Saba PSP 350 z AT13EaX jakie możliwości wymiany?

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
ODPOWIEDZ
Bydluck
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2020, 21:14

Saba PSP 350 z AT13EaX jakie możliwości wymiany?

#1

Post autor: Bydluck »

Witam,
dzięki Waszym radom stałem się szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego gramofonu - Saba PSP 350 z wkładką AT13EaX. Jako że jestem bardzo początkujący w tym temacie, to praktycznie nie mam wiedzy o typach ramienia, mocowaniach itd., więc tutaj pytanie do Was - jakie mam możliwości jeśli chodzi o wymianę wkładki? Niekoniecznie na już, ale chciałbym wiedzieć za czym się rozglądać, na co zwrócić uwagę. Naczytałem się sporo dobrego o Ortofon 2M Blue, no i podobno dobrze pasuje do rocka, no i miałbym możliwość zakupu używanej za ok. 400 zł. Tyle że w sumie to nie wiem czy mam możliwość takiej zamiany, a jeśli tak, to czy wystarczy mi sama wkładka czy może musiałbym wymienić też headshell? Ale ten Ortofon to tylko przykład, chętnie nie żebym się na niego nastawiał. Będę wdzięczny jeśli mi napiszecie jakie są moje najlepsze opcje - wymiana wkładki, czy może nie warto i lepiej kupić do tego jakąś fajną igłę?
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3268
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saba PSP 350 z AT13EaX jakie możliwości wymiany?

#2

Post autor: bms01pl »

masz dobrą wkładkę jak na początek - uzbrój ją w porządną igłę, osłuchaj się, jak będziesz miał pierwsze wrażenia (np. za zimna, przerysowuje górę etc.) i określisz, czego szukasz, to będzie łatwiej doradzić. ja aktualnie słucham na takim gramofonie z taką wkładką i shibatą od pana Hiszpana podwieszonymi na ori heaadshell'u SABA. ale wieszałem na tym ramieniu i Nagaokę MP-110H, i sony XL-25 z ciężkim headshell'em SH-165 - wybór jest spory. ale najpierw sprawdź to, co napisałem na początku, nie ma moim zdaniem pchać niepotrzebnie kasy skoro jeszcze nie wiesz, co masz dziś...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Bydluck
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2020, 21:14

Re: Saba PSP 350 z AT13EaX jakie możliwości wymiany?

#3

Post autor: Bydluck »

Dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałem, to niekoniecznie ma być zmiana w tej chwili, po prostu chciałbym wiedzieć, choćby ogólnie co tam mogę zamontować. Albo gdzie znaleźć tę wiedzę? No bo na tę chwilę nie mam pojęcia czy tego wspomnianego wcześniej Ortofona dam radę zamontować (dam radę?).
A swoją drogą już w wątku dotyczącym zakupu Saby wspominałeś o shibacie od pana Hiszpana - to ktoś z forum, czy allegro, albo z jeszcze innego miejsca?
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3268
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saba PSP 350 z AT13EaX jakie możliwości wymiany?

#4

Post autor: bms01pl »

jest dedykowany wątek Twojej wkładce. poczytaj - znajdziesz tam też info o panu Hiszpanie: viewtopic.php?f=12&t=1055
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Bydluck
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2020, 21:14

Re: Saba PSP 350 z AT13EaX jakie możliwości wymiany?

#5

Post autor: Bydluck »

Zerknąłem już tam wcześniej, ale głównie wątek traktuje o igłach do tej wkładki, niemniej teraz postanowiłem przeczytać wszystko od deski do deski :)
Ale gdyby jeszcze ktoś wyjaśnił mi skąd mogę wiedzieć jaką wkładkę mogę zamontować do mojego headshella, albo jaki headshell do mojego ramienia, to będę bardzo wdzięczny, bo nadal chętnie dokształcę się również w tej kwestii. No bo w tej chwili to bym chyba musiał kupować na oko, licząc że się uda wszystko zamontować, taki jest poziom mojej wiedzy ;)
ODPOWIEDZ