
Zyskały 2 płyty - Vangelis - jazz eksperymentalny, muzyka mocno przestrzenna i detaliczna oraz Barclay JH z racji swojej ciemnej natury - dostała trochę światła.
Każda wkładka ma swoje zalety. Idealnie byłoby połączyć zalety - neutralność barwową Nagaoki ze sceną i detalami Empire.
Na pewno zostawię sobie tą wkładkę, może zakupię lepszą igłę i będę dalej testował. Wyląduje w drugim gramofonie, jak tylko będzie gotowy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT 13EAV czy AT-VM95E

#45

Post autor: Wojtek »

misiekwr pisze:
06 mar 2021, 14:44
Każda wkładka ma swoje zalety. Idealnie byłoby połączyć zalety - neutralność barwową Nagaoki ze sceną i detalami Empire.
Tak bym opisał m.in. Empire 2000Z :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ